Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TESLA COLOR 430 nejde obraz
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kondik



Založen: Dec 25, 2006
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: út září 04 2007, 16:56    Předmět: Citovat

xxx

Naposledy upravil kondik dne ne listopad 12 2017, 18:12, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JarynR



Založen: Sep 03, 2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: út září 04 2007, 16:59    Předmět: Citovat

kondik napsal(a):
OMF= obrazova medzifrekvenia, ZMF= zvukova medzifrekvenica. Zmeraj tu 7812-ku a napis, (inak nahradit mozes plastovou, kovovu teslacku uz asi nezozenies...).


jj urcite napisu, ale az o vikendu, jinak kovovou mam mozna jeste nekde v supliku Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1820
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: st září 05 2007, 8:36    Předmět: Citovat

Zipik napsal(a):
Question Já bych to viděl na 12V stabilizátor nad OMF.

Pise, ze mu zvuk ide,aj ked slabo. Takze "C" ckove napatie (+12,5V) asi ma. Skor by som tipoval na modul S. Naprikald prerusena D105 na SD,obcas na module stracali kapacitu zvitkove kondiky 4n7 z NDR na pozicii C10, pripadne nejaky studak (vadnu siciastku), pre ktory sa nerozbehne RKS (Riadkovy Koncovy Stupen).
Ak nejde RKS, nezeravi obrazovka, nejde VN, chybaju riadkove impulzy (Z 632 na doske NS), co zapne umlcovac zvuku.
V kazdom pripade treba zmerat, vsetky napajacie napatia (v scheme oznacene pismenami velkej abecedy od A po F), ako Ti uz radili.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kondik



Založen: Dec 25, 2006
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: st září 05 2007, 16:12    Předmět: Citovat

xxx

Naposledy upravil kondik dne ne listopad 12 2017, 18:27, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JarynR



Založen: Sep 03, 2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: pá září 07 2007, 16:22    Předmět: Citovat

12 V voltový napetí mám na stabilizátoru 7812, pokracuji dal v merení ale jak tu nekdo psal tak 140V napeti taky mam ted jsem na tom module S a merim ten condenzator, ale nevim nenapada jeste nekoho neco?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kondik



Založen: Dec 25, 2006
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: pá září 07 2007, 17:15    Předmět: Citovat

xxx

Naposledy upravil kondik dne ne listopad 12 2017, 18:25, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JarynR



Založen: Sep 03, 2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: pá září 07 2007, 17:24    Předmět: Citovat

No zatim vsechny co jsem nasel podle schematu jsou OK akorat dle schema na konektoru Z 43 neni tech 15V, ale nevim jestli jsou ss nebo st
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JarynR



Založen: Sep 03, 2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: pá září 07 2007, 18:13    Předmět: Citovat

Vymenil jsem C305 (vedle modulu S) protoze se mi zdal vytekly a zvuk jde nyni zesilit asi tak na 50% kdyz jsem zkusil vymenit C10 na modulu S (nemel jsem svitek ani presne tu kapacitu 4n7 tak jsem tam na zkousku dal 6n8 ker.) tak jedina zmena byla slabe piskani asi 15KHz. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zipik



Založen: Aug 01, 2007
Příspěvky: 66
Bydliště: Valachia

PříspěvekZaslal: pá září 07 2007, 21:56    Předmět: Citovat

Kdysi mě ten stabilizátor tak potrápil, že si jej dodnes pamatuju !! Na jeho výstupu musí být 12,6V, protože má Colector zapojený přes Diodu.
S tímhle stabíkem jsem si stejně užil, kdysi se TV chovala prapodivně (vypínala ....) a tenkrát stačilo dotáhnout matičky šroubů na Colectoru a TV jela.

Ještě mě napadla jedna věc. Zkontroluj buzení T ŘKS (SU160, BU208....), od budícího trafka vede kolem vn násobiče odpor drát do Báze T ŘKS. Býval na něm často studeňák.
A co vn, máš na násobiči nějaké vn napětí ??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1820
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: pá září 07 2007, 22:30    Předmět: Citovat

Zrejme Ti nejde RKS (pisal si ze obrazovka nezeravi), oscilo tusim mas, tak chod od modulu S az po bazu SU160.
Co mas na pine Z433 rozkladovej dosky? Mali by tam byt riadkove impulzy s amplitudou cca 55-60V.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1820
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: pá září 07 2007, 22:32    Předmět: Citovat

JarynR napsal(a):
... tak 140V napeti taky mam ...

Jasne ze mas, inak by Ti nesiel ani zvuk. Z neho sa totiz vyraba ladiace napatie...
Napis ake presne hodnoty napati si nameral v bodoch A-F.

JarynR napsal(a):
...C10 na modulu S (nemel jsem svitek ani presne tu kapacitu 4n7 tak jsem tam na zkousku dal 6n8 ker.) tak jedina zmena byla slabe piskani asi 15KHz...

Ked Ti to piskalo (velkostou kapacity sa definuje frekvencia riadkoveho oscilatora a pri 6n8 si uz bol zrejme prilis mimo aby Ti to synchronizacia dotiahla na riadkovu frekvenciu) tak obrazovka zacala zeravit? VN nabehlo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JarynR



Založen: Sep 03, 2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: so září 08 2007, 13:04    Předmět: Citovat

miroja napsal(a):

Ked Ti to piskalo (velkostou kapacity sa definuje frekvencia riadkoveho oscilatora a pri 6n8 si uz bol zrejme prilis mimo aby Ti to synchronizacia dotiahla na riadkovu frekvenciu) tak obrazovka zacala zeravit? VN nabehlo?


Nezačala žhavit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JarynR



Založen: Sep 03, 2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: ne září 09 2007, 10:45    Předmět: Citovat

miroja napsal(a):
Zrejme Ti nejde RKS (pisal si ze obrazovka nezeravi), oscilo tusim mas, tak chod od modulu S az po bazu SU160.
Co mas na pine Z433 rozkladovej dosky? Mali by tam byt riadkove impulzy s amplitudou cca 55-60V.


Tak jestli Z433 myslíš konektor Z43 pin 3 tak pokud (riadkove impulzy s amplitudou cca 55-60V)lze změřit Voltmetrem tak tam napětí není!!!
A obrazovka opravdu nežhaví Cry

Co se týka napajecích napětí tak jsou všechny OK (A až F) rozdíl byl akorát na konektroru Z14 (D a F) byl rozdíl asi 1V (otázka je taky přesnost voltmetru Confused )

co se týká 7812 tak v ní to nebylo projistotu jsem ho zkusil vyměnit za nový a žádná změna, co se týka D105 taky žádná změna.

Ten tranzistror SU160, tam není byl asi v minulosti vyměněn za jiný protože je tam BU608 (plast) co bych na něm měl všechno naměřit???

Co se týká studeňáku tak sem prohřál to co se mi nelíbilo a nic jediný co blbne je modul Z když se sním pohne tak zvuk vypne uplně, ale to je nějaká blbost a pro mne teď nedůležitá, důležitý je rozjet to žhaven Exclamation Exclamation Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JarynR



Založen: Sep 03, 2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: po září 10 2007, 20:15    Předmět: Citovat

Tak jsem pokrocil, uspech vymenil jsem jak tu nekdo psal ten C10 na module S a zaroven BU 208 na KS a zhaveni nabehlo Rolling Eyes ale bohuzel nejak nesel obraz asi rozhozeny radky nebo co obraz byl uzsi a neslo se na nej divat, tak jsem si myslel ze je to capacitou C10 vratil jsem C tpatky a nastala "prda" praskla pojistka 301 a napajecim bloku bohuzel i po vraceni C10 na misto stale PO 301 praska Exclamation neni to tim ze odesel i druhy BU208 Question Question Question

Nevite cim to je ze nesli spravne radky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12596

PříspěvekZaslal: po září 10 2007, 20:27    Předmět: Citovat

citace:
tak jsem si myslel ze je to capacitou C10 vratil jsem C tpatky a nastala "prda"

Ty jsi nahradil C10 jinou kapacitou? Zdá se mi, že si z toho na začátečníka děláš pěknej holubník. Tvoje počínání se dá přirovnat jen k alchymistovi, který si hraje na chemika. Wink (nic ve zlém!)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund