Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jednotlačítkový spínač s PIC 16F84A
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PPavel
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út srpen 29 2006, 20:22    Předmět: Jednotlačítkový spínač s PIC 16F84A Citovat

Zdravím. Potřeboval bych jednotlačítkový spínač s PIC 16F84A, tedy funkci ZAP/VYP na jednom tlačítku, ale pro 4 výstupy na kterých se budou spínat LED diody.
Něco jsem zkoušel, ale je to moje první zapojení s PIC a nechce mi to chodit. Můžete se mi na to prosím podívat jestli to může splňovat můj požadavek, případně opravit, a napsat prográmek?

Po zapnutí a resetu jsou všechny výstupy vypnuté.
Předem moc Ď za pomoc. Pavel.
stinger.stinger@email.cz
Návrat nahoru
ViPali



Založen: Nov 21, 2005
Příspěvky: 524
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st srpen 30 2006, 10:18    Předmět: Citovat

Ak chceš len zapínať a vypínať 4 LED, tak potom asi takto:



ak ale chceš nájsť chybu v programe, tak daj celý .asm súbor. Zapojenie s procesorom je vždy správne, otázka je, ako ho naprogramuješ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PPavel
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st srpen 30 2006, 12:17    Předmět: Citovat

Potřebuji zapínat 4 LED, ale každou zvlášť.

Zatím jsem zkoušel zapínat jen jednu LED, ale ani to mi nejde

---------------------------------

LIST P=16f84a, R=DEC
#INCLUDE <p16f84a.INC>

#DEFINE TLAC PORTA,0
#DEFINE LED PORTB,0

BSF STATUS,RP0
MOVLW B'00001111'
MOVWF TRISA
MOVLW B'00000000'
MOVWF TRISB
BCF STATUS,RP0
BCF LED

START
BTFSS TLAC
GOTO $-1
BSF LED
BTFSC TLAC
GOTO $-1

BTFSS TLAC
GOTO $-1
BCF LED
BTFSC TLAC
GOTO $-1

GOTO START

END
Návrat nahoru
mikollar



Založen: Dec 26, 2004
Příspěvky: 1430
Bydliště: Košice - okolie

PříspěvekZaslal: st srpen 30 2006, 15:22    Předmět: Citovat

este by som dal cakaciu slucku k testovaniu tlacitok lebo pri krystale 4MHz a mechanickom tlacitku, jedno stlacenie a pustenie moze a väčšinou robi viac zopnuti a vypnuti
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PPavel
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st srpen 30 2006, 15:56    Předmět: Citovat

Omlouvam se, ale jsem v tomto zatim totalni "neznalec" Embarassed Muzes mi to sem napsat jak by to melo vypadat? Idealne pro vsechny 4 tlacitka a LED diody. Diky
Návrat nahoru
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5714
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: st srpen 30 2006, 17:23    Předmět: Citovat

Celý program udělej znova a začni od jednoduché aplikace jedno tlačítko zapíná a vypíná led a postupně přidávej na složitosti.
Nemůžeš definovat celý port jako TLAC, musíš každému tlačítku a každé LEDce přiřadit jednotlivý pin. Napsat ti hotový program ti moc nepomůže, tím se musíš prokousat sám, jinak se to nenaučíš.
Mrkni se na http://www.cmail.cz/doveda/index.htm
nebo http://www.pandatron.info/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PPavel
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st srpen 30 2006, 17:59    Předmět: Citovat

Jde o to, ze nevim kde delam chybu
Návrat nahoru
Sender
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st srpen 30 2006, 19:04    Předmět: Citovat

Zkoušel jsem to z dlouhý chvíle napsat na to schéma,ale nevím jestli jsem na něco nezapoměl.
http://home.tiscali.cz/delpsoft/download/ibutton_led.hex

Ten hex je upravenej pro UP 2.24 od ASIXu
Návrat nahoru
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5714
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: st srpen 30 2006, 22:21    Předmět: Citovat

Sender napsal(a):
Zkoušel jsem to z dlouhý chvíle napsat na to schéma,ale nevím jestli jsem na něco nezapoměl.
http://home.tiscali.cz/delpsoft/download/ibutton_led.hex

Ten hex je upravenej pro UP 2.24 od ASIXu

Hex mu nic neřekne, PPavel se to chce naučit, ne jen rozchodit, pošli mu to v asm i s důkladným komentářem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PPavel
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt srpen 31 2006, 5:46    Předmět: Citovat

jezevec napsal(a):
Sender napsal(a):
Zkoušel jsem to z dlouhý chvíle napsat na to schéma,ale nevím jestli jsem na něco nezapoměl.
http://home.tiscali.cz/delpsoft/download/ibutton_led.hex

Ten hex je upravenej pro UP 2.24 od ASIXu

Hex mu nic neřekne, PPavel se to chce naučit, ne jen rozchodit, pošli mu to v asm i s důkladným komentářem.

Dekuji za podporu, presne o to mi jde. Ja se o neco pokousim, ale nevim kde delam chyby, nemam to s cim porovnat. Zkousel jsem zpetny preklad disassemblerem do asm, ale je v tom pekny gulas Smile
Kdyby to teda bylo mozne poslal v ASM i s komentarem bylo by to fajn.
Jeste se znovu zeptam - to zapojeni tak jak ho mam je v poradku? Neni tam nejaka blbost nebo neco co bych mel udelat jinak?
Muzu na ty vyvody z PICu krome LEDek co tam ted mam pripojit jeste tranzistory, ktery by spinaly vyssi proudy?
Návrat nahoru
mikollar



Založen: Dec 26, 2004
Příspěvky: 1430
Bydliště: Košice - okolie

PříspěvekZaslal: čt srpen 31 2006, 7:32    Předmět: Citovat

na vystup mozes pripojit hocičo le musiš dodržať maximálny povolený prúd pre port ktorý je 20mA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PPavel
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt srpen 31 2006, 8:30    Předmět: Citovat

Takze to mam uz ted... LEDky jsou vysocesvitive s odberem 20mA. Na PICu mam jeste volne 4 piny na portuB takze k nim bych zapojil tranzistory a vystupy na pinech RB4-7 by byly ekvivalentem k RB0-3.
Co se stane pokud bude odber vyssi jak 20mA? Znicim PIC?
Návrat nahoru
Sender
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt srpen 31 2006, 9:08    Předmět: Citovat

Já to psal v pascalu (je to hned napsaný).Zdroj klidně pošlu,ale nevím jestli ti bude co platnej.
Nemám možnost ten pic otestovat, tak nevím jestli program funguje.

Při této příležitosti bych se zkusil zeptat - je u PICu potřeba inicializovat port jako výstupní ?

U ATMega8 je potřeba nastavit port :
LDI R23, 255
OUT DDRC, R23
Návrat nahoru
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5714
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: čt srpen 31 2006, 11:01    Předmět: Citovat

PPavel napsal(a):
Potřebuji zapínat 4 LED, ale každou zvlášť.

Zatím jsem zkoušel zapínat jen jednu LED, ale ani to mi nejde

Program by měl fungovat, nastavils při programování správně pojistky? Musíš zakázat Watch Dog a nastavit typ oscilátoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PPavel
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt srpen 31 2006, 11:57    Předmět: Citovat

Jsem z toho fakt zcela mimo...
V simulatoru jsem si udelal zapojeni se 4 LED na portech RB0-3 a jednim tlacitkem na portu RA0. V pripade, ze necham program tak jak je (viz.vyse), tzn. tlacitko na portu RA0 zapina a vypina LED na portu RB0 tak to funguje.
Ale...
1/ Kdyz zkusim tim stejnym tlacitkem zapnout LED na portu RB1 (misto #DEFINE LED PORTB,0 dam #DEFINE LED PORTB,1) tak to nejede.
2/ pokud pridam v simulatoru do zapojeni zbyvajici tlacitka, tak aby to odpovidalo schematu, nejde uz zapinat ani LED na portu RB0

?????
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund