Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Papírová čepice má tvar rotačního kužele nebo nemá ?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út květen 12 2015, 19:50    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):

A pro ty, co si myslí, že v matematice není místo pro pojem čepice, tak by si měli zopakovat slovní úlohy.


Koukal jsem do tabulek a zadne vzorecky na vypocet povrchu/objemu cepic jsem nenasel. Muzes sem nejaky hodit?


Naposledy upravil termit256 dne út květen 12 2015, 20:16, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: út květen 12 2015, 20:02    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Koukal jsem do tabulek a zadne vzorecky na vypocet povrchu/objemu cepic jsem nenasel. Muzes sem nejaky hodit?
To nemyslíš vážně. A vzorečky pro výpočet objemu brambor jsi našel? Jsou lidé,kteří dokáží obecné vzorce aplikovat na konkrétní situaci. Pro Boha Ty fakt někde děláš vedoucího?
_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: út květen 12 2015, 20:04    Předmět: Citovat

http://www.zsondrejov.cz/Vyuka/M-9H/Telesa-03.pdf
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út květen 12 2015, 20:19    Předmět: Citovat

Byla to odpoved na vyjadreni P32. Mezitim prisel jiny prispevek, doplnil jsem citaci. Psal neco v tom smyslu ze zna nejake mat. operace s pojmem cepice.

Vzorec na brambory nepouzivam, nicmene podobny material pocitame taky, je to ale jen vice nebo mene kvalifikovany odhad odvozeny od mereni a zavisly na konstantach z nej odvozenych. Vzorcem na vypocet objemu bych se to neodvazil nazvat.


Naposledy upravil termit256 dne út květen 12 2015, 20:24, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gepard



Založen: Feb 05, 2007
Příspěvky: 1727
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

PříspěvekZaslal: út květen 12 2015, 20:24    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
... Koukal jsem do tabulek a zadne vzorecky na vypocet povrchu/objemu cepic jsem nenasel ...

pajosek2 napsal(a):
... vzorečky pro výpočet objemu brambor ...


Již to zavání parodií ... ROFL ROFL ROFL Laughing

_________________
-- Gepard --


Naposledy upravil gepard dne st květen 13 2015, 15:43, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4095
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: út květen 12 2015, 20:43    Předmět: Citovat

pajosek2 napsal(a):
A vzorečky pro výpočet objemu brambor jsi našel?

Objem brambory V=m/ro Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15655
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út květen 12 2015, 22:17    Předmět: Citovat

gepard napsal(a):
p32 napsal(a):
... Koukal jsem do tabulek a zadne vzorecky na vypocet povrchu/objemu cepic jsem nenasel ...

pajosek2 napsal(a):
... vzorečky pro výpočet objemu brambor ...


Již to zavání parodií ... ROFL ROFL ROFL Laughing

Zkus si to zeditovat, nic takového jsem nepsal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pepa87



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 144

PříspěvekZaslal: út květen 12 2015, 23:38    Předmět: Citovat

1) pokud jde o onen "řez", tak jeho definice je taková, že se zakreslují i hrany za rovinou řezu. Dvě úsečky tedy nemohou vyjít NIKDY. Pokud bychom šli do extrému, tak se ještě musí počítat s nenulovou tloušťkou papíru a nemůže z toho být ani ten trojúhelník.

2) filozofická otázka, zda jde o čepici nebo kužel. Podle mě se má počítat čepice a tvar kužele je jen pro ilustraci. Nevím tedy proč by se mělo filozofovat s nějakou podstavou. Nakonec by taky třeba mohli počítat plochu obou stran papíru nebo rovnou výplň celého vnitřku stočeným papírem...

A nejlepší argumenty jsou takové, že přece v tabulkách je výpočet plochy i s podstavou. Takže tu bude pomalu jen tupé stádo cvičených opic, co umí maximálně jen vyhledat vzoreček a nabušit do něj hodnoty... Až se na semaforu zelený panáček o pár stupňů pootočí, tak tam asi zůstanou stát navěky, dokud se neukáže ten pravý tabulkový... ale taky musí mít přesně předepsanou vlnovou délku světla... Jen nevím, ve které tabulce nebo zákoně jim bylo přikázáno házet vejce na prezidenty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2152
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: st květen 13 2015, 6:20    Předmět: Citovat

když už jsme u těchto absurdistánských úvah tak tady mám taky jednu.
Teď jsem pracovně v Praze a všiml jsem si že na některých místech jezdí všichni příliš rychle. Bylo mi jedním člověkem vysvětleno že Praha se jmenuje Praha a né hlavní město Praha, takže cedule hlavní město Praha je informativní cedule informující že Praha je hlavní město a nikoli dopravní značka ze začátkem obce.

Pražáci mají v občance jako místo trvalého pobytu napsáno Praha, nikoli Hlavní město Praha. Takže ta cedule Hlavní město Praha je tedy na stejné úrovni jako třeba cedule vítá vás XXX rodiště YYY ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
gepard



Založen: Feb 05, 2007
Příspěvky: 1727
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

PříspěvekZaslal: st květen 13 2015, 15:44    Předmět: Citovat

P32 - máš pravdu, omlouvám se! Napravil jsem to.
_________________
-- Gepard --
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frpr666



Založen: Dec 28, 2009
Příspěvky: 1051

PříspěvekZaslal: st květen 13 2015, 16:17    Předmět: Citovat

@Pepa87 1) pokud jde o onen "řez", tak jeho definice je taková, že se zakreslují i hrany za rovinou řezu.
Souhlasím, kdo měl technické kreslení ví, že pro řez se zakreslují i hrany za rovinou řezu.
Plocha řezu se šrafuje. Pokud není místo na šrafy, potom se vyčerňuje.
(aby bylo jasné co je řez a co je hrana za řezem)
Pokud těleso má osu symetrie, tak se musí zakreslit i osa (čerchovaná čára).



150513_rez.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  150513_rez.jpg
 Velikost:  20.41 kB
 Staženo:  30 krát



Naposledy upravil frpr666 dne st květen 13 2015, 16:20, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st květen 13 2015, 16:18    Předmět: Citovat

Pepa87 napsal(a):
2) filozofická otázka, zda jde o čepici nebo kužel. Podle mě se má počítat čepice a tvar kužele je jen pro ilustraci. Nevím tedy proč by se mělo filozofovat s nějakou podstavou. Nakonec by taky třeba mohli počítat plochu obou stran papíru nebo rovnou výplň celého vnitřku stočeným papírem...


Kuzel je proste kuzel, jehoz soucasti je i podstava. Tady neni o cem filozofofovat.

Nicmene je videt ze spousta lidi nechape tak elementarni vec.
Proto to zkus takto: Jak bys napsal zadani kdybys CHTEL aby ta cepice z nejakeho duvodu mela i tu podstavu.

Ze by uplne stejne? Smile


Naposledy upravil termit256 dne st květen 13 2015, 16:23, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st květen 13 2015, 16:23    Předmět: Citovat

frpr666 napsal(a):
@Pepa87 1) pokud jde o onen "řez", tak jeho definice je taková, že se zakreslují i hrany za rovinou řezu...


Opravdu nejsem strojar, ale nenazyvaji se tyto hrany vyrazem typu "promitnuta geometrie"? Jako soucast rezu bych videl opravdu jen ten prunik mezi objektem a rovinou rezu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19768
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st květen 13 2015, 17:00    Předmět: Citovat

Když vezmeš nějaký výlisek, obrobek či odlitek s vnitřními hranami a před nimi ho řízneš: vidíš ty hrany? Vidíš.
Tak vidíš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st květen 13 2015, 17:08    Předmět: Citovat

Jj vidim, ale pres tu hranu nerezu. Ale jak uz jsem zminil, nejsem strojar a v terminologii se nevyznam. Je tedy mozne ze se nazyva i geometrie promitnuta do roviny rezu taktez rezem.
Jak se odlisuji pri slovnim popisu ovsem netusim.

Do vykresu se samozrejme kresli, ale o tom rec neni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Další
Strana 5 z 13

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund