Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaký PC si nepořizovat?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7470

PříspěvekZaslal: ne listopad 27 2016, 22:31    Předmět: Citovat

S tou Růžovkou mám zkušenost dobrou. Je to otrhané z firemních ntb/PC, takže jde o nepoužitá čísla. Aktivovalo se rovnou, ani jsem nepotřeboval otravovat přes telefon. Jinak co mám zkušenost, tak po nějakém čase jde znovu aktivovat prakticky jakékoliv už použité SN.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radovan_79



Založen: Jul 24, 2016
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: ne listopad 27 2016, 22:50    Předmět: Citovat

To jsem si myslel, že z té Růžovky to rizikové nejspíš nebude. Ale z aukra bych se bál, nepůjde to a co si na kom pak vezmeš...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pravoslav



Založen: Sep 28, 2013
Příspěvky: 138
Bydliště: Kolín

PříspěvekZaslal: ne listopad 27 2016, 22:55    Předmět: Citovat

Rade, riziko je vždycky, jen někde méně, někde více.
Co se týče nákupu štítku z aukra, tak mohu, stejně jako TAKJAN, sdělit pozitivum.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radovan_79



Založen: Jul 24, 2016
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: ne listopad 27 2016, 23:06    Předmět: Citovat

Tak jo, to je fajn; třeba to někdy využiju. Já mám (naštěstí) krabicovky, jak Windows 7 a 10, tak zatím není potřeba. No a na starém Panasonicu (notebook) je zespoda štítek, tak snad nebudu moc velký pirát, když jsem použil prověřenou instalačku XP nevyžadující aktivaci (asi nějaká corporate edice). A na staré Toshibě (Pentium MMX 300 MHz) štítek nebyl, tak jsem mimoděk zjistil, jaký je teď už problém upirátit Windows NT4... Na Windows 2000 (mám krabici) je to slabé (64 MB RAM) a Win 95/98/Me mi nesmí do baráku Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pravoslav



Založen: Sep 28, 2013
Příspěvky: 138
Bydliště: Kolín

PříspěvekZaslal: ne listopad 27 2016, 23:17    Předmět: Citovat

Aktivaci nevyžadovaly některé verze XP Professional, bohužel, jak jsem psal, jen některé.

Omlouvám se za směřování mimo téma:
Rade, proč máš negativní postoj k Win 95? Já jsem s nimi byl velice spokojený a myslím, že to byla povedená verze, tedy pokud se bavíme o druhém vydání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radovan_79



Založen: Jul 24, 2016
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: ne listopad 27 2016, 23:30    Předmět: Citovat

Tak směřování mimo téma to není, pochopil jsem, že nákup PC vyřešila manželka tazatele, takže plevelíme vyřešenou diskusi Smile
Mno, Win 95 (a i 98 a ME) jsem měl na pár PC a stabilita nebyla nejlepší... A nakonfigurovat je na internet byl téměř nadlidský úkon, nemluvě o práci v síti spolu s XP a 2003. U NT4 (které mimochodem vypadají úplně stejně, jako ty 95) je to úplně jiné kafe, logika nastavování blízká Win 2000 a XP (aby ne, ty NT jsou předchůdci těchto systémů). Ty Win 9x byl schopný blbě napsaný program nebo nějaká chybka v něm totálně rozhodit, v tomhle jsou ty Win řady NT o hodně délek vpředu. Nevýhodou je jejich vyšší náročnost na HW. 95 jsi rozběhal na nějaké 486 s 4 MB RAM v pohodě, Miléniím stačilo 32 MB RAM. Naproti tomu požadavek minimální RAM u NT4 (16 MB) je mimo, to stačí na start systému, během kterého zvládneš uvařit kafe a dojít se vys.... Laughing
Na tom notesu byly 98 (na 512 MB CF kartě v adaptéru CF -> IDE), tak jsem upgradoval na ME (na stejném médiu, jen kartu jsem dal 1 GB). Zkoušel jsem na tom rozchodit ty NT a ani prd. Instalace v pohodě, s i bez tří disket, ale po restartu prostě nenaběhly. Pak jsem kdesi vyhrabal plotnový disk, udělal jsem 2 GB particii (víc nejde, nepodporuje to FAT 32 a na NTFS to rovnou nenainstaluješ), nainstaloval a běhá to v pohodě.
To mi připomnělo, že se mi tady ten adaptér (2,5" IDE --> CompactFlash) válí a sedá na něj prach.
Ty XP jsou známé, ty co nechtějí aktivaci, je to prý z nějaké "volume" licence, jsou to XP Pro s SP1. Akorát pak máš problém, když tam chceš instalovat třeba IE8, tak ta instalačka to nějak ověřuje a bez jisté editace registru to neprojde a vynadá ti to, že jsi pirát. Taky se do toho nesmí bezhlavě cpát aktualizace, poněvadž to některé umějí znefunkčnit (oni nejsou v MS tak hloupí). Zato instalace SP 3 proběhne v pohodě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pravoslav



Založen: Sep 28, 2013
Příspěvky: 138
Bydliště: Kolín

PříspěvekZaslal: po listopad 28 2016, 0:01    Předmět: Citovat

Pravoslav napsal(a):
Rade, proč máš negativní postoj k Win 95? Já jsem s nimi byl velice spokojený a myslím, že to byla povedená verze, tedy pokud se bavíme o druhém vydání.


Nejdříve bych se rád přiznal, že jsem napsal blbost, protože jsem měl na mysli Win 98 SE, nikoliv Win 95. Velice se omlouvám za mystifikaci.

S tím internetem máš naprostou pravdu, souhlasím. Ovšem v době, kdy 98ičky vyšly, jsem žádný internet neměl, tudíž tehdy se mi onen problém vyhnul.
Ale DOOM se na tom hrál hezky, je to úchvatná hra.

Dnes už Win 98 od sebe odrazuje tím, že neumí zpracovat Flash disk, musíš ho to "naučit".
Dříve to nešlo tak rychle jako dnes Wink , že strčíš flasku do PC, párkrát KLIKNEŠ a OS je nahrán.
To byly časy, kdy jsi hodiny instaloval OS a otráveně vyměňoval diskety se soubory. Mládenci, jsme to ale staří kořenové. Very Happy Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7470

PříspěvekZaslal: po listopad 28 2016, 0:27    Předmět: Citovat

Win95 + 4MB RAM, to snad skoro nefunguje, to tak pro 3.11. I s 8MB se s W95 moc nedá dělat. NT4 s 16MB nabootuje skoro hned, ale nic víc na nich už dělat nejde (ovšem známý na tom dokázal hrát Diablo Smile ). Já měl 486 s 32, později 64MB RAM, tam chodily dobře.
Jinak NT4 umí hned při instalaci vytvořit 4GB FAT16 (to dosovský fdisk neumí), kterou následně převedou na NTFS. Jde je nainstalovat i na větší NTFS už vyrobenou jiným systémem, ale vzhledem k obrazek_cenzuraě starého ntldr se to nedoporučuje (ale funguje to, jen je potřeba dát pozor na IDE driver, ten z původního instalačního CD neumí ani DMA a limit má nízko, ten z SP6 je do 128GB). Radši jsem používal 4GB na systém a zbytek pro data.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wolfik



Založen: Jul 28, 2009
Příspěvky: 1096

PříspěvekZaslal: po listopad 28 2016, 8:38    Předmět: Citovat

Radovan_79 napsal(a):
To jsem si myslel, že z té Růžovky to rizikové nejspíš nebude. Ale z aukra bych se bál, nepůjde to a co si na kom pak vezmeš...


na aukru jsou toho tuny, ale nikde bez toho štítku...maixmálně nafocené, což je stejně k hovnu...
jet s takovým strojem do zahraničí bych si nedovolil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radovan_79



Založen: Jul 24, 2016
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: po listopad 28 2016, 12:15    Předmět: Citovat

Já u těch NT mám instalačku bez SP, takže nějaké ty novinky nejsou při instalaci k dispozici. Navíc u toho nejde aktualizovat instalační médium pomocí exe service packu, to jde od win 2000 a výše.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7470

PříspěvekZaslal: út listopad 29 2016, 0:50    Předmět: Citovat

Ta 4GB FAT/NTFS by měla jít vytvořit i s původním médiem bez SP. Pro podporu velkých disků pak MS vydal atapi.sys jako driver, který šel při instalaci natáhnout z diskety stejně jako třeba drivery pro SCSI. Případně jsem používal driver od výrobce čipsetu - Intel/VIA.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radovan_79



Založen: Jul 24, 2016
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: út listopad 29 2016, 14:46    Předmět: Citovat

Já jsem s tím už pak neexperimentoval. Akorát jsem spouštěl instalační soubor s parametrem -b, čímž jsem se vyhnul těm třem disketám.
Nainstaloval jsem to, nacpal do toho service pack 6a, a příkazem convert převedl oddíl na NTFS. Výsledek je ten, že na 37GB disku je systémový oddíl s 2GB, což bohatě stačí, i s MS Office (nejnovější, co jdou do NT jsou Office XP) a zbytek je datový oddíl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milin



Založen: Sep 23, 2005
Příspěvky: 754
Bydliště: SM

PříspěvekZaslal: st únor 08 2017, 22:16    Předmět: Citovat

Potřebují poradit s koupí notebooku do 13tís. využití : 60% pracovně (faktury,katalog-foto dokumentace ) zbytek filmy-internet-skype. dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: st únor 08 2017, 23:01    Předmět: Citovat

http://notebooky-forum.notebook.cz/viewforum.php?f=32
_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milin



Založen: Sep 23, 2005
Příspěvky: 754
Bydliště: SM

PříspěvekZaslal: pá únor 10 2017, 22:34    Předmět: Citovat

rozhodují se mezi LENOVO Z50-75 a HP Pro book 450 G2 poradíte?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund