Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Odinstalace ovládače
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3779
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: čt únor 18 2010, 18:39    Předmět: Citovat

Děkuji Vám všem za nápady a reakce na můj příspěvek.Od napsání příspěvku až doposud jsem neměl možnost si je přečíst,důvod:S EKKAR-em a jeho kamarádem jsme řešili tento problém.Já se v počítačích nevyznám,oni ano.Za celý ten čas jsem podle jejich pokynů udělal spoustu operací na PC,ale ono to stále odmítá odinstalaci i novou instalaci.PC po připojení tiskárny zjistí nový hardver,ale uložený ovládač není schopen vyhledat.

Podotýkám,že CD s ovládači nemám,také nevím přesně kdy byla instalována a za tu dobu syn nainstaloval kopec programů,takže jak se píše výše,by o ně přišel.Sdílím PC se synem a to je dosti velký problém(někdy).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32335
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt únor 18 2010, 19:28    Předmět: Citovat

Zatím ze všeho snažení vyplynul fakt, že cca 8 let stará tiskárna připojená na LPT a počítačový systém Win XP SP3 tak nějak nejdou moc dohromady - obzvlášť pokud člověk nemá možnost sedět fyzicky u toho kompu a třeba hrábnout do BIOSu. Ovladače stažené přímo ze stránek výrobce a identifikované jako ovladače pro XP jsou signované pro Win 2k...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mourek



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 1285
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá únor 19 2010, 2:40    Předmět: Citovat

Signování programu pro Win2k by nemuselo vadit. Zrovna včera jsem dělal něco podobného , na PC WXP nainstalována Canon Pixma ip 4200 a netiskne. Odinstalace tiskárny a všech programů od ní, nová instalace nedobehla řádně a nešlo to. No nakonec vymazání všech tiskáren Canon (byly tam 3) z registru. Všechny byly řádně odstraněny a dloubal jsem to asi 15 minut. Pak to naběhlo.Ale to nemůže dělat laik, mohl by smazat něco důležitého.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15640
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá únor 19 2010, 6:49    Předmět: Citovat

I laik to může udělat, jen vědět jak na to. Prostě mu poraďte jak vygenerovat registry do souboru, který upravíte a pošlete mu zpět. On na něj jen klepne a pak půl hodiny bude nadávat, že to nešlo už dříve.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nagant



Založen: Nov 11, 2005
Příspěvky: 1064
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: pá únor 19 2010, 7:57    Předmět: Citovat

No, tady
http://www.driversdown.com/drivers/12277.shtml
je nějaký Canon SmartBase MPC400/MPC600F Driver Updater v1.0 Windows XP SP2.
Možná zkusit, co přesně řeší...
Snad by měl opravit nefunkčnost instalace do XP, kterou tam zanesl SP2. Otázka je, zda nemožnost nainstalovat, nebo nefunkčnost už nainstalovaného (do systému bez SP2).

A podle tohoto
http://www.ozzu.com/hardware/canon-printer-stoped-working-since-installed-sp2-t33060.html
někomu nezabral patch pro MPC600F, ale pro MultiPass F50.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4041
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne únor 21 2010, 21:44    Předmět: Citovat

Často pomůže nová korektní instalace ovladače přes starou instalaci. Poté je možno drivery odinstalovat. Záleží ale na přesném dodržení postupu, který se u Canon tiskáren dost liší od běžné praxe ve Windows! Proto pozor na správný překlad anglického textu!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32335
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne únor 21 2010, 22:07    Předmět: Citovat

Tady je největší problém v tom, že :
1) tiskárna je z druhé ruky a tím pádem nový majitel (Otakar) nemá ani návod, ani instalační CD
2) instalaci mu dělal další člověk, který spěchal a pravděpodobně něco zanedbal - CD mu přitom nenechal
3) instalace nových ovladačů naráží na už běžící procesy, které se nas*aly při první instalaci všude možně a co hlavního, dostaly se do registru "Po spuštění" - ty je nutno nejdříve povypínat, než je možné spustit nový Installer
4) pokud kdokoliv, ochotný poradit NESEDÍ přímo u dotyčného kompu, aby si mohl v případě potřeby "hrábnout do BIOSu" nebo udělat jinou pomůcku, kterou většina znalých ovládá (ale kterou je těžko vysvětlovat po telefonu (Skypu, ICQ...) obyčejnému uživateli, slangově zvanému "BUF" = běžný uživatel Franta), je v takovém případě každá rada drahá. Asi bych se na všecko vykašlal a buď to odnesl do ověřeného servisu, nebo pokud bych to měl řešit sám ve svých domácích podmínkách, asi by to nakonec dopadlo na reinstal Widlí...

EDIT - v kompu je "instantní instal XP s SP3", takže nejde jen tak něco odinstalovat, aby se systém vrátil na starší úroveň - navíc jde o relativně "čerstvý" instal, ne víc jak 2 měsíce (podle Otakara).

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
paveltl



Založen: May 11, 2004
Příspěvky: 572
Bydliště: Domažlice

PříspěvekZaslal: po únor 22 2010, 7:43    Předmět: Citovat

Jen úplně hloupý nápad, co tak požádat technickou podporu Canon?
Třeba jde o banální věc kterou oni vyřeší?

Vím že srovnávám hrušky s jablkama, ale podobně jsem se drbal s čímsi čemu Kodak říká foťák (no obrázky to dělá skoro jako telefon, ale fotkami bych to nenazval), když se kámošce pokazil program a nešel přeinstalovat. Obdržel jsem od nich speciální prográmek na odstaranění ovladačů a vyčištění registrů od všeho kolem instalace i novou instalaci. Pak to bylo za 5 minut vyřešeno.

Třeba bude mít Canon taky nějaké řešení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3779
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: po únor 22 2010, 9:37    Předmět: Citovat

To vypadá na celkem dobrý nápad,za pokus by to myslím stalo určitě.
Tos je kontaktoval na jejích webové stránce?Dotaz jsi psal v češtině?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18752
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po únor 22 2010, 10:09    Předmět: Citovat

Měl jsem v práci podobný problém . S tiskovým správcem . A to minolta Page Pro 1400W . Jede přes USB ale .. Při instalaci přiloženým CD se nainstaluje správce , který stále otravuje a nejde vypnout . Při instalaci ovládačů z internetu , nepracuje tiskárna korektně . Takže jsm si musel zvyknout na toho správce ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4523
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: po únor 22 2010, 10:35    Předmět: Citovat

Zkus program msconfig.exe, je to součást windows. V XP ho najdeš na dvou místech. Jedno z nich je Windows\ServicePackFiles\i386. Po spuštění je tam několik záložek, zvol si tu Po spuštění. Tam uvidíš co všechno se ti spouští při startu. Pak už stačí si jen vybrat, co nechci, zrušit u toho fajfku, dát OK a restartovat. Po naběhnutí vyskočí okno s upozorněním, to zafajfkuj aby tě znovu neotravovalo a hotovo. Kdybys zrušil něco co tam být musí a něco nefungovalo jak má, není problém opravit přesně stejně. Stačí obnovit příslušnou fajfku a zase restartovat.
Je neuvěřitelné, co všechno se při startu Windows spouští. Kde jaký program se tam nacpe, hlídá kdoví co, třeba zkracuje dobu potřebnou ke spuštění toho "svého". Jenže za cenu zpomalování systému a případných dalších neduhů které to sebou nese. Já tam mám jen pár položek a všechno bez problémů funguje. Pro tiskárnu (Canon MP970) tam nemám jedinou věc a přesto funguje bez problémů. To i přesto, že se tam po instalaci objevily různé rezidentní prográmky.

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3779
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: po únor 22 2010, 10:56    Předmět: Citovat

Tak jsem prohledal stránky CANON a dozvěděl jsem se zajímavé věci.Já mám nainstalovaný operační systém Windows XP SP 3,to jen pro upřesnění.
Zde jsem narazil na jednu odpověď problému:
FAQ: Po instalaci Windows XP Service Pack 2 vznikají problémy s přístrojem SmartBase MPC400 / MPC600F.

Příčina

Je-li v operačním systému Windows XP nainstalován Service Pack 2 a určitý antivirový software, dojde k zastavení služby MP Service a tisk, skenování a faxování jsou zakázány.

Odpověď :

Ze softwarového centra společnosti Canon si můžete stáhnout aktualizační záplatu pro přístroj SmartBase MPC400/MPC600F.

Postup

1. K přechodu na softwarové centrum klepnětezde.
2. Ve výběrovém seznamu Multifunkční zařízení (Multifunctionals) zvolte "SmartBase MPC400" nebo "SmartBase MPC600F".
3. Jako operační systém zvolte "Windows".
4. Procházejte směrem dolů, dokud neuvidíte "Windows XP + Service Pack 2 Update Patch for MP Suite V4.0"
5. Klepněte na odkaz.
6. Stáhněte soubor "MP40x_WXPSP2UPD.exe", který je aktualizační záplatou, a dále soubor"MP40x_WXPSP2UPD_Ins.pdf" obsahující postup instalace této záplaty.
7. Velmi pozorně si prostudujte dokument popisující postup instalace a postupujte přesně podle tohoto dokumentu.

Tak jdu pročítat další.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nagant



Založen: Nov 11, 2005
Příspěvky: 1064
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: po únor 22 2010, 10:56    Předmět: Citovat

Ano, to má řešit právě ten patch Driver Updater.

Ještě mne napadá zkusit to odinstalovat (případně i nainstalovat) ve "Stavu nouze" XP (hned na začátku spouštění PC po POST testech mačkat F8 a pak vybrat tento režim z nabídky.

S podporou Canon zkušenost nemám, v případě problémů s produkty HP jsem několikrát kontaktoval support v ČR - a často opravdu cíleně poradili. Pokud nevěděli, pak jsem ještě zkoušel dotaz buď na diskusním fóru nebo na hotline přímo v USA (dotaz zadaný z web stránek nebo e-mailem), a někdy jsem dostal potřebný tip. Problémem mohou být ale různé obchodní řady v Evropě a zámoří.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3779
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: po únor 22 2010, 13:53    Předmět: Citovat

Odeslal jsem dotaz na technickou podporu Canon,tak doufám,že mi pošlou odpověď s nějakým řešením.
Jak přijde odpověď,dám vědět co a jak.
Zatím všem moc děkuji za rady a pomoc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3779
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: po únor 22 2010, 16:42    Předmět: Citovat

Takže už mi přišla na můj dotaz blesková odpověď.Zde předkládám:

citace:
Vaše zařízení je kompatibilní pouze s Windows XP SP2. Na SP3 již nelze korektně nainstalovat.

Ještě jednou děkuji všem za pomocnou ruku,hlavně EKKAR-ovi a jeho kámošovi,kteří obětovali svůj drahocenný čas a řešili se mnou tento problém po SKYPE.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund