Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TESLA COLOR 430 nejde obraz
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kondik



Založen: Dec 25, 2006
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: po září 10 2007, 21:24    Předmět: Citovat

xxx

Naposledy upravil kondik dne ne listopad 12 2017, 18:30, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JarynR



Založen: Sep 03, 2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: út září 11 2007, 5:15    Předmět: Citovat

kondik napsal(a):
masar napsal(a):
citace:
tak jsem si myslel ze je to capacitou C10 vratil jsem C tpatky a nastala "prda"

Ty jsi nahradil C10 jinou kapacitou? Zdá se mi, že si z toho na začátečníka děláš pěknej holubník. Tvoje počínání se dá přirovnat jen k alchymistovi, který si hraje na chemika. Wink (nic ve zlém!)


Suhlas, uz by bolo na case keby to prenechal niekomu kto ma podobne typy telkacov v malicku.


Jinou kapacitou? To si taky myslim bohuzel ve schematu kapacita napsana neni a na C10 napsana nebyla (respektive necitelna) ale po vymenene televize zhavila (konecne), napadlo ze to muze byt tou kapacitou, tak jsem ji prave vratil zpet a to byla ta chyba, ted praska pojistka uplne nekde jinde, tu kapacitu jsem tam dal 4n7 protoze to tu nekdo napsal ze je takova, Navic ve schematu jsou napsany T, SU 160 a SU 169, a v televizi byly davno prepajene na BU508, myslite ze na ty radky ma vliv Tranzistor? Nebo ten kondenzator?

Rad bych to prenechal, ale v okoli nikdo TV neopravuje Cry tudiz jedina moznost je pokusit se to opravit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19624
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út září 11 2007, 5:48    Předmět: Citovat

SU169 i SU160 lze vždy nahradit BU208 nebo BU508, v tom problém určitě nebude. Leda by byl také vadný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1820
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: út září 11 2007, 5:59    Předmět: Citovat

V zdroji bol povodne osadzany SU169, v RKS SU160. Ani jeden uz teraz asi nekupis, takze namiesto toho do zdroja mozes dat BU326A a do RKS BU208A.
Ked rozchodis zdroj, vytiahni konektor Z41. Tym odpojis napajacie napatie 140V pre tranzistor RKS. Zmeraj aspon multimetrom (najlepsie osciloskopom) napatia na budici ( T401-SF359). Na kolektore by malo byt cca 220V striedavych o frekvencii 15625 Hz, skus to overit aspon cez kondik ci tam cosi je.
C10 na module S urcuje volnobeznu frekvenciu riadkoveho oscilatora. Cely RKS je navrhnuty na 15625 Hz a ked to znasilnis na inu frekvenciu (nespravnou kapacitou C10/S) tak pretazis RKS (na obraze vidiet divne riadkovanie, ma badatelne iny rozmer, pocut nestandardne piskanie...) a nasledky mozu byt aj take, ze Ti nieco nevydrzi ak sa rychlo nespamatas. Cry Spravidla odide aspon tranzistor v RKS, zdroj.. ale to si si overil na vlastnej kozi. Kazde poznanie nieco stoji a pokial to nie je zdravie, vsetko ostatene sa da nahradit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JarynR



Založen: Sep 03, 2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: út září 11 2007, 16:18    Předmět: Citovat

Ano to sem si overil co tu pises, asi je to tak protoze TV prestala fakcit tak jak sem psal na zacatku... az po vymene toho C10 spolecne z T v RKS to zacalo zhavit a bylo to pretizene protoze presne jiny rozmer a jine radkovani... bohuzel by me teda zajimalo co tam ma byt za kapacitu protoze je na nem napsano 4700 H predpokladal jsem teda že je to 4,7nF po rozjeti te televize jsem videl ze je jiny radkovani tak jsem myslel ze je to tou capacitou a kdyz jsem ho tam vratil tak nastala ta prda a odesel zdroj, ale jakmile se mi podari ho rozjet tak se opet ozvu a pokusim se podle tvych rad vsechno zmerit a dam vedet...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JarynR



Založen: Sep 03, 2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: út září 11 2007, 20:25    Předmět: Citovat

Tak zdroj sem rozjel, byl prorazeny ten tranzistor (SU 169),(v RKS Tranzistor neodesel) ted opet televize funguje tak jak vcera,
(na obraze vidiet divne riadkovanie, ma badatelne iny rozmer, ale piskani neslisim)
Vytahnul jsem teda ten Z41 a zmeril bohuzel mam bud spatny multimetr v tom rozsahu nebo napeti je tam jiny - mensi (a multimetr mi pri tom ukazuje ze je tam i nejaka frekvence u ktere preblikava indikace MHz a kHz), proto sem zmeril napeti na Bazi pred kondenzatorem a napajeci napeti tam je cca 6V AC, ale asi tady jsem s multimetrem v koncich a potrebuju osciloskop coz asi nesezenu, ale muzu se opravdu zeptat jestli nekdo nevite presne kapacitu toho C10/S? jsem v koncich Sad Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pesko



Založen: Apr 04, 2007
Příspěvky: 562
Bydliště: vých.SK

PříspěvekZaslal: út září 11 2007, 21:08    Předmět: Citovat

Správna hodnota C10 na module S je tak ako si písal 4n7.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
palko



Založen: Jan 25, 2005
Příspěvky: 49
Bydliště: Habura

PříspěvekZaslal: st září 12 2007, 5:26    Předmět: Citovat

kondenzator c10 by mal mat rovnaku hodnotu, ale ak si to neurobil teda skus tam dat aj rovnaky typ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JarynR



Založen: Sep 03, 2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: st září 12 2007, 8:29    Předmět: Citovat

Prave ze tam bylo napsany 4700 H (svitek), nekdo tu psal ze je to 4,7n a z NDR, tak jsem tam dal 4,7nF 630V svitek (cz vyroba), vsichni mi tu tvrdi ze kapacita je spravna, i v obchode kde mi prodali ten kondenzator, osobne si myslim ze je to taky 4,7 a ze to oznaceni H je napajeci napeti, ale ptam se vsude mozne az mi jeden rekl (byvali opravar TV) ze jestli ta TV je stara tak asi 20 let tak ze ta hodnota neopovida ze se kdysi s tim znacenim nevesli do normy a meli svoje znaceni a pokousi se me sehnat tu tabulku.

Prave kdyz jsem tam na zkousku (protoze jsem nemel doma 4n7) dal 6H8 ker. z USSR tak TV piskala, ale to bylo jeste pred tim nez jsem vymenil T v RKS.

Po vymene T jsem prave zkusil vratit ten C10 zpet 4700 H a v TV opet odesel T tentokrat ve zdroji tim padem vim na 100% ze je vadny ten C10, kdyz jsem ho daval na merak tak prave nejak nelogicky ukazoval kapacitu v rozsahu vetsim nez jsou nF, prece kdyz je vadny a ukazuje radove neco kolem 150 - 220 mikroF tak nemohl mit predtim mensi kapacitu??? Dle me kdyz se prorazi C tak ma nulovou kapacitu nebo mensi tak by mel ukazovat napr. 2,2 nF apod. Takze jeste cekam na tu tabulku az ji donese a uvidime...

A ty jsi myslel co presne tym rovnaky typ? Protoze svitek jem tam dal, akorat je o neco vetsi nez ten predchozi....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
palko



Založen: Jan 25, 2005
Příspěvky: 49
Bydliště: Habura

PříspěvekZaslal: st září 12 2007, 8:35    Předmět: Citovat

myslel som kvalitu dielektrika a napatie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JarynR



Založen: Sep 03, 2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: st září 12 2007, 8:46    Předmět: Citovat

palko napsal(a):
myslel som kvalitu dielektrika a napatie


no a jak to poznam kdyz je na nem napsany jen 4700 H
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ICE



Založen: Mar 01, 2007
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: st září 12 2007, 9:10    Předmět: Citovat

Vyměň celý modul a budeš mít klid. Vadný svitek 4n7 jsem ještě neviděl. Na tomto modulu odcházely spíš elektrolyty.
Když zdroj jede, jaká máš výstupní napětí?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1820
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: st září 12 2007, 10:18    Předmět: Citovat

Po akom zasahu sa Ti rozbehlo zeravenie?
Skus skontrolovat elyty v napajani 140V (VSETKY Exclamation , aj tie, co su na rozkladovej doske). Zdroj je tam impulzak a je synchronizovany je s RKS a ak su kondiky po smrti, mohlo by sa to spravat nepredvidatelne.
Na S-ko davas kondik spravny, pokial je tam zvitkac, je to OK, kapacita ma byt 4n7, jedine ak mas na S-ku aj dalsiu zavadu. Skus pre istotu zmerat alebo rovno vymenit aj C13/S (100M). Urcite by pomohlo aj vyskusat ine S-ko ako Ti radili, len ci ho mas k dispozicii. Skoda, ze nemas osciloskop, to by sa lahsie hladala chyba.
Striedave napatia si meral cez kondik,alebo si len prepol multimeter na striedavy rozsah?


Naposledy upravil miroja dne st září 12 2007, 10:21, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JarynR



Založen: Sep 03, 2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: st září 12 2007, 10:20    Předmět: Citovat

ICE napsal(a):
Vyměň celý modul a budeš mít klid. Vadný svitek 4n7 jsem ještě neviděl. Na tomto modulu odcházely spíš elektrolyty.
Když zdroj jede, jaká máš výstupní napětí?


Rad bych, ale kde ho mam sehnat? U zdroje jsou vystupni napeti stejna jak na schematu. Kouknu jeste na elektrolyty, ale svitek po zmereni ma uplne jinou kapacitu nez napsanou, takze vadny je...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JarynR



Založen: Sep 03, 2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: st září 12 2007, 10:31    Předmět: Citovat

miroja napsal(a):
Po akom zasahu sa Ti rozbehlo zeravenie?
Skus skontrolovat elyty v napajani 140V (VSETKY Exclamation , aj tie, co su na rozkladovej doske). Zdroj je tam impulzak a je synchronizovany je s RKS a ak su kondiky po smrti, mohlo by sa to spravat nepredvidatelne.
Na S-ko davas kondik spravny, pokial je tam zvitkac, je to OK, kapacita ma byt 4n7, jedine ak mas na S-ku aj dalsiu zavadu. Skus pre istotu zmerat alebo rovno vymenit aj C13/S (100M). Urcite by pomohlo aj vyskusat ine S-ko ako Ti radili, len ci ho mas k dispozicii. Skoda, ze nemas osciloskop, to by sa lahsie hladala chyba.
Striedave napatia si meral cez kondik,alebo si len prepol multimeter na striedavy rozsah?


Ja vymenil zaroven C10 a T v RKS pak se rozbehlo zhaveni (T odesel asi kvuli C10) S osciloskopem souhlasim, ale ten tu nikdo nema Sad stridavy napeti sem meril na AC rozsah
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund