Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LINUX OS-instalacia/zmena HHD?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dudo02



Založen: Feb 27, 2007
Příspěvky: 991

PříspěvekZaslal: ne srpen 07 2011, 8:43    Předmět: Citovat

TAkze som siahol po"zazracnom programe"-active@partition recovery.
Live CD-nobootoval som a naslo mi asi 60particii.
Medzi nimi aj mnou hladana moja zaloha.
Vsetky subory su na nej bez poskodenia,len ak chcem dat v dannom programe moznost"recover",vypise mi ,ze particia je zlucena s nejakou inou a preto nie je mozne ju uzdravit.Ze je potrebne vymazat danne particie.Len neviem ako-v samotnom programe som zmazal aj novu,na ktoru som instaloval ubuntu,ale staleten isty problem...Ine tam uz na mazanie nieje-idem dalej skusat...

Mnou hladana particia zacina na sektore 66798333 a obsahuje 215431587 sektorov.
Velkost 102,7GB-NTFS.


Naposledy upravil dudo02 dne ne srpen 07 2011, 11:09, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: ne srpen 07 2011, 8:46    Předmět: Citovat

Jak se těch 192GB na ten 160GB disk nacpalo? Shocked

Edit: Nemá to být 102,7GiB?


Naposledy upravil Andrea dne ne srpen 07 2011, 8:50, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gringo_Joe



Založen: Jan 09, 2010
Příspěvky: 488

PříspěvekZaslal: ne srpen 07 2011, 8:47    Předmět: Citovat

60 partic a tomu fakt veris?
Jestli se v tom budes jeste chvilku timhle stylem hrabat, umazavat partice, co deset minut jiny program, tak mozna dojde i na ten zniceny HW:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dudo02



Založen: Feb 27, 2007
Příspěvky: 991

PříspěvekZaslal: ne srpen 07 2011, 11:07    Předmět: Citovat

No to je jedno-tu co potrebujem nasiel.A inac vacsina z nich bola FAT16/32.
Verim tomu,pretoze nasiel aj particie,ktore boli vytvorene a preformatovane pred cca. 2 roky.Sice boli oznacene ako"bad",co znamena,ze by ich asi neobnovil.V kazdom pripade ta moja bola oznacena ako"good"a obnova trvala asi 5 sekund.
Problem bol v tom,ze si PCLINUXOS vytvoril SWAP na particii,kde som ja mal zalohu a vobec ma na to neupozornil.Ja som ako miesto instalacie vybral partciu 12G,co sice nainstalovalo OK,ale o SWAP tam ziadna zmienka v dialogu nebola.
Cize v spominaom programe som musel odstarnit prave spominanu extended partition pre SWAP a potom to bola vec 5 sekund.Scan 160GB disku trval hodinu.Odporucam DEEP SCAN,nakolko QUICK SCAN mi nasiel jednu a deep scan uz spominanych 60.

Andrea-mas pravdu je to preklep-opravim.
Inac vam dakujem pekne obom za pomoc Smile

Ako vidite v prilohe,mam svoju zalohu spet Very Happy



Screenshot.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Screenshot.png
 Velikost:  250.37 kB
 Staženo:  45 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gringo_Joe



Založen: Jan 09, 2010
Příspěvky: 488

PříspěvekZaslal: ne srpen 07 2011, 11:26    Předmět: Citovat

gratulujem:-)

Jinak s tim swapem - pokud jeste nekdy do nejakeho linux pujdes, tak ho vzdy vytvor. Mit system bez swapu je risk samo o sobe.. I kdyby ten komp mel treba 8GB RAM, to si radsi do RAM namountuj /tmp
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dudo02



Založen: Feb 27, 2007
Příspěvky: 991

PříspěvekZaslal: ne srpen 07 2011, 11:47    Předmět: Citovat

No do nejakeho pojdem urcite-nevies nieco odporucit?Ubuntu velmi nechcem,PCLINUXOS tiez nie-tam mi nefungovala poriadne wifi.Ta mi tiez blbne aj na UBUNTU 11.Teraz bezim na 10.04 a je to celkom OK,akurat mi blbne virtualbox a par dalsich veci...Idealne GNOME prostredie a nieco viac user friendly nakolko som este dost velka lama...

Apropo to moje Ubuntu...
Nechapem preco mi raz ubuntu mountne spominanu particiu ako DEV/80AF3689 a inokedy ako DEV/DISK.Toto mi potom robi bordel v spominanom virtualboxe,kde mam ako zdielany priecinok nastavenu celu tuto particiu.V programe je nastaveny vystupny subor ako DEV/DISK a ak sa tam mountne ako DEV/80AF3689,taK je hned problem.
Ci uz s virtualboxom,ale aj napriklad s jdownloaderom-ktory doslova hadze hlasku"nespravny vystupny subor."
Okrem toho UBUNTU aj dost casto zamrza-XP je v porovnani s nim stabilne...Nepametam ,kedy mi naposledy XP zamrzlo.Cize keci,ze Linux nezamrza su fakt len kecami.Samozrejme verim tomu ze su aj distra,ktore slapu perfektne...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gringo_Joe



Založen: Jan 09, 2010
Příspěvky: 488

PříspěvekZaslal: ne srpen 07 2011, 13:04    Předmět: Citovat

Ja osobne nerad doporucuju Linux uplnym zelenacum, rozhodne nejsem takovy ten fanatik typu OpenSource do kazde rodiny. Kazdopadne asi nejlepsi zkusenosti mam s Linux Mint, jak jsem kdysi napsal, doporucil bych ho i sve babicce. Vsechno je jednoduche a true Plug&Play, coz se sice o linuxu rika dlouho, ale staci chtit nainstalovat nejakou wifi/TV kartu a bac ho. Pokud by ses tim chtel zabyvat dale a casem byt profik, muzes se orientovat na Debian. Jinak linuxovi ultras distribuce neuznavaji, maji vlastni zkompilovane jadro a vetsinu ovladacu si napsali sami:-) Ale to mas tak samo jako s nadsenci do aut. Jsou tuneri, co by do seriovky nevlezli ani omylem;-)

K problemu s mountovanim - napis mi jak vypada tvuj fstab
kód:
gedit /etc/fstab

Podle me virtualbox by mel resit pozici na /mnt/disk pripadne /media/disk

Co se zamrzani tyce - vsechno muze zamrznout a kdo tvrdi, ze ne tak mu zamrznul mozek. Pricina nemusi byt nutne v ubuntu, ale taky muze. Chtelo by to vice detailu k tomu zamrzani, pokud to chces resit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dudo02



Založen: Feb 27, 2007
Příspěvky: 991

PříspěvekZaslal: ne srpen 07 2011, 13:16    Předmět: Citovat

kód:
# /etc/fstab: static file system information.
#
# Use 'blkid -o value -s UUID' to print the universally unique identifier
# for a device; this may be used with UUID= as a more robust way to name
# devices that works even if disks are added and removed. See fstab(5).
#
# <file system> <mount point>   <type>  <options>       <dump>  <pass>
proc            /proc           proc    nodev,noexec,nosuid 0       0
# / was on /dev/sda2 during installation
UUID=6da94151-5caf-4596-ae79-51f023b62a27 /               ext4    errors=remount-ro 0       1


No ak si v dialogovom okne virtualboxu(VB) zvolim ako zdielany priecinok subor media/disk tak je to OK.Spustim VB a vsetko bezi.
Dajme tomu,ze restartnem system a spustim VB a ten nasledovne vypise ze nemohol pripojit zdielany priecinok.
Tak skusim v dialogovom oknne vybrat znova priecinok a ten sa mi tam uz neobjavi ako MEDIA/DISK,ale ako MEDIA/80AF897......
Sem tam VB priecinok najde,ale naposledy ho uz nebolo vobec mozne pripojit...To iste sa deje aj s JDownloaderom,ktory vypise ze nemoze ukladat data,nakolko je vystupny subor nespravny.No a ten naozaj je,pretoze sa zmeni jeho meno.Len nechapem preco...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 6024
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne srpen 07 2011, 13:54    Předmět: Citovat

Ja som tiež lama, Linux používam už nejaký čas, ale iba ako užívateľ. Prechádzal som distrami, porovnával, Mint hodnotím ako veľmi pomalé, pripadá mi, že zaťažuje systém. Ďalšia odnož napr. Greenie. Ďalšie si nájdi sám. Ja mám lubuntu.
Druhá možnosť by mohla byť Fedora. Ďalšia napr. Mandriva. Ale WiFi nemám, nemôžem posúdiť.
XP boli celkom dobré, len tie obvyklé choroby Windowsu - registre. Linux po rozchodení u mňa ešte nezamrzol.
Najhoršie zo všetkých zatiaľ hodnotím SuSe. Hrozný ťarbavý moloch.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gringo_Joe



Založen: Jan 09, 2010
Příspěvky: 488

PříspěvekZaslal: po srpen 08 2011, 8:08    Předmět: Citovat

jak vidim ten fstab, tak vubec nemas primountovanu tu partici

pridej tam:
kód:
#pridano dodatecne
/dev/sda6 /media/disk rw,auto     0 0

Je uzitecne zaridit, aby slozka /media/disk existovala;-) spravne by bylo primountovat to podle UUID, ale to neznam. Zjistit se da:
kód:
blkid

Duvsan: Ja provozuju mint na P3 1GHz s 512MB ram a znam pomalejsi systemy. Kazdopadne je treba si uvedomit, ze pomalost je dan za univerzalnost. Pokud navrhujes OS, ktere ma fungovat na drb, musis tam zahrnout podporu vseho. Nevis jestli na cilovem kompu bude mys do USB nebo PS/2 nebo COM. Nemuzes si dovolit odtsranit podporu pro SCSI mechaniky, protoze pak by to nekomu nefungovalo. Je mozne si sestavit jadro podle sebe a mit tam jenom ty veci co potrebujes, ale to uz je trochu vyssi divci. Na druhou stranu to vysvetluje, jak muze nejaky hloupy router s pouhymi 4MB pameti jet na linuxu.
Obecne tez plati, ze pokud si kupujes zelezo do kompu, koukni se jak slozite bude ho rozjet drive nez ho koupis. Daji se poridit wifiny co bezi suprove a daji se poridit i takove, kterym se vyhybaji i zkuseni borci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 6024
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: po srpen 08 2011, 9:42    Předmět: Citovat

Neviem, ako u Teba, ale ja keď porovnám Mint a Ubuntu, tak to je "nebe a dudy". Mám lUbuntu a zatiaľ najlepšie. Len som musel doplniť kodek pre RAR-y, neviem, ako nastaviť, aby sa numerická klávesnica zapínala so štartom - už som si zvykol ju zapínať manuálne, ale inak v poho. Keď som v Ubuntu nainštaloval LXDE a odinštaloval GNOME, to nebolo ono. Tam je toho viac. Pravda, nemám žiadne špeciality, WiFi neprevádzkujem. Len grafika (stará nVidia) mi na starších verziách chodila lepšie (buď sa porúča, alebo už nemá podporu).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gringo_Joe



Založen: Jan 09, 2010
Příspěvky: 488

PříspěvekZaslal: po srpen 08 2011, 10:43    Předmět: Citovat

kodek pro RAR, to slysim prvne, asi bych si to mel taky nainstalovat:-)

Ale vazne, mam ubuntu 9.04 na hlavnim kompu a pouzivam to skoro denne. Urcite je to pouzitelny system a tech par chybejicich knihoven a podobnych prasecinek jsem na tom zatim vzdycky zvladnul. Vyhodou ubuntu proti jinym distribucim je obrovska podpora venku na webu. Zatimco drive, kdy jsem mel Madrake nebo jeste drive RedHat, musel jsem se casto spokojit s tim, ze tohle nerozchodim, pri ubuntu staci jen trochu zagooglit a vzdycky se neco najde.

Co se Mintu tyce, ten mi bezi na dvou kompech (9 a 10). Nicmene ucelem debaty neni presvedcit toho druheho, ze muj system je nejlepsi. Kazdy si musi vybrat, co se mu libi nejvice a pokud nekdo vybira treba podle loga, je to jeho vec. Pocitac je velmi univerzalni vec a da se pouzivat na mnoho ruznych veci - treba i na machrovani a tam jsou parametry jako stabilita nebo HW podpora celkem minoritni, hlavne at to ma pekne logo. Dudo02 shledal ubuntu jako spatne, podobne jako ja drive RedHat. Urcite bych nasel mnoho nadsencu do RedHatu, kteri by byli ochotni me pomoci/presvedcit/mucit/vyhlasit valku abych uznal ze RedHat je nej. Necht si kazdy sam vybere co se mu libi a kdyz se mu nelibi nic, at si zkompiluje vlastni jadro. Nakonec, proc mit v kompu podporu pro IDE CD-ROMku, kdyz ji nemam, ze jo..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 6024
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: po srpen 08 2011, 11:13    Předmět: Citovat

RedHat je komerčný, nekomerčná odnož je CentOS, čo ja viem. Skúšal som, hrozne pomalý (na slabšom HW). Radšej Fedora, na tú by som pristál. Ak budeš mať chuť, skús to lUbuntu (originál).
http://lubuntu.net/node?page=1
Možno sa budeš diviť, alé je svižné. Wink
Ešte lepší bol Vector Linux, ale z r. 2008 a bez podpory. Confused Šiel preč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gringo_Joe



Založen: Jan 09, 2010
Příspěvky: 488

PříspěvekZaslal: po srpen 08 2011, 11:18    Předmět: Citovat

kdyz jsem ja zacinal s RedHat, to bylo neco kolem roku 2002, tak to bylo trochu jinaci:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 6024
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: po srpen 08 2011, 11:26    Předmět: Citovat

Nedáš tip, ako defaultne aktivovať numerickú časť? Viem, že som OT.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.26 sekund