Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Prosím o pomoc s identifikací integráče
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32320
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt listopad 09 2017, 16:40    Předmět: Prosím o pomoc s identifikací integráče Citovat

Popis: kulatý kovový pouzdro odpovídající TO99 (klasika operák v kovu s 8 nohama, výstupek u vývodu č.8 ), před označením typu na boku kulatýho pouzdra je logo ve tvaru dvou do sebe zaklesnutejch písmen "C" (jedno je v normální poloze a je vytištěný jen obrysem, druhý je vytištěný jako celý černý (vyplněný barvou) a je otočený o 180° a "zastrčený" do prvního), další potisk tvoří znaky:
L 141 T1 8 7623
(Ch)ujec Gůůůgl se tváří, jako že nemá potuchy, nejrůznější archívy datasheetů nabízejí jiný kombinace znaků v kódech.
Nemáte někdo potuchy, co by to mohlo bejt za výrobce a za typ? Mám podezření na nějakej dost možná i obyčejnej operák, ale oporu v datasheetu pro svůj dojem nemám ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7889
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt listopad 09 2017, 16:54    Předmět: Citovat

Nemůže to být blbě natisknutá sedmička na začátku?
_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 18189
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt listopad 09 2017, 17:03    Předmět: Citovat

Jestli je to něco z bývalý RVHP, tak by to mohla být bulharská 741.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32320
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt listopad 09 2017, 17:13    Předmět: Citovat

Ne, mám tady 4 kousky a všecky jsou nádherně zřetelně a nezdeformovaně potištěný stejnou kombinací znaků, jakou jsem napsal vejš - včetně mezer by to vypadalo takhle:
"logo"MEZERALMEZERA141MEZERAT1MEZERA8MEZERA7623
Ty mezery jsou široký jako 1 znak nebo číslice.
A původ vůbec netuším, jsou "trofejní" = odkudsi vypájený, ale já je dostal ve škatuli směsi součástek po nebožtíkovi bastlířovi. Na jejich původ se ho už tudíž nezeptám.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4050

PříspěvekZaslal: čt listopad 09 2017, 17:31    Předmět: Citovat

Logo?


2017-11-09_17-25-02.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  2017-11-09_17-25-02.png
 Velikost:  31.62 kB
 Staženo:  83 krát


_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).


Naposledy upravil serviceman dne čt listopad 09 2017, 17:53, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32320
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt listopad 09 2017, 17:49    Předmět: Citovat

Jo, akorát je spíš nižší a širší než vyšší a užší - a ty "céčka" jsou hranatější.
Ale barvy sedí.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 18189
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt listopad 09 2017, 22:46    Předmět: Citovat

No tak vem ňákou 741 zapoj napájení a změř odběr. A pak tu SS. Pokud to bude podobný, tak bastl operáku jsou dva odpory a trimr. Wink No a když ne, tak určitě platíš za popelnici. Laughing
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32320
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt listopad 09 2017, 23:41    Předmět: Citovat

No, Jirko, to je rada jako zjišťování značky motoru podle volnoběžný spotřeby. Takhle rozpoznávají jednotlivý motory možná tak u "šundééj". Navíc klidová spotřeba 741 se v závislosti na výrobci dost liší - když jsem to před lety zkoušel podle Belzova článku v modrým Amáru, teslácký MAA501 až 504 se navzájem lišily v klidový spotřebě o nula celá nula nula prd, MAA741 i 748 mezi sebou taky - ale ruskej K140UD16 žral naprázdno o 50% víc, naproti tomu německý, tchajwanský i filipínský verze podobnejch typů značka od značky rozdíl proti tesláckým 0,5-1mA - ale zas mezi sebou stejnej typ a stejnej výrobce minimální odchylky. Podle klidovýho proudu by to šlo poznat snad jedině kdyby byl naprosto pozitivně identifikovanej jinej "etalonovej" kus ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1520
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: pá listopad 10 2017, 11:26    Předmět: Citovat

To logo je bývalá SGS-ATES, což je nynější STMicroelectronics.

Mrkni sem, ten operák je na str. 89:
http://www.introni.it/pdf/SGS%20Professional%203%20-%20Linear%20MOS%20&%20COSMOS%20ICs%201974%201975.pdf
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32320
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá listopad 10 2017, 19:28    Předmět: Citovat

Vosumdesátko, máš recht, bude to von. Dík za link na SGS katalog.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 9067
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá listopad 10 2017, 19:39    Předmět: Citovat

To máš teda pěknou vykopávku. Very Happy Na druhou stranu čumím, jakej měli na západě už tenkrát sortiment. Co bylo v té době u nás? Já to už nemám šanci pamatovat. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 18189
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá listopad 10 2017, 20:02    Předmět: Citovat

Řada MAA115 , tři tranzistory na všechny způsoby. Laughing
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32320
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá listopad 10 2017, 20:26    Předmět: Citovat

Ano, mám vykopávku.

Získal jsem totiž část pozůstalosti po elektronikovi - profesionálním údržbářovi slaboproudu a zuřivým bastlířovi. Ve dvou bedýnkách velikosti "přepravka na zeleninu" byly elektronický knížky a třeba i takový poklady, jako v Alobalu zabalenej komplet MHB8080+MHB8255A+MHB8228 = ALU+USART+budič sběrnice neboli základ "8-bitovýho jednodeskáče" jako bejval IQ151 a jemu podobný, vedle něj pytlíky s hrstma hrubě natříděnejch operáků MAA741; MAA748; MAA501&502, integrovanejch vf zesilovačů MA3000; MA3005 a MA3006, ostatních operáků včetně zahraničních, výkonovejch švábů MA0403; MBA810; MDA2020 a TDA790, digitálních obvodů CD/MHB4001;4011;4012;4029 a dalších a dalších, TTL právě nedávno tady sháněnejch typů MHA111 až MHJ111 a taky MH74xx plus k nim kupa zahraničních SN74xx, SN74xxx a SN75xxx - všecko vesměs vypájený z nějakejch zařízení a velmi pravděpodobně funkční. Krabice zvíci bonboniéry Tatiana (250g) plná vypájenejch diod Si i Ge a k tomu vypájenejch tranzistorů - převážně KF507/517 a KFY.

Něco z toho už dostal tady občas se objevující "Rudolf02" pro svoje cvikýře z bastlkroužku, kterým z takový nadílky málem vypadly voči z důlků, něco si nechávám pro svoje aktivity a zbytek postupně potřiďuju na část, kterou Rudolfovo potěr ještě dostane a na část, kterou si chci nechat.

K tomu polovodičovýmu nadělení bylo i půl bedýnky LCD displejů a LED segmentovek nejrůznějších velikostí - tady bohužel šlo často o už nefungující věci, protože zboží po pánově smrti zůstalo v dílně přes dvůr od obytnýho domu - a nikoho z pozůstalejch nenapadlo, aby tam v zimě aspoň občas zatopil. Tudíž jsem musel asi tak 3 kila LCD-ček doslova vyhodit do SD, protože byly přemrzlý a už nešly vrátit do funkční podoby (černá mapa přes část displeje, po přivedení napětí na vývody na zbytku displeje jsou vidět segmenty, nápisy nebo symboly - ale černou část se nepodařilo zprovoznit).

Ptal jsem se po digitronech, protože jsem od nich našel několik škatulek - a od různejch typů, ale bylo mi řečeno, že "všecky ty skleněný lampy si odtáhnul sousedovic Pepa, on to prej sbírá" - a když jsem se šel zeptat Pepy, dostal jsem odpověď, že všecko střelil nějakýmu překupníkovi za "jednoho Masaryka" = rozuměj 5000Kč . Gunsrifling Gunsrifling Gunsrifling Gunsrifling Gunsrifling Gunsrifling Gunsrifling Gunsrifling Gunsrifling
Prej toho bylo 5 bedýnek stejně velkejch jako ta, kterou jsem získal já, jenže ten chlápek nabídnul litr za bedýnku Rocky Balboa Rocky Balboa Rocky Balboa Rocky Balboa Rocky Balboa Rocky Balboa Rocky Balboa Rocky Balboa Rocky Balboa Rocky Balboa a mladýmu se to zdálo košer ... tak to vzal Vozeďbouch Vozeďbouch Vozeďbouch Vozeďbouch Vozeďbouch Vozeďbouch Vozeďbouch Vozeďbouch Vozeďbouch

Proč jenom k takovýmhle věcem vždycky nejdřív přijde naprostej pitomec a hned po něm totální vychcánek-kšeftař? Dostaneš na hubu Puke Gunsrifling Double fuck Dostaneš na hubu Puke Gunsrifling Double fuck Dostaneš na hubu Puke Gunsrifling Double fuck

No a včera jsem z jedný hromádky operáků vytřídil právě 4 kousky těch SGS-ATES-áckejch L141, jenže jsem nedokázal ani tipnout, od koho by to mohlo bejt ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!


Naposledy upravil EKKAR dne pá listopad 10 2017, 22:38, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 9067
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá listopad 10 2017, 21:12    Předmět: Citovat

Tak to nasere s těma digitronama. Na základce jsem dělal v Remetu brigádu, kovošrot. Dovezli tam starý čerpací stojany z benzinky s moc hezkýma LCDčkama. Jenže to bylo v zimě a v noci byly dost krutý mrazy. Všechny LCDčka byly černý a zničený. Tenkrát mě to dost naštvalo. Displaye byly pro mě něco suprovýho, sice jsem je neuměl ještě používat, ale co už. Very Happy
Přemýšlím, jak to dělali za provozu, ty stojany byly určitě venku normálně. Jestli to mělo vyhřívání, nebo dovezli stojany z Itálie a první zimu je museli vyhodit. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1520
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: pá listopad 10 2017, 21:27    Předmět: Citovat

Myslím, že než aby to skončilo někde v popelnici, je "idejově" rozhodně lepší, když to uzme překupník, který to pak prodá lidem, pro které to má hodnotu a nevyhodí to, ale naopak to nějak zužitkují. Lepší, než aby to bylo vyhozeno, což lidé, kteří to po někom zdědí a nemá to pro ně hodnotu, běžně dělají.

Můj kamarád, co se živí "šrotem", by mohl vyprávět, co lidé jsou schopni vyhodit. Jednou sbíral u kontejneru VDO, přišel tam nějaký chlap s bakelitovým elektronkovým rádiem Tesla Orient, on na něj volá, počkejte, zadržte a ten blb na just do toho kontejneru s tím majznul a ještě se tomu ten podčlověk chlámal Mad Teď to má prasklý bakelit, takže hodnota toho rádia i po slepení už nebude taková.
Ještěže nevím, co všechno je každý den ničeno a vyhazováno...

Sám jsem při svých průzkumech opuštěných domů byl v několika domech, kde zřejmě bydleli nějací elektroinženýři a bastlíři - např. po podlaze se válely rozházené předválečné elektronky, jinde desky z nějakých sálových počítačů, kryty továrně vyráběných elektronických výrobků, bastly, součástky, elektro literatura... Co za něco stálo, jsem pobral, protože dědicové si už vše, co pro ně bylo cenné, odnesli a zbytek ponechali svému osudu a hlavně nepřizpůsobivým "občanům", o dům se nestarali a nechávali chátrat.


Naposledy upravil Osmdesat dne pá listopad 10 2017, 21:30, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.23 sekund