Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Užívať takýto liek ,či nie.
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3522
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: pá říjen 30 2015, 9:01    Předmět: Užívať takýto liek ,či nie. Citovat

Neviem co je viac škodlive udena klobasa alebo tento ...!Vas nazor je.Dik.


Snímek 231.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Snímek 231.jpg
 Velikost:  162.2 kB
 Staženo:  400 krát


Snímek 232.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Snímek 232.jpg
 Velikost:  128.38 kB
 Staženo:  319 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32189
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá říjen 30 2015, 10:29    Předmět: Citovat

Uvědom si jednu věc - prášky tohoto typu nekoupíš v sámošce, ale musí ti je předepsat nějakej felčar. A ten by měl vědět, jestli ti hrozí nebo nehrozí zrovna tyhle vedlejší účinky, anebo jestli je/není působení takovýho prášku pro tebe přínosnější i když se ty vedlejší účinky objeví. Většinou se ty prášky ordinujou tak, aby použitý množství nevyvolávalo horší potíže, než jaký má ten lék odstranit. Ty sám sice už nějakej pátek po tomhle slzavým oudolí pochoduješ, takže by podání takovýho preparátu měl určitě posoudit doktor, ale nejspíš ti nehrozí komplikace s těhotenstvím a poškozením plodu - nebo jo?

Tam se jedná hlavně o to, že jednak nenarozenej plod je během prvních 3-4 měsíců extrémně citlivej na jakoukoliv cizí látku - může ho poškodit doslova i Acylpyrin, pokud se podá v nevhodnou dobu nebo v nadměrným množství. A druhak tam jde o to, že ženská, která má potíže vyžadující podobný léky by neměla bejt těhotná proto, že pro ni samotnou je kombinace těhotenství + tímhle léčený potíže víc než riziková. Tudíž zase o všem má vědět felčar a rozhodnout, co je přednější - jestli zdraví dospělýho pacienta (ženský = matky), nebo risk v podobě vysazení takovýho léku a buď ponechání bez léčby, nebo nasazení jinýho preparátu (ve prospěch děcka). Vzheledem k tomu, že u tebe takovej problém nehrozí, tímhle vedlejším účinkem bych se nezabejval.

A když jsi nakousnul to, jestli je takovej lék bezpečnej nebo ne - VŠECKY LÉKY BEZ ROZDÍLU JSOU V PODSTATĚ JEDY - A O TOM, JESTLI TĚ JEJICH PODÁNÍ ZABIJE, NEBO JESTLI TĚ VYLÉČÍ ROZHODUJE JEN VELIKOST DÁVKOVÁNÍ. Injekčně do žíly podanejch 10mg morfinu tě zbaví i hodně silný bolesti na poměrně dlouhou dobu - ale když si dáš toho samýho morfinu najednou 10x tolik, zbaví tě to všech bolestí nafurt .... Už chápeš o co se jedná?

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7875
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá říjen 30 2015, 11:09    Předmět: Citovat

Předpoládám, že se jedná o nějaký lék na tlak. Tam je asi základním faktorem to, jak moc je vysoký, a hlavně který- pokud je zvýšený jen systolický, a není o moc (u staršího člověka třeba do těch 160), tak je na zváženou, zda vůbec léky nasazovat. Ovšem pokud je zvýšený diastolický, tak tam je to už kritičtější.
Vycházím z toho, co jsem se dověděl při léčení svých podobných problémů, hlavně od lékařů, kteří mají na starosti i klinickou farmakologii.

Ale každopádně- se zvýšeným tlakem se dá bojovat i přirozeněji- udržovat si správnou váhu, nestresovat se, mít pohyb, nekouřit, nepít víc než malé dávky alkoholu, nepít kávu a kofeinové nápoje...

Zvýšení tlaku ve spojitosti se stářím je dost neovlivnitelné (v člověkovi stárne vše, tedy třeba i cévní stěny), ale změna životosprávy opravdu umí v omezených mezích pomoci.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: pá říjen 30 2015, 11:50    Předmět: Citovat

Spousta varování tam může být jen kvůli tomu, že se i u nás pomalu uchytily americké právní móresy, že pacient může soudně popotahovat doktora, že doktor, když se mu díval do krku se na něj špatně podíval. Tak aby doktor a výrobce léku byli právně chráněni. Třeba ke mně se doneslo, že když doktor varuje pacoše před nebezpečím předávkování léku musí do možných následků zahrnout i možnost sexuální dysfunkce, jako že pacošovi co si chce něco z očí do očí vyříkat s pracovnicí pro styk s veřejností, se nepostavil.
_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 18050
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá říjen 30 2015, 12:23    Předmět: Citovat

Jednou jsem tyhle informace z příbalovýho letáku konzultoval s lékárníkem. Na těch varováních je pravdy pro běžnou populaci tak 10%. Vše ostatní se výrobce sichruje před tím, aby nemohl být popotahován pro nežádoucí účinky právníkama pacienta pokud by to pacoš nějak odprdnul. Informace o nežádoucích účincích jsi měl k dispozici, když se ti to nelíbí, neměl jsi to žrát... Většinou se tedy po požití doktorem předepsanýho léku nic pacošovi nestane, ale jsou lidé, třeba 1 z tisíců, kdo nežádoucí účinky má. Sám jsem si s tím v mládí prošel, bral jsem na něco Furantoin a za 3 dny mě od prsou nahoru snad v každým póru kůže vylezla bílá svědivá krupice vyrážky. Hned do nemocnice a přijeli to zkoumat vědátoři z SUKLu (asi se to tenkrát jmenovalo jinak) a doktoři z 3 fakultních nemocnic, protože to pro ně bylo nóvum, hlavně proč od prsou nahoru. Wink
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: pá říjen 30 2015, 13:55    Předmět: Citovat

Výňatek z klasika:
citace:
...Načež se posadil, napsal recept, složil ho a podal mi ho a já si ho strčil do kapsy a šel jsem pryč.
Ani jsem ten recept nerozložil. Šel jsem s ním do nejbližší lékárny a tam jsem se s ním vytasil. Lékárník si ho přečetl a vrátil mi ho. Řekl, tohle že on nevede.
„Jste přece lékárník?“ zeptal jsem se.
„Ano, jsem lékárník,“ řekl on. „Kdybych byl potravní konzum a k tomu ještě rodinný penzión, pak bych vám snad mohl být k službám. Co mi v tomto případě hází klacky pod nohy, je skutečnost, že jsem pouze lékárník.“
Přečetl jsem si ten recept. Stálo v něm:
1 půlkilový biftek, k tomu
1 půllitr piva
pravidelně po 6 hodinách,
1 patnáctikilometrová procházka každé ráno,
1 postel přesně v 11 každý večer.
A neláduj si do hlavy věci, kterým nerozumíš.
Řídil jsem se podle těchto pokynů, což mělo ten šťastný výsledek - mluvím jenom za sebe - že můj život byl zachován a běží dokonce dodnes...

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Olchor



Založen: Nov 18, 2009
Příspěvky: 1656
Bydliště: Blansko

PříspěvekZaslal: pá říjen 30 2015, 14:28    Předmět: Citovat

Moje žena dostala kdysi jakésik patáky ( brněly ji prsty na ruce), v příbalovém letáku bylo spousta nežádoucích účinků, ale jeden byl
blablablabla ..možná i smrt. To nás celkem pobavilo, patáky šly zpátky do lékárny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá říjen 30 2015, 17:48    Předmět: Citovat

Kámoš podobný leták tady studoval. Má prášky, co bere po infarktu. Jako nežádoucí příznak je tam uvedená náhlá smrt. Co víc si přát...
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15582
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá říjen 30 2015, 17:53    Předmět: Citovat

Tak mi to připadá jako opravdový návod k Acylpyrinu. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jandu



Založen: Feb 06, 2007
Příspěvky: 4509
Bydliště: vých.slovensko

PříspěvekZaslal: pá říjen 30 2015, 19:29    Předmět: Citovat

Takže na čo sa vlastne pýtaš???
Na konkrétne liečivo, ktoré je "laboratórne" vyrábané, alebo čijesť alebo nejesť??

To prvé - ak potrebuješ -užívaj. Ak nie - zahoď.

Ale -nemiešaj zemiaky s hruškami, alebo premenuj svoj dotaz!!!

To druhé - nikto nevie, z akými vzorkami Tí "vedci" pracovali. Asi bude rozdiel medzi americkou geneticky modifgikovanou kravou, či kravou z domáceho chovu, klobásou údenou klasicky drevom, či namáčanou do "údiacej"tekutiy atd., atd.

Ten výsledok výskumu je na toľko pofidérny, ako počatie panny ......

_________________
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
janousek



Založen: Mar 27, 2004
Příspěvky: 935

PříspěvekZaslal: pá říjen 30 2015, 19:40    Předmět: Citovat

Měl jsem oční kapky, kde jeden z nežádoucích účinků byla možnost oslepnutí. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34180
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá říjen 30 2015, 20:45    Předmět: Citovat

jandu napsal(a):
klobásou údenou klasicky drevom, či namáčanou do "údiacej"tekutiy atd., atd.

Ked sa pouzije udiaca tekutina, tak je v klobase menej karcinogennych latok ako priamo z dymu... Ale klobasu som nezral mozno 20 rokov, takze mi to moze byt jedno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4218
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: pá říjen 30 2015, 21:13    Předmět: Citovat

Moc čtete.. Namísto pročítání těchto příbalových nesmyslů a sebepoškozováním se hltáním kdejakého svinstva, si raději přečtěte něco jako jsou protokoly MMS a podobné věci.
O tomhle se veřejně moc nemluví, ale zasvěcení o tom už dávno vědí své. Ale nikoho nepřesvědčují, protože prozřít musí každý sám. Nechci tady rozdýmávat debaty pro a proti, anebo že na stránkách ČLK (a jinde) o tom píšou to a tohle..

Kdo to nikdy neodzkoušel, tak žije v blbosti a akorát papouškuje pokřivenou "pravdu" předkládanou mu propagandou současné tabletkové lobby. Proto ani nebudu na toto téma dál reagovat. Někteří prostě víme a tak to je..

_________________
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
misocko



Založen: Jun 26, 2009
Příspěvky: 1289
Bydliště: Hlohovec (Sk)

PříspěvekZaslal: pá říjen 30 2015, 21:54    Předmět: Citovat

ked chces jest tabletky tak necitaj pribalače!!!
este sa dozvies ze 4 z 5 ktore pravidelne uzivas sa nesmu kombinovat a co potom? cista amerika, napisu tam vsetko co meozes v zivote zazit , aby si ich nemohol zazalovat!! Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7928
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: pá říjen 30 2015, 22:49    Předmět: Citovat

MMS (Master Mineral Solution) je podezřelá záležitost, která může býti nebezpečná.
https://en.wikipedia.org/wiki/Miracle_Mineral_Supplement
https://cs.wikipedia.org/wiki/Miracle_Mineral_Supplement
http://www.sysifos.cz/index.php?id=slovnik&act=zobrazit&idd=&pismeno=&vyraz=1259925859&heslo=MMS%20-%20Miracle%20Mineral%20Supplement
http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=1269986904
http://rationalwiki.org/wiki/Miracle_Mineral_Supplement
Zájemcům o alternativní medicínu doporučuji některé jiné neškodné (a možná neúčinné) prostředky, jako jsou bylinky, akupunktura, homeopatie, nebo gemmoterapie.

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund