Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Varistor, vhodná náhrada

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jambus



Založen: May 18, 2011
Příspěvky: 16
Bydliště: Ostravsko

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2011, 8:50    Předmět: Varistor, vhodná náhrada Citovat

Dobrý den.Švára mi přinesl nějakou elektroniku k tep.čerpadlu-že prý s tím něco vyvedli a ať to prý zkusím.Moc do toho nevidím,ale nějaké uspěchy už mám,tak bych mu rád pomohl.Je tam na první pohled odpálená součástka s označením ZNRV14471 U. Jediné co jsem vygoogloval je,že to je asi varistor.Zkratim to:dokázal by někdo prosím podle toho označení najít nebo zodpovědně tipnout nějako adekvátní náhradu dostupnou v gme,nebo hadexu.Předem moc děkuji nad strávením času nad tímto dotazem.Jirka

PS:snad se mi povede tu hodit fotka.Pojistka,která k součástce vede má hodnotu 250V - 3,15 A

Nějak mi nejde vložit další přízpěvek.Zkouším to už poněkolikáte.Tak to zkusím takhle:ještě čekám na konečné svolení od šváry do toho dlubat,tak jsem na to defakto nešáhl.Netuším co tomu bude více.Určitě bych vyměnil ty dva kondenzátory-ten jeden je lehce nafoukly.A taky si myslím,že do toho mohli pustit 400 V ,tak možná muže být v háji i ten malý můstek.Zatím díky všem za přízpěvky....Díky moc!



varistor.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  varistor.jpg
 Velikost:  261.13 kB
 Staženo:  195 krát



Naposledy upravil jambus dne so říjen 08 2011, 14:53, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2011, 9:19    Předmět: Citovat

A zbytek už jsi opravil nebo tomu nic jiného není? Pro testovací účely ten varistor nepotřebuješ. Abys nesháněl varistor a pak nezjistil, že je to celé na vyhození.
Tady je datašít http://smartdata.usbid.com/datasheets/usbid/2007/2007-q1/erzv14.pdf je to ten ERZV14D471.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2011, 10:23    Předmět: Citovat

Z GME by měl vyhovět VCR14D431KAR, i když je na nižší napětí. Otázka je , jestli je poblíž nějakej zdroj rušení (třeba svářečka), pak může opět shořet.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
dj_rizek



Založen: Apr 07, 2005
Příspěvky: 711
Bydliště: blízko Třeboně

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2011, 10:25    Předmět: Citovat

http://www.ame.cz/QIShop/detail/146552_10699/AME/Aktivni-soucastky-IC-diody/Varistory/Varistor-275V-14A.aspx

Na GME si najdi neco podobnyho,bezne se v elektronice pouzivaji varistory na cca 275V,pokud je to napajeny 230V tak tam dej tohle,provozovat se samozrejme da i jak psala Andrea bez nej,otazkou je jestli mas opravenou pripadnou dalsi zavadu,varistor odejde pri prepeti,takze je mozny ze to nejakej expert zapojil na 400V nebo tak neco.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Oldradio



Založen: Oct 12, 2005
Příspěvky: 995
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2011, 12:02    Předmět: Citovat

Většina současných spínaných zdrojů používá na vsatupu varistory, stačí vzít z nějakého již nepoužívaného. Může být buď dobrý, nebo spálený, jao na fotce, jiná varianta není Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jambus



Založen: May 18, 2011
Příspěvky: 16
Bydliště: Ostravsko

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2011, 15:04    Předmět: Citovat

omlouvám se jestli se vám to oběví několikrát,ale mám problémy odesíláním.To označení na můstku mi taky nic neříká,ale našel jsem v gme podobný do 800 V a 1 A,tak snad by tam eventuélně mohl přijít.Ta deska s krabicí prý byla mastná,tak když tam povyměnuju hafo desetikorunových součástek a zadaří se tak to bude úspěch Smile


mustek.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  mustek.jpg
 Velikost:  116.58 kB
 Staženo:  174 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Philip_Fry



Založen: Sep 01, 2010
Příspěvky: 1538
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2011, 21:44    Předmět: Citovat

Pokud je zdravá pojistka, tak ten můstek nebude asi potřeba řešit. Krom toho měnit součástky jen tak náhodně bez jakékoli logiky a měření je nesmysl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jambus



Založen: May 18, 2011
Příspěvky: 16
Bydliště: Ostravsko

PříspěvekZaslal: ne říjen 09 2011, 17:30    Předmět: Citovat

pojistka je v háji.Defakto je to ve šlusu.Alespoň podle prvotního měření.Jestli dostanu svolení,tak na to zítra vlítnu a budu vědět víc.
Zatím ještě jednou díky všem zučastněným za rady a tipy!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: ne říjen 09 2011, 17:35    Předmět: Citovat

Jestli tam máš pořád ten varistor, tak to, že to je v šlusu a pojistka přepálená, dává naději, že zbytek přežil. Jestli to je v šlusu i bez varistoru, tak pak se to přepětí dostalo dál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 18096
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út říjen 11 2011, 23:19    Předmět: Citovat

Zrovna pred par dny jsem resil varistory v ovladaci jednotce venkovnich vrat od Aprimatiku. Umrti ze dne na den, zadna bourka, vypadek prepeti, skratka nic jinyho neodeslo. Privodni kabel je z domu k vratum zakopana CYKY3Cx1,5 dlouha asi 30 m. V rozvadeci je na vyvodu vrat Saltec ochrana. Ve zdroji ovladani vrat jsou 3 varistory jen na 250V. Jeden je mezi L a N, druhy mezi N a PE a treti mezi L a PE. PE je spojeno s konstrukci vrat, takze je vlastne uzemeno pres sloupky kovoveho plotu. Zmeril jsem uzemeni Terametem a bylo kolem 10ohmu, coz je slusny. Oba varistory, co sly na PE, byly ocuzeny a praskly. Plosaky pod nima odpareny. Bohuzel, pojistka byla az za varistorama, takze nic nechytla. Tak jsem je vypajel, cernotu vycistil brousici tuzkou (doporucuji, super vec, z tuzky se vysouva chomac sklenenych stetin, ktery krasne vse vycisti, kdysi se to pouzivalo na gumovani tuse na pauzaku).
Co mi tam vlitlo, netusim. Proc bouchnul varistor N-PE nechapu, v rozvadeci je rozdeleni na TNC-S, takze jsou N a PE vlastne propojeny. Saltec ochrana v rozvadeci zapojena mezi PE a L zustala zelena, takze asi vubec nezabrala. I kdyz je na 12,5kA a ten varistor na druhy strane kabelu ma odolnost urcite radove nizsi.
Ma nekdo podobnou zkusenost?
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund