Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak zabránit stahování instalací SKYPE- znovu problém.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1531
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: út březen 22 2016, 11:51    Předmět: Citovat

serviceman napsal(a):
Na stroji s W7 se stáhnul do C:\Users\uživatel\AppData\Local\Temp\SkypeSetup.exe.......


Několik dní jsem neměl čas se zabývat tím Skype na chatu. Dnes jsem se k tomu vrátil.
U mne v XP jsem ten aktualizační soubor našel na adrese C:\Documents and Settings\Standa\Local Settings\Temp.

Po jeho vymazání se už při startu Skype aktualizace nevnucuje. Zná se, že Vaše cenné rady mi pomohly nechtěné stahování aktualizačního souboru vyřešit.

Nyní ještě vše ověřím na počítači na chatě při mobilním připojení na internet. Zatím jsem Váš postup testoval na jiném PC s XP doma s pevným připojením na internet přes routr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1531
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: út březen 29 2016, 20:08    Předmět: Citovat

Tak postup jak zabránit nechtěným aktualizacím Skype, který zde popsali kolegové, jsem konečně ověřil na chatě při připojení PC na internet přes mobil, který funguje jen jako modem.

Po popsané úpravě souboru "hosts" se již žádné aktualizace Skype nevnucují ani nestahují. Aktualizační soubor nebyl na chatě stažen a nemusel jsem jej mazat, protože jsem stahování při minulých návštěvách chaty vždy včas přerušil.
Takto je Skype použitelný na PC s XP i při nízkém FUP při mobilním připojení.

Objevil se však jiný problém při spuštění Skype. Asi před 14 dny jsem dostal přes Skype 4 soubory větší délky, které jsem si stáhnul a uložil na svém PC doma.
Po otevření Skype na chatě na jiném PC než doma se tyto soubory automaticky začaly stahovat znovu. Než jsem zjistil "odkud bije", a ukončil Skype, byly zase 4 MB v háji. Při dalším spuštění se stahování opakovalo, ale to jsem stopl hned ukončením Skype.
Musel jsem vymazat Historii Skype. Pak byl teprve pokoj. Jak je vidět, je nutno pro minimalizaci stahování "žrouta FUP dat Skype" hlídat a mazat i historii.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1531
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: ne duben 09 2017, 18:16    Předmět: Citovat

Tak se problém se stahováním aktualizace Skype znovu vrátil po instalaci novější verze Skype. Stará verze přestala pracovat. Musel jsem nainstalovat novější verzi, Aktuálně mám verzi 7.31.0.104. Po spuštění Skype se ihned začnou stahovat data. Pokud bych stahování nechal, vyčerpal bych za několik minut svůj měsíční FUP.
V souboru hosts mám tyto dva řádky
127.0.0.1 ui.skype.com
127.0.0.1 download.skype.com
Bohužel co fungovalo u předchozí verze skype, tak u současné aktuální verze to stahování aktualizace nezabrání.
Má to ještě nějaké řešení. V PC na chatě mám W XP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4048

PříspěvekZaslal: ne duben 09 2017, 18:56    Předmět: Citovat

Zkus tyto adresy zablokovat ve firewalu, či modemu.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1531
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: po duben 10 2017, 6:56    Předmět: Citovat

serviceman napsal(a):
Zkus tyto adresy zablokovat ve firewalu, či modemu.

Dostal jsi mne na na moji neznalost. Ve Firewalu jsem našel Skype jen ve výjimkách. Zrušil jsem u Skype tu fajfku, ale to nic nevyřešilo. Nenašel jsem, jak do Firewalu dostat ty adresy. Jako modem mám jen běžný mobil Nokia C2-01 spojený s PC přes BT. Tam už vůbec netuším jak do něj dostat ty adresy.
Stahování dat po spuštění Skype a ukončení stahování po ukončení Skype vidím na grafickém zobrazení ve Webnwalk manageru a v čítači stahovaných dat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4048

PříspěvekZaslal: po duben 10 2017, 7:58    Předmět: Citovat

Tady je nastavení firewallu ve Windows XP.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: po duben 10 2017, 8:49    Předmět: Citovat

Na co tak složitě, to stačí vyzkoušet pingem, jestli to skončí v localhostu.
kód:

C:\Users\User>ping ui.skype.com

Pinging ui.skype.com [127.0.0.1] with 32 bytes of data:
Reply from 127.0.0.1: bytes=32 time<1ms TTL=128
Reply from 127.0.0.1: bytes=32 time<1ms TTL=128
Reply from 127.0.0.1: bytes=32 time<1ms TTL=128
Reply from 127.0.0.1: bytes=32 time<1ms TTL=128

Ping statistics for 127.0.0.1:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 0ms, Maximum = 0ms, Average = 0ms

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1531
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: po duben 10 2017, 12:33    Předmět: Citovat

Dal jsem do příkazového řádku "ping ui.skype.com" a dostal zpět:

Příkaz PING na ui.skype.com [127.0.0.1] s délkou 32 bajtů:
Odpověˇd od 127.0.0.1 bajty=32 čas < 1ms TTL=128
.
.
Omlouvám se za neznalost v těchto oblastech. Mělo by to být potvrzení, že ui.skype.com je přesměrováno na hosts. Takže je otázkou, co ten Skype vlastně stahuje, když by to nebyla aktualizace. Nebo stahování aktualizace u novějšího Skype jde přes jinou adresu než ui.skype.com.
PS: Psaní textů je v Opera mini je dost obtížné, proto jsou mé texty takové "trochu krkolomné".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: po duben 10 2017, 14:45    Předmět: Citovat

To samé zkus s download.skype.com, ale je možné, že přibyly další servery, ze kterých se stahujou aktualizace. Jen pro zajímavost přikládám obrázek se spojeními (namátkou), které Skype vytváří.

P.S. U mě stahoval aktualizaci z IP adresy 157.56.109.8, což je ui.skype.com. Osobně bych používal nejnovější verzi, kde bych si stáhnul vždy aktuální před jízdou na chatu, vychází cca co 2-3 týdny.



skype-fw.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  skype-fw.png
 Velikost:  89.62 kB
 Staženo:  65 krát


_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1531
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: út duben 11 2017, 15:28    Předmět: Citovat

Standa99 napsal(a):
....... Osobně bych používal nejnovější verzi, kde bych si ...stáhnul vždy aktuální ...

PC na chatě je jen pro příležitostnou potřebu na mrknutí do pošty, zprávy Seznam a spojení s rodinou. Mám tam jiné bohulibé priority. Ta chudinka staré PC s XP musí přetrpět zimní mrazy až -15°C i letní parna. Proto nebudu moc laborovat a zkusím si z domu vozit nejnovější verzi a tam ji nainstalovat. Pokud vyjde během pobytu další aktualizace, tak se "do příště" obejdu bez Skype.
Dík za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1531
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: so duben 15 2017, 18:57    Předmět: Citovat

Aby čert vzal Skype, které je nyní pod taktovkou Microsoft.

Stáhl jsem si doma poslední instalačku Skype verze 7.35.0.101. Délka staženého souboru 56530 KB. Na chatě jsem tuto verzi nainstaloval. Tato verze Skype sice funguje a v Nástroje-Skype se zobrazí verze 7.35.0.101. Současně se však zobrazí hlášení "Byl nalezen problém s verzí Skypu nainstalovanou na tomto zařízení....." s odkazem na stažení nejnovější verze - viz obrázek hlášky.
Po chvíli chodu Skype s připojením na internet naběhne znovu nějaké stahování (asi zase aktualizace), které přestane, když Skype ukončím. Viz druhý obrázek s grafem stahování a ukončením stahování vypnutím Skype.
Odpojil jsem se od internetu a znovu spustil Skype. Po spuštění znovu naběhla ta hláška, a tentokrát jsem aktivoval to tlačítko Stáhnout Skype na hlášce. V prohlížeči se zobrazila adresa
https://ui.skype.com/ui/0/7.35.0.101./cs/go/download?setlang=cs
s neúspěšným připojením na síť (nebyl jsem připojen). Přitom mám v souboru "hosts" řádek "127.0.0.1 ui.skype.com", takže z této adresy by se nemělo nic aktualizovat. Tak proč mi Skype něco velkého stahoval v době, když jsem byl při spuštěném Skype na internetu připojen.

Nakonec jsem doma, při neomezeném připojení, zkusil znovu zapsat do prohlížeče tu adresu "https://ui.skype.com/ui/0/7.35.0.101./cs/go/download?setlang=cs". Stáhl se soubor "SkypeSetupFull.exe" asi 1 MB, který po spuštění si stáhl na mém počítači doma zbytek a provedl aktualizaci, jejímž výsledkem byla stejná poslední verze Skype, jakou jsem již měl doma nainstalovanou.

Tak nechápu, proč na chatě mi hláška Skype doporučuje stáhnout nejnovější verzi, když tuto nejnovější verzi již mám na chatě nainstalovanou. Klíčem k vysvětlení jsou možná ty poslední dva řádky na hlášce "Očekáváno:/Nalezeno:", ale alfanumerické kódy v těch řádcích mi nic neříkají. Třeba je problém v tom, že doma mám W10, na chatě XP.

Co lze dělat jednoduše (viz Skype před Microsoftem), to musí Microsoft komplikovat. A jako mnoho jiných aktualizací (u dalších programů), napřed se soubor aktualizace stahuje a pak se zobrazí dotaz, zda se může aktualizace nainstalovat. Tento postup je pro připojení na internet s placeným omezeným datovým balíčkem naprosto nevhodný. Při těch několika minutách pokusů dnes na chatě jsem přišel o 10 MB z 50 MB FUP. Bez Skype mi těch 50 MB/měsíc na chatě při používání Opera mini bohatě dostačuje pro mé potřeby. Zatracené Skype



Varování skype.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Varování skype.jpg
 Velikost:  30.47 kB
 Staženo:  46 krát


Skype ukončení stahování.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Skype ukončení stahování.jpg
 Velikost:  41.01 kB
 Staženo:  38 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund