Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Úprava vyhýbky reprobednách

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cputakt



Založen: Nov 01, 2005
Příspěvky: 1234
Bydliště: Karvínsko

PříspěvekZaslal: čt červen 02 2016, 15:31    Předmět: Úprava vyhýbky reprobednách Citovat

Zdravím, dostaly se ke mě dělané reproskříně válcovitého tvaru s basovým reproduktorem směřujícím nahoru.
Problém je ten, že soustavy strašně sypou výšek a basů je poskrovnu.
Osazeni je výškový reproduktor Philips AD 11600 T8
Střed Visaton WS M10 4ohm
Bas Visaton WS 25 4ohm
Prodejce tvrdil že vyhýbka je elac, ale nic na ní není napsáno, tak nevím, co to je.
Přikládám odkazy na repro a fotky výhybky.
http://www.visaton.de/en/chassis_zubehoer/archiv/ws25e_4.html

http://www.visaton.com/en/chassis_zubehoer/archiv/m10_4.html

http://www.hupse.eu/radio/speakers/AD0163.htm
U tohoto neznám impedanci a je to ten vrchní na stránce. Zatím jsem jen zkusil dát před výškový reproduktor papírový kapesník a je to o dost lepší, dále jsem basové repro otočil magnetem nahoru a basů je dvakrát tolik. Nevím jestli by to nedělalo problém, kdybych otočil polaritu a reproduktor dal zase magnetem dolů.



IMG_20160602_161135.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_20160602_161135.jpg
 Velikost:  211.85 kB
 Staženo:  76 krát


IMG_20160602_161237.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_20160602_161237.jpg
 Velikost:  277.46 kB
 Staženo:  96 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cputakt



Založen: Nov 01, 2005
Příspěvky: 1234
Bydliště: Karvínsko

PříspěvekZaslal: čt červen 02 2016, 15:55    Předmět: Citovat

Ještě jsem zapomněl ozvučnice je uzavřená.

Další poznatek,bednám chybí bas reflex.zezadu je kulatý terminál pro kabely tak jsem je odšrouboval a nechal jen volnou díru a zase přibylo basů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12403
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt červen 02 2016, 17:50    Předmět: Citovat

Hm, a co chceš slyšet? Že máš vyměnit kondenzátor C2, otočit výškáč o 15,3 stupně doleva a vyvrtat dovnitř subwolferové výduchy, co udělají akustickou akvizici a basy budou plížive?

Pokud to nemá být na úrovni hospodské debaty o fotbalové lize, budeš muset udělat základní měření a pak nad tím hloubat.

_________________
Curvetraceristé všech zemí spojte se!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5190
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: čt červen 02 2016, 19:03    Předmět: Citovat

U toho třetího je ta impedance uvedena v té tabulce Rolling Eyes .
_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cputakt



Založen: Nov 01, 2005
Příspěvky: 1234
Bydliště: Karvínsko

PříspěvekZaslal: čt červen 02 2016, 21:13    Předmět: Citovat

Ano u výškáče jsem to přehlídl dal jsem dokumentaci ke všem měničům a dva z toho jsou dost známé tak jestli někdo neporadí jak upravit nebo jakou koupit výhybku.U všech repro jsou grafy co umí a co neumí tak jsem nejvíce čekal "opiš hodnoty součástek na výhybce" aleněkdo se hloupě
ozval a je můdrý jak rádio.
Od toho jsou snad fora že se někdo zeptá a někdo poradí nebo nikdo a bude ticho ale vždycky (poslední tabletovou a MP3 dobou) se ozve nějaký hňup co ma doma domácí kino 5+1 2600W a bedny jako kráva 10x10cm a to je panečku hukot.
Výkon na domácím kinu nebo na samolepce je 4000W ale odběr je sotva 100W to mi nějak nesedí.doufám že máš aspoň jističe na 32A aby ti to nekleklo při ořívání dietního párku v mikrovlnce co bere třikrát méně než to kino.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá červen 03 2016, 17:09    Předmět: Citovat

OT nesmysly odmáznuty a přesunuty do HP.

cputakt napsal(a):
NJN budu zkoušet si pohrát s výhybkou mám tady i nějaké jiné ale asi by dost pomohl basreflex.
Bedna je válcovitého tvaru o výšce 80cm a průměru 27cm objem je kolem 45 litrů tak by mohl být vhodný průměr kolem 70mm a délka asi 100mm ale je to jen odhad a kam ho umístit vůbec netuším.Pod středové repro úplně ke dnu nebo zezadu dolů?

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
cputakt



Založen: Nov 01, 2005
Příspěvky: 1234
Bydliště: Karvínsko

PříspěvekZaslal: pá červen 03 2016, 17:24    Předmět: Citovat

Pro představu jak vypadá bedna.


IMG_20160603_182048.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_20160603_182048.jpg
 Velikost:  254.51 kB
 Staženo:  107 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Thales



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 1163
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so červen 04 2016, 18:51    Předmět: Citovat

Vezmeme to po částech:

Tento basák se do bassreflexu nehodí. Sice jsem optimální ozvučnici nesimuloval (na to dnes nemám čas, ale pokud bys měl zájem můžu na to mrknout v týdnu), ale z parametrů je to celkem jasné že to bude uzavřenka. Na bassreflex tedy zapomeň. Jaký má k dispozici čistý pracovní objem?

4" střeďák tohoto typu se k uvedenému basáku nehodí. Nenamená to že je špatný, jen jde o nevhodnou kombinaci. Ne že by nešel použít, jen je to až příliš velký kompromis, který se projeví v pásmu nižších středů. Chtělo by to poněkud jiný typ.

Výškáč naopak může s tímto střeďákem spolupracovat dobře i když moc kvalitní není. Pokud ti jeho kvalita stačí (já bych raději sáhl po něčem novějším) tak použít lze.

Problém bude navrhnout pro to výhybku. Jestli myslíš že bude stačit upravit tu původní tak nebude. Můžeš sice utlumit středovýškovou sekci, ale to ti jen zamaskuje jeden problém v okamžiku, kdy to potřebuješ vyřešit komplexně. Komplexní řešení znamená odvézt tu bednu na měření tam jí změřit speciálním měřícím mikrofonem (každý reproduktor v bedně zvlášť) a na základě získaných dat odsimulovat návrh optimální výhybky. Pravdu na to nestačí jen data od výrobce, ta jsou jen oprientační, je nutno měřit konkrétní reproduktor jak se chová v konkrétní ozvučnici. Předpokládám že do toho se ti chtít nebude. Jednak je to práce, jednak to něco stojí, ale jinudy cesta ke kvalitním bednám fakt nevede. Můžeš sice zkusit jen zatumit ty středy a výšky jak jsem spal, ale je to jako kdyby sis koupil normální potraviny průměrné kvality a před tím než jsi je použil jsi je v lednici nechal napůl shnít. Pokud bys to absolvovat chtěl, tak ti můžu dát kontakt na někoho, kdo ti to udělá.


EDIT:
Teď koukám dodatečně na tu fotku. Pakliže ten basák není umístěný v těsné blízkosti střeďáku a nevyzařuje stejným směrem (když je nahoře a nebo ve dne nebo na boku), pak je to s tímto typem střeďáku zcela bez šance - celkově špatný koncept. Aby to fungovalo tak by tam nesměl být střeďák, ale regulárné středobas, který půjde dělit dostatečně nízko (třeba kolem 250Hz). To je totiž podmínka pro to, aby tento koncept mohl vůbec fungovat. Ale ty skelety jsou pěkné, stálo by za to to celé přestavět.


EDIT2:
Kdyby se ti je překopávat nechtělo, se zvukem jsi nebyl spokojen a chtěl se jich zbavit, tak pokud jsou ty skelety udělané poctivě, tak něco takového by se mi líbilo. Byla by možná i výměna za něco, co by ti třeba vyhovovalo lépe. Ale to jen tak bokem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
cputakt



Založen: Nov 01, 2005
Příspěvky: 1234
Bydliště: Karvínsko

PříspěvekZaslal: ne červen 05 2016, 10:19    Předmět: Citovat

Zdravím,po delším poslouchání i moje ucho poznalo že chybí nižší středy.Jinak o skeletech tak v místě kde je otvor pro středový reproduktor je zkrz celý skelet uzavřená roura na jeho vyústění je osazen středový reproduktor který má uzavřený koš takže ta roura pro střeďák tam vůbec nemusela být a možná vadí i vlnám ze zadní strany basového reproduktoru.
Jinak bedny jsou dost robustní,z vnitřního pohledu jsem poznal jak jsou bedny stavěné.
Je to obrovská papírová roura a na ní je nějak dolepený ten šestihranný asi dřevěný skelet.Uvnitř asi od poloviny dolů je ještě svislá přepážka k zadní straně kde je dole vyvedena svorkovnice.
Uvažuji jestli se s tím pachtit tak nějak na slepo nebo bedny pustit někomu dál.když tak napište do SZ třeba se nějak domluvíme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.23 sekund