Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TDA7375
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sewius



Založen: Sep 14, 2007
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: ne září 16 2007, 19:40    Předmět: Citovat

mno to neni na doma to je do sklepa na takove pařby prostě ... Very Happy hej já nevím jak zjistit kolik to má watu ... dělám poprve zesilovač Razz .. Ten Repro je s Auta (original Ford), ani nevím kolik to má Ohm ... je mi 16 nemám s tím fakt žádné zkušenosti proste jsem chtěl aspon 40W... já bych spíš potřeboval někoho tak ochotneho aby mi nakreslil schéma se 2 TDA7375... a nebo s TDA2005 nevím co by bylo lepší Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: ne září 16 2007, 19:46    Předmět: Citovat

No tak jak chces stavet zes, kdyz nevis ani impedanci, ani prikon reproduktoru? Smile Co je napsanyho na magnetech?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sewius



Založen: Sep 14, 2007
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: ne září 16 2007, 19:54    Předmět: Citovat

na magnetech:----> FORD 84BB-18808-AA
067672
03C4F2


toto je vše co je napsane na MAGNETU i na celem REPRU !! pomuze to ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19627
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne září 16 2007, 20:08    Předmět: Citovat

Tak víme, z jakého je to auta a jaká výrobní série, ale ta asi nebude důležitá.
Ford 84BB, k tomu už si ty údaje určitě dohledáš, ovšem impedance 4 ohmy bude z nich asi jediný spolehlivý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: ne září 16 2007, 20:09    Předmět: Citovat

Hm...tak asi koncime Smile , google mlci(ani se mu nedivim)...je to asi tovarni oznaceni. Ale vzhledem k tomu ze to jsou autorepro, budou pravdepodobne 4Ohm...to si ostatne muzes orientacne zmerit Ohmmetrem. Ale ta wattaz je dost podstatnej parametr, vzhledem k tomu ze to ma 13cm membranu to nejakou desitku wattu mit bude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sewius



Založen: Sep 14, 2007
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: ne září 16 2007, 20:11    Předmět: Citovat

tak rekneme 10W/4Ohm .... Co mi poradis pouzit 2 TDA 7375 nebo jeden TDA 2005 ? popř. bych poprosil o schema dík za ochotu . Já taky googloval a googl nenasel nic Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: ne září 16 2007, 20:17    Předmět: Citovat

Co to zkusit vyfotit? Jak velkej to ma magnet a masivni kos? Z toho se da mozna trochu usoudit.

BTW snad bys nechtel zapojovat ten 10W na zes 25W? Nahodou ti trochu ujede ruka a membranu budes honit po zemi, nebo to bude dymit. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sewius



Založen: Sep 14, 2007
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: ne září 16 2007, 20:31    Předmět: Citovat

já ti ty fotky poslu zitra na Mail Smile ted nemam fotak ... ale neresme ted Repraky já bych spíš chtěl aby si mi hodil schéma Smile jak zapojit 2TDA 7375 ... a nebo jednu TDA2005... a tvuj nazor s cim by to bylo výkonější .. a nebo nák nakombiinovat nevím ... proste moje přání Smile udělat s těchto tří IO (Tda7375 , TDA7375 , TDA2005) zesilovac aby mel slusny vykon a fungoval Smile.... Chápeš mě ? Ten Repro si tam chcu pa dát větší ale to je otazka času ... byl by si tak hodny a nakreslil mi ten Zesilovac ? řekněme něco okolo 2x25 a víc. ??? díky moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12596

PříspěvekZaslal: ne září 16 2007, 21:19    Předmět: Citovat

"Vaše Veličenstvo, jak asi veliké lívance máte na mysli?"
"Nóó... tak asi na půl hektaru...přiměřeně..."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19627
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne září 16 2007, 22:27    Předmět: Citovat

sewius napsal(a):
já ti ty fotky poslu zitra na Mail Smile ted nemam fotak ... ale neresme ted Repraky já bych spíš chtěl aby si mi hodil schéma Smile jak zapojit 2TDA 7375 ... a nebo jednu TDA2005... a tvuj nazor s cim by to bylo výkonější .. a nebo nák nakombiinovat nevím ... proste moje přání Smile udělat s těchto tří IO (Tda7375 , TDA7375 , TDA2005) zesilovac aby mel slusny vykon a fungoval Smile.... Chápeš mě ? Ten Repro si tam chcu pa dát větší ale to je otazka času ... byl by si tak hodny a nakreslil mi ten Zesilovac ? řekněme něco okolo 2x25 a víc. ??? díky moc


Pochop konečně, že reproduktor má jen dva vývody a tedy ho můžeš zapojit jen mezi dva výstupy zesilovačů, když jde o můstkové zapojení. Z těch integráků víc nedostaneš (z TDA2005 o něco méně, i když rozdíl uchem nepoznáš). Konečně - výrobce udělal všechno pro to, aby z těch zesilovačů šlo dostat fyzikálně dosažitelné maximum, aniž by se musely nějak spojovat. Zapoj je jednoduše podle katalogového listu.

Výstup žádného ze zesilovačů nemůžeš natvrdo spojit s výstupem jiného. I kdyby byly tak přesně stejné, aby tím bylo zajištěné, že mezi nimi navzájem nepotečou vyrovnávací proudy, větší napětí do repráku nedostaneš, tedy ani větší výkon.
Prostě se dvěma TDA7375 uděláš čtyři výstupy s maximálním fyzikálně dosažitelným výkonem, nebo osm se čtvrtinovými výkony, případně kombinace mezi tím. Nad tím nic není.

I kdyby se ti podařilo spojit paralelně výstupy tak, aby šváb po přidání hlasitosti neshořel, musíš použít dva reproduktory paralelně, abys využil dvojnásobného proudu, který to je schopné živit. A vyjde to stejně horší, než jako bys na každý výstup připojil po jednom, ale nespojoval je.

Počítal jsi někdy, kolik dB rozdílu je například mezi 25W a 50W? A poznáš uchem ten rozdíl? *)

Projdi stará vlákna, už se to tu taky řešilo. Škoda peněz těch, kdo nevěřili a výstupy natvrdo spojili. Ale zase se mohli podívat, co je zalisované v tom plastovém pouzdře.

*) když vybudíš zesilovače na tyto výkony, bude rozdíl hlasitosti právě sotva slyšet. Když ke slabšímu zesilovači připojíš citlivější reproduktory, bude hrát i hlasitěji, než výkonnější s málo účinnými.
Zda bude hudební výkon 1,5x, 2x nebo 4x vyšší, než sinusový, záleží hlavně na zdroji: ten musí mít na výstupu za všech okolností napětí, která zesilovač nezlikvidují za jakýchkoli provozních podmínek, ale umožní z něj dostat požadovaný výkon po potřebnou dobu. Atd atd...
To je zkrácený obsah vláken na toto téma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.31 sekund