Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

THOMSON 28 DP 25 EG
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bery1970



Založen: Sep 02, 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: pá září 18 2009, 17:07    Předmět: Citovat

no v první řadě musím poděkovat bobobovi,ten snad jediný chápe o čem taková fóra jsou.já nikde nepsal že chci televizi rozkuchat,vopravdu to neumím,ale tohle forum užívají snad i tzv.diletanti,kteří,světe div se mohli mít stejný problém jako já a třeba si to nechali opravit,takže vědí čím to bylo.já bych se jich třeba zeptal jestli má cenu do takové staré plečky vrážet prachy a oni by mi napsali že ne.pak by sme mohli být všichni spokojeni že jsme si nějak vyhověli.pokud to má být sterilní fórum pro "profíky",kteří zde budou pořádat konsilia a diskutovat na téma vadné elektrónke é třenáct z naši fabrike katóda volomóc,potom doporučuji fórum zpřístupnit pouze po vyplnění formuláře s otázkami v dané problematice a budete mít co jste chtěli -"profíky" Agree přeji hezký podvečer Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8874
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá září 18 2009, 17:59    Předmět: Citovat

bery1970 napsal(a):
no v první řadě musím poděkovat bobobovi,ten snad jediný chápe o čem taková fóra jsou.já nikde nepsal že chci televizi rozkuchat,vopravdu to neumím,ale tohle forum užívají snad i tzv.diletanti,kteří,světe div se mohli mít stejný problém jako já a třeba si to nechali opravit,takže vědí čím to bylo.já bych se jich třeba zeptal jestli má cenu do takové staré plečky vrážet prachy a oni by mi napsali že ne.pak by sme mohli být všichni spokojeni že jsme si nějak vyhověli.pokud to má být sterilní fórum pro "profíky",kteří zde budou pořádat konsilia a diskutovat na téma vadné elektrónke é třenáct z naši fabrike katóda volomóc,potom doporučuji fórum zpřístupnit pouze po vyplnění formuláře s otázkami v dané problematice a budete mít co jste chtěli -"profíky" Agree přeji hezký podvečer Wink


Tos zase objevil Ameriku - to už tu dávno je: http://www.cs-servisforum.com/

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá září 18 2009, 18:03    Předmět: Citovat

Tak dobře,aby jsi neřekl,že se nesnažíme. Jaké máš napětí zdroje před naběhnutím a potom,co telka naběhne?.Myslím napájení RKS.
_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kozoka



Založen: Oct 15, 2006
Příspěvky: 1324
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá září 18 2009, 21:25    Předmět: Citovat

bery1970 napsal(a):
tak jo,co si teda představuješ že bych měl na tom ještě popsat Question
co tady vyšiluješ!!!! nedokažeš popsat pořadně závadu tak se nediv, že si tady každý dělá prču. Kdybys napsal třeba jestli po zapnutí najede Rozklad, popř. jestli obrazovka žhaví atd. potom jaký má obraz? Může být slabá banka a procesor neotevře RGB...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bery1970



Založen: Sep 02, 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: pá září 18 2009, 23:28    Předmět: Citovat

pánové nemám dalších argumentů a jdu se odstřelit,jelikož nechápu proč moje banka je slabá a procesor neotevře rgb a nebo nedejbože napájení rks.i když myslím že v podstatě chápete,že mi šlo jen o základní informaci k mému problému na který už mimochodem víte co,po zkušenostech s vámi:roll: Questionuž vím(dávno) že vy mi nemůžete pomoci.vy totiž máte jiný problém a to(zřejmě)vyšší počet hvězdiček pod vlastním podpisem ke zvýšení ega.
tak ať vám stojí
Double ladys
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2967
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: pá září 18 2009, 23:58    Předmět: Citovat

Ďalší BLB, ktorý si myslí, že pri konkrétnej závade je vždy vadná iba konkrétna JEDNA súčiastka Sado maso Podobné prípady:
- Ide zvuk, obraz nie - isto vadná obrazovka!
- Nejde vôbec, nesvieti ani LEDka, - to je iba vypínač, alebo poistka!
P.S. ,,bery1970", to všetko môže spôsobovať Tvoj problém s telkou. V každom prípade je už isté, že mnimálne banku máš v prdeli. Tú Tvoju na Tvojom krku Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bery1970



Založen: Sep 02, 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: so září 19 2009, 0:26    Předmět: Citovat

jé sorry já myslel že už niekto normálny :wink:ale ty máš iba štyri hviezdy,tak eště chvíľu pracuj Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5712
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: so září 19 2009, 8:06    Předmět: Citovat

bery1970 napsal(a):
pánové nemám dalších argumentů a jdu se odstřelit,jelikož nechápu proč moje banka je slabá a procesor neotevře rgb a nebo nedejbože napájení rks.i když myslím že v podstatě chápete,že mi šlo jen o základní informaci k mému problému...
Double ladys

Ale ty bys měl ve své ješitnosti pochopit, že pozdější nabíhání obrazu (někdy i zvuk naběhne až z obrazem),způsobuje většinou slabá obrazovka. Proč tomu tak je nemá mylím zrovna tobě cenu vysvětlovat, protože funkci obvodů v TV stejně nerozumíš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12596

PříspěvekZaslal: so září 19 2009, 8:37    Předmět: Citovat

Vysvětlit se to samozřejmě dá i laikovi. Např. zmíněný problém je způsoben funkcemi v tv, které mají za sebou dlouhou historii ve vývoji tv techniky. První elektronkové tv přijímače startovaly tak, že nejprve nabíhal zvuk (nažhavily se elektronky s menším žhavicím příkonem) a po té teprve obraz, jehož kvalita ještě nebyla ustálená. Tranzistorové tv měly již jen jednu elektronku - obrazovku. Proto se začaly vyrábět obrazovky s tzv. krátkou nažhavovací dobou a tím se zkrátil start tv na několik sekund. Jenže stále to nezaručovalo kvalitní obraz hned po startu, obraz v dalších vteřinách měnil svou kvalitu - hlavně nevyvážené barevné podání, což působilo velmi rušivě. Proto se přistoupilo k tomu, že po zapnutí tv obvody hlídají, jestli je obrazovka dostatečně připravena k zobrazení kvalitního obrazu. Do té doby obraz "nepustí ven". Tato doba trvá u slabších obrazovek déle, někdy dokonce tyto obvody vyhodnotí chybový stav a tv vypnou.
Stačí to takhle? Wink

p.s. A z výše uvedeného vyplývá i způsob odstranění této závady. Pokud obrazovka ještě dosahuje na vyhovující jas a kontrast, lze dostavením některých parametrů (nejčastěji Ug2) zmíněný stav zlepšit. Pokud nedosahuje, je nutno ji vyměnit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bery1970



Založen: Sep 02, 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: so září 19 2009, 9:08    Předmět: Citovat

masar napsal(a):
Proto se přistoupilo k tomu, že po zapnutí tv obvody hlídají, jestli je obrazovka dostatečně připravena k zobrazení kvalitního obrazu. Do té doby obraz "nepustí ven". Tato doba trvá u slabších obrazovek déle, někdy dokonce tyto obvody vyhodnotí chybový stav a tv vypnou.
Stačí to takhle? Wink


dik za konečně konkrétní odpověď,místo planejch tlachů Number one zdarec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 6023
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: so září 19 2009, 12:10    Předmět: Citovat

Ak dovolíte, využijem toto vlákno. Mám niekde odložený televízor s podobným problémom. Zapnem ho a keď nechcem vyčkávať, zdviznem UG2 a obraz nabehne. Potom ho ale musím stiahnuť, pretože je vidieť sp. behy. Asi to má hysterézu, pretože potom už drží. Obraz je však krásny, ostrý, svietivý, netvrdím že ako nový, ale vyhovuje. Nedá sa to nejak ošidiť (posunúť prahovú úroveň)?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kozoka



Založen: Oct 15, 2006
Příspěvky: 1324
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so září 19 2009, 19:04    Předmět: Citovat

Duvsan napsal(a):
Ak dovolíte, využijem toto vlákno. Mám niekde odložený televízor s podobným problémom. Zapnem ho a keď nechcem vyčkávať, zdviznem UG2 a obraz nabehne. Potom ho ale musím stiahnuť, pretože je vidieť sp. behy. Asi to má hysterézu, pretože potom už drží. Obraz je však krásny, ostrý, svietivý, netvrdím že ako nový, ale vyhovuje. Nedá sa to nejak ošidiť (posunúť prahovú úroveň)?
jake je to chassis? ICC17
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 6023
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: po září 21 2009, 16:29    Předmět: Citovat

Priznávam, že teraz už ani neviem, ktorý to je televízor. Niekoľko ich mám odložených (zo zb. dvora). Pýtal som sa skôr všeobecne (RZB má, to si pamätám).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund