Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Laboratorni dvojitý zdroj KORAD KA6002D-2S, má ho někdo?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
SDZ



Založen: Mar 11, 2011
Příspěvky: 420

PříspěvekZaslal: po leden 14 2013, 22:20    Předmět: Laboratorni dvojitý zdroj KORAD KA6002D-2S, má ho někdo? Citovat

Zdravím,
uvažuju o koupi nějakýho regulovatelnýho zdroje (nejlíp dvojitýho).Má někdo s tímhle zkušenosti ?
Případně nějaký tipy ?
Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: po leden 14 2013, 22:39    Předmět: Citovat

nečekej od něj moc za tu cenu..
Při plném zatížení je velká pravděpodobnost, že zdechne

konkrétně tady máš test jedné samostatné jednotky toho zdroje
http://www.youtube.com/watch?v=Fya-4mjV4N4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: po leden 14 2013, 23:45    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: út leden 15 2013, 0:33    Předmět: Citovat

není no Smile, převodníky jsou řešené pomocí R2R žebříčků a to chlazení při té ztrátě nevypadá moc zodpovědně, popravdě bych nechtěl být tím tranzistorem, ale co u těchto levných zdrojů čekat, ten korad bude v téhle cenové kategorii asi nejlepší
potom muže autor tématu sáhnout po zdrojích AIM TTI, Agilent, a dalších
jen tak pro ilustraci, jaký je rozdíl třeba mezi zdrojem korad, jehož vnitřnosti je možné vidět ve videu výše uvedeném a nějakým středně dobrým zdrojem
https://picasaweb.google.com/104378593109746079667/AgilentU8002A?authuser=0&feat=directlink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: út leden 15 2013, 0:58    Předmět: Citovat

fotky na mobilu vidim 30x30mm a nejde mi to tzu zvetsit, presto to vypada mnohem precizneji, nez ten korad.. Jenom v tom videu nektere cinove spoje, to vypada hur nez kdybych to pajel ja, a to se najdou lidi, ktery tvrdi ze bude este dlouho trvat nez se naucim pajet jak se ma... Ano, chlazeni je nesikovne, co ldyby se ten vetracek zadrel nebo spalil. A co ty fleky vsude po DPS?? To je az to budu reklamova aby mohli rict ze mi to spadlo do vody????? Zvazoval jsem jeho koupi, nikdy!!!!!! Nakonec se pustim do stavby toho zdroje ze stepa.wz.cz, nevypada zle, jen provedu zmenu odporu na 50mili ohmu, aby z toho slo tahat i 10A trafo mam takto vykonne, tak proc to neumoznit i zdroji.. Konc. Tranzistory asi 6Ks MJ15003 zapojene paralelne pres emitorove odpory, samozrejme teplovodiva pasta, hlinikove ucko 60cm dlouhe, + jeste vetraky, to snad vydrzi ne.. Tolik tranzistoru kvůly tepelnemu odporu, ponevadz dva kusy by nestihali tolik tepla odevzdat do chladice.. Doufam, ze to z dobre provedenou upravou nebude horsi nez korad. Ono se ve vyjmecnych pripadech bude hodit i 10A..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SDZ



Založen: Mar 11, 2011
Příspěvky: 420

PříspěvekZaslal: út leden 15 2013, 13:42    Předmět: Citovat

Díky za reakce.Po shlédnutí videí mám pocit,že člověk koupí pouze pěknou krabici na to,aby si mohl do ní postavit vlastní zdroj.
O tavbě jsem taky uvažoval,ale nenarazil jsem na žádný schéma,který by se mi zamlouvalo.Trafo bych na to doma určitě našel.Pro moje potřeby by stačila bohatě přesnost 0,1V,min. rozsah 0-30V,nejlíp minimálně 5A (čím víc,tím líp),možnost nastavení proudový ochrany (nějak).
Dneska je prostě taková doba,že se vyrábí levně a nekvalitně.Všechno jsou to těžce spotřební věci. Na Aukru je těh zdrojů víc -třeba i tenhle (0-30V,5A)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34213
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út leden 15 2013, 13:55    Předmět: Citovat

O zdrojoch sa tu viackrat pisalo, napriklad Matrix z GME je celkom pouzitelny. Doma to z nejakeho nahodneho trafa nepostavis, pretoze slusny zdroj ma trafo s odbockami, ktore sa prepinaju podla napatia.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SDZ



Založen: Mar 11, 2011
Příspěvky: 420

PříspěvekZaslal: út leden 15 2013, 14:11    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
...Doma to z nejakeho nahodneho trafa nepostavis, pretoze slusny zdroj ma trafo s odbockami, ktore sa prepinaju podla napatia.

To je mi jasný.Pro mě není problém si nechat cívky traf navinout (jeden známej se tím živí).Přinesu mu cívku s papírem kolik závitů a jak silnýho drátu a je to.Není to až tak drahý. Největší práce je s rozebíráním a skládáním trafa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: út leden 15 2013, 15:40    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
O zdrojoch sa tu viackrat pisalo, napriklad Matrix z GME je celkom pouzitelny. Doma to z nejakeho nahodneho trafa nepostavis, pretoze slusny zdroj ma trafo s odbockami, ktore sa prepinaju podla napatia.


Jo to vím, ale to trafo (pěkný macek) mam doma ze šuplíkových zásob, taky ze zdroje, ale překopaného a nefunkčního. To vím že se to tak dělá. kvůly tomu, aby se neprotápěl zbytečný výkon. Třeba 6V pak 12V pak 24V a pak 30V.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SDZ



Založen: Mar 11, 2011
Příspěvky: 420

PříspěvekZaslal: út leden 22 2013, 12:51    Předmět: Citovat

Tak jsem nakonec koupil ten zdroj WEP PS-305D.Zkusím napsat jakousi minirecenzi.
Při zvyšování napětí cvakají relátka,takže je to taky řešený přepínáním vinutí.Voltmetr na malých napětích trošku kecá,přesnější pro malý napětí je lepší to nastavit podle měřáku.Regulace napětí funguje opravdu od nuly.Dá se nastavit klidně i 0,115 V a drží si to napětí.Nastavení proudovýho omezení pracuje plynule a drží si to taky nastavenou hodnotu.Co nemám možnost odzkoušet jsou reakce zdroje na proudové rázy.Když zatížím zdroj žárovkou a odpojím ji,tak na voltmetru je vidět,že napětí krátce vyskočí a vrátí se na nastavenou hodnotu.Co je hodně ošizený,jsou kablíky jako příslušenství -těžká spotřebka.Digitální ukazatele jsou taky spíš orientační +- jedno číslo. Samotná bedínka je z poctivýho plechu,akorát čelo je z plastu.Otáčení knoflíky jde s odporem.
Dal bych sem fotku jak to ve vnitř vypadá,ale prodejce má na tom vlastní plomby (je na to rok záruka).Sám jsem zvědav za jak dlouho tu budu mít dotaz v souvislosti opravy tohoto zdroje.Pro moje potřeby je to zatím dostačující.Mám pocit že poměr cena/výkon je odpovídající.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7107
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: út leden 22 2013, 13:25    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
slusny zdroj ma trafo s odbockami, ktore sa prepinaju podla napatia.
Aritma AUL 310 měla tyristorovou předregulaci.
_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hiawata



Založen: Feb 14, 2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: čt listopad 21 2013, 17:39    Předmět: Citovat

Také mám zdroj KORAD 6002P, mám ho 2 roky a používám ho spíš nahodile, relátka v něm cvakají, tak se pravděpodobně přepíná odbočka na trafu a jsem s ním spokojen. Měl jsem tam taky závadu: odešel kondenzátor 3300MF/100V/105°C na kterém je nejvyšší napětí cca 70V, čili asi zmetek. Kondenzátor s těmito parametry se špatně shání (na 100V), tak se mi podařilo koupit v GME 4700MF/100V/85°C. Kontroloval jsem hodnoty jak voltmetru, tak ampermetru a všechno je v rozumné toleranci. Dokonce přemýšlím o koupi stejného zdroje na 30V/5A a nedělám si s tím hlavu, cca za 1600 se mi v dnešní době nechce nic vyrábět. Samozřejmě je to spíš hobby, porovnával jsem vnitřní provedení mezi obdobným zdrojem od Hanteku (prodejce GME), tak Hantek má toroidní trafo a je tam tak složitá drátovačka, která je u Koradu daleko jednodušší. V mém zdroji je všechno hezky uděláno, spoje jsou hezké a desky čisté, ne jak na videuu uváděném, na druhou stranu když občas rozděláte třeba TV Panasonic, notebook tak to tam taky najdete.., si myslíte , že se základní desky vyhazují? Že ve výrobě není žádná závada? Nevyhazují, opravují se tímto způsobem! Tyto zdroje jsou po světě s různými jmény, myslím si, že kdyby to byl totální propadák, tak bude více těchto videí. No a když zapojíte třeba 5 měřících přístrojů, tak zjistíte, že každý měří jinak a přitom se procentuelně vejdou do udávané chyby +-počet digitů. A kalibrovaný, znamená česky že je ověřený, není nějaký přesnější, ale vyhovuje udávaným výrobním parametrům, to jen k těm ukazatelum ve zdrojích.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7931
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: čt listopad 21 2013, 23:13    Předmět: Citovat

Hiawata napsal(a):
Měl jsem tam taky závadu: odešel kondenzátor 3300MF/100V/105°C

Dost divný. Prý ty kondenzátory odchází dosti často. Vadná série, nebo co?? Psali to už v této recenzi. http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=download&id=36436

Viz také http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=59851&start=15
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hiawata



Založen: Feb 14, 2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: čt listopad 21 2013, 23:39    Předmět: Citovat

Myslím si, že to bude vadnou sérií, ten zdroj 6002 je vevnitř trochu jinak dělaný než 3005, tady je kondenzátor na samostatné desce na dně zdroje a u 3005 jsou kondenzátory na výkonové desce s tranzistory. Na rajce.cz je zdroj ke shlédnutí uvnitř :
http://nakadah.rajce.idnes.cz/Zdroj_KORAD_3005P
a Hantek z GME: http://doveda.sweb.cz/zdroj_pps2116a/index.htm

Jinak pro zkušenost: můj syn pracuje několik let v zahraniční firmě co se zabývá opravou svých výrobků do úrovně součástek (SMD, BGA) - konkrétně základních desek notebooků, průmyslových PDA, tabletů apod., a ze zkušenosti si myslí, že hodně závad bude ne jen časem neprověřených konstrukcí, ale jakost součástek. Zejména třeba kondenzátorů, zejména blokovacích, chipů, tranzistorů...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4037
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá listopad 22 2013, 18:00    Předmět: Citovat

Habesan napsal(a):
Aritma AUL 310 měla tyristorovou předregulaci.

Podobně Aritma TSZ75, dá se to asi celkem snadno použít jako vzor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund