Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nechce najet win 7 home 64b.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3336
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06 2013, 0:45    Předmět: Citovat

Bylo mi receno ze system byl kupovan dodatecne. Tak budto byl ntb koupen bez os a nebo tam byla nejaka starsi verze. A k tomu uloz.to. Pocitacum se venuji hromadu let a abych se priznal os, porizeni jsem zatoim neresil. Pocitac, ci notas jsem koupil s jiz nainstalovanym operacnim systemem. Takze nemam presne informace jak postupovat v pripade problemu s legal os a zmenou HW ci stratu instal. media. Myslel jsem si ze to muze fungovat jako s jinym softem treba ze slunecnice. Tam je taky mozne stahnout nejaky program co funguje x dnu a pak se zamkne. Pokud os do 30 dni neaktivuji tak pote bude fungovat v omezenem rezimu nejakou dobu. A pote prestane fungovat uplne. Nechtel jsem navod na osefovani registrace. Znam pravidla na EB. Osmicky jsem zakoupil a stahl z linku od MS. Vim ze slunecnice to nebyla Very Happy ale bez klice je mi os k nicemu. A pokud budu chtit piratit tak si sezenu predregistrovanou verzi a nebudu se pachtit s iso a nejakym crackem ci cim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2702

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06 2013, 8:27    Předmět: Citovat

Bazarové komponenty - já bych to koupil v bazaru, pak bych se, jak jsem psal, domluvil s manželkou (sousedem, sousedkou, kolegou v práci, ...), aby mi "prodal" MB s tím, že sepíšeme kupní smlouvu na konkrétní typ MB. A hotovo. Máš doklad o nákupu.
Ono jde hlavně o to, že to po Tobě MS asi nikdy nebude chtít.

Jinak údajně jediným dokladem legálnosti SW je faktura (chcete-li doklad o nákupu). Což mě pobavilo, když se před pár lety mluvilo o tom, že se budou na hranicích kontrolovat NB/mobily/MP3ky atd., zdali neobsahují nelegální SW (písně, data, ...). To jako když někdo jede s pracovním NB na pracovní cestu, tak s sebou poveze šanon z fakturami? A budou muset být úředně ověřené? A jak to celník zkontroluje, když je to koupené od firmy František Fousek, Lhota 25 (a ta firmy už ani nemusí existovat)? Prostě magořina.

No a pokud se jedná o NB, tak to by byl asi pešek, když neseženeš jinou desku tak máš smolíka a musíš koupit nový NB, na který je licence OEM samozřejmě nepřenosná. Tak bych to viděl já.

Petr Filipi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4523
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06 2013, 8:44    Předmět: Citovat

Na stolním PC jsem měnil grafiku a musela být nová registrace, která prošla bez problému, stejně tak u HDD. Později jsem měnil základní desku za novější generaci (z P4 na CoreDuo) a opět registrace přes internet prošla bez problému napoprvé. U ntb to si myslím, že by to mohlo být stejné. Někde jsem kdysi četl, že snad i u OM verze povolují bez problému 3 registrace, ale je to dávno a jestli je to pravda nevím. I když podle mé zkušenosti to tak bylo.
A k tomu stažení odněkud. Pokud máš na ntb číslo a trefíš verzi, která si s ním rozumí, pak bych v tom neviděl žádný problém. Musí to ovšem být "čistá" verze, bez nějaké předaktivace či podobného zvěrstva. Jen je to běh na dlouhou trať, verzí je víc a najít tu správnou, což člověk zjistí až při instalaci...

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2257
Bydliště: SR, Poprad

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06 2013, 9:31    Předmět: Citovat

CZJKP1 napsal(a):
Co se týče ,,legality". Můj názor z vlastní úvahy je, že je tento způsob z hlediska užívání operačního systému je zcela legální. Ale je nelegální z hlediska vytvoření ,,nelegální kopie" instalačního CD disku.

Na MS linke mi v case XP bolo niekolkorat doslova povedane, ze im je jedno odkial mam instalacne medium, ze si ho mozem pozicat od znameho a nainstalovat system. Pre nich je podstatna faktura a COA stitok. POdobne to bolo pri downgrade z visty na XP, tiez povedali, ze medium si mam ziskat ako chcem a pri aktivacii zadat produkt key, ktori mi oni nadiktuju.
hafca napsal(a):
Na stolním PC jsem měnil grafiku a musela být nová registrace, která prošla bez problému, stejně tak u HDD. Později jsem měnil základní desku za novější generaci (z P4 na CoreDuo) a opět registrace přes internet prošla bez problému napoprvé.

Rozhodujuce je, kedy bol windows zakupeny. AK je starsi a kupeny pred vstupom do EU, tak tam plati pravidlo vymena max. 3 komponenty za 3 mesiace, inak to odmietne aktivaciu.
Ak je kupene po vstupe do EU, tak je to viazane na zakladnu dosku. Teda vymienat mozes vsetko, len nie dosku - tam platia pravidla uz uvedene v tomto vlakne.
hafca napsal(a):
Jen je to běh na dlouhou trať, verzí je víc a najít tu správnou, což člověk zjistí až při instalaci...

Na COA stitku je uvedena verzia OS, jazyk a dokonca aj to ci je to 32, alebo 64 bit.

PS: pozor, registracia a aktivacia su 2 rozdielne veci. Aktivacia je to, co odstrani 30dnove obmedzenie a registracia to je, ze ta MS bude otravovat s novinkami.

_________________
No vidis, a tak si sa bal


Naposledy upravil pocitujlasku dne pá prosinec 06 2013, 9:32, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3336
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06 2013, 9:31    Předmět: Citovat

Uz jsem si stahl cistou anglickou verzi s sp1, home ver. Uz nevim odkud ale warez web to nebyl. Tim netvrdim ze to bylo v poradku. To nevim. Ze zkusim opravit pocitac. A myslim ze kdyz to bude cz windows home, 64b tak by ta instalace a reaktivace projit. Jen nevim zda to testnout s SP1 ci bez. To jestli to ma vliv na aktivaci. Asi ne. Kdyz si koiupim os bez SP1 a behem mesice nainstaluji SP1 tak by snad nemel byt problem.
Kopiruji data z D a nasel jsem tam slozku HDDRecovery, ma neco malo pres 6GB. Co jsem to prochazel tak by to snad meli byt sedmicky. Coz mi nesedi s informaci majitele ze kupoval os dodatecne. Uz si to nejak nepamatuje a tak bych na jeho tvrzeni moc nedal. Jenze co s tou slozkou HDDrecorvery. Jen tak tu slozku s obsahem vypalit nema cenu. To fungovat nebude. A co jineho s tim delat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4050

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06 2013, 9:45    Předmět: Citovat

SP nehraje při aktivaci roli, stejně jako 32/64. Jinak musím polemizovat s tím, že může být jakékoliv instalační médium, jen když je legální číslo - nemůže. OEM, VLC a další jsou různá provedení téhož, která ale nelze použít s jiným, i když legálním, číslem. Čili na OEM nelze použít legální číslo VLC atd...
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2257
Bydliště: SR, Poprad

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06 2013, 10:45    Předmět: Citovat

serviceman: ako jasne, musi sediet verzia. Skor som myslel, ze nie je rozdiel ci to OEM stiahnes z ich msdn, alebo pozicias od znameho, alebo najdes na ulici. Nemusis vlastnit originalne medium, aby si nainstaloval.
Co je sranda, lebo priamo na cdckach s win XP je napisane, ze ho nemas nikomu poziciavat Smile

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4523
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06 2013, 10:47    Předmět: Citovat

pocitujlasku
Bylo to dávno po vstupu do EU a ověřeno na více PC. Podle toho co máš na štítku vůbec nezjistíš, kterou instalačku potřebuješ. Víš jen, že je to např. OEM XP home 32bit, ale to všechno. Verzí OEM je tolik, že by ses divil a čísla na jednotlivé verze nepasují. Stejné je to i s dalšími win. Takže číslo padne jen na tu správnou a na žádnou jinou.
Pokud se ti originál poškodí, máš přece jeho zálohu. A těžko někdo může tvrdit, že to není z originálu. Je přece na mě, kde mám tu zálohu uloženou. Pokud sedí číslo na štítku a číslo v PC, není co řešit.

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34272
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06 2013, 11:01    Předmět: Citovat

Pri XP je to jednoduche. Ak mas znackove PC dodavane s Windows, tak je to OEM verzia, ktora sa neaktivuje - v BIOSe je SLP.

Pozries na nalepku, ci je to Home alebo Professional, nainstalujes rovnaku verziu z lubovolneho CD (s nejakym funkcnym klucom - neaktivujes!) a potom pouzijes OEMBIOS CHANGER - zistis, ake SLP kody su v BIOSe (napr. HP, DELL, Lenovo a pod.), podla toho stiahnes subory z webu a nainstalujes ich. Tymto Windows prerobis na OEM pre tvoj HW netreba ich aktivovat. OEMBIOS CHANGER zmeni aj kluc na OEM k tvojmu HW.

Pri Viste a 7 je v BIOSe iny kod - SLIC. Fungovat to bude podobne, ale zatial som to neskumal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3336
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06 2013, 11:30    Předmět: Citovat

Jeste me napadla otazka ohledne recovery. mam pocit ze pri pouziti teto utility se smaze rozdeleni disku, provede se format a pote instalace. Uz jsem to nekde pouzil a neco mi rika ze jo. I na strance notasu Toshiba se v englis o tom pise. I op recovery. Jen ted nemam cas to moc zkoumat. Takze zazalohovat, pouzit recorvery. Po instalaci os rozdelit disk a zkopcit do D data. I tak by to mohlo jit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4050

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06 2013, 11:38    Předmět: Citovat

To může být různé, podle výrobce. Já jsem nedávno takto obnovoval Win 8 a druhá partišna zůstala i s daty, takže to mohlo maximálně udělat format.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34272
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06 2013, 11:59    Předmět: Citovat

Napriklad u Asusu s Windows 7 som videl, ze treba napalit 4 DVDcka, kde je image celeho disku - potom z prveho nabootovat a obnovit. Windowsy boli totalne rozdrbane, ale podarilo sa mi ich rozchodit aspon tak, aby nabehli a tie DVDcka sa dali napalit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2257
Bydliště: SR, Poprad

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06 2013, 12:16    Předmět: Citovat

hafca napsal(a):
pocitujlaskuVíš jen, že je to např. OEM XP home 32bit, ale to všechno.

tak tam nainstalujem OEM XP home 32 bit v prislusnej jaykovej verzii. Nestretol som sa s pripadom, aby mi to nevzalo cislo. A to servisujem pc uz peknych par rokov.
Tie rozne ASUS OEM, DELL oem, HP oem... sa lisia len v tom, ze su tam uz integrovane ovladace a rozne utility od vyrobcu+scrapware. Pripadne zmenena uvodna obrazovka a predaktivovane.
Aktivacie cistym oem idu na tychto znackovych strojoch v pohode.
Inym pripadom boli corporate verzie, ale s tymi sa bezny clovek nestretne, idu instalovat na akykolvek hw a nevyzaduju aktivaciu. Vyuzivali to velke firmy, ktore maju rozne pc na prevadzke.
rnbw napsal(a):
pouzijes OEMBIOS CHANGER - zistis, ake SLP kody su v BIOSe (napr. HP, DELL, Lenovo a pod.), podla toho stiahnes subory z webu a nainstalujes ich.

tento sw je nelegalny! btw funguje aj na sedmickach.

K mazaniu: je to rozne, ale bud je na vyber: obnovit C, alebo obnovit cely disk - vtedy to zmaze aj Decko.

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4523
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06 2013, 12:31    Předmět: Citovat

pocitujlasku napsal(a):

tak tam nainstalujem OEM XP home 32 bit v prislusnej jaykovej verzii. Nestretol som sa s pripadom, aby mi to nevzalo cislo. A to servisujem pc uz peknych par rokov.

Nejen mě, ale i tady jsou nebo byli lidé, kterým to tak hladce nešlo.
Asi máš neuvěřitelnou kliku a máme za ty roky každý jiné zkušenosti. Very Happy

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34272
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06 2013, 12:41    Předmět: Citovat

pocitujlasku napsal(a):
tento sw je nelegalny! btw funguje aj na sedmickach.

Co je na nom nelegalne? Jeho autor ho dava zadarmo. Jediny problem je s tymi oembios subormi pre konkretny HW - tie su akoze nelegalne, lebo je to akoze SW od M$ (pritom najviac ich bolo tusim uploadnutych na SkyDrive Very Happy ). Ale tie subory v povodnej instalacii boli, takze ich mas zaplatene. A umozni ti to nainstalovat si Windows, ktore mas tiez zaplatene. Ale M$ sa to nepaci, oni by boli najradsej, keby sa na kazde preinstalovanie musela kupit nova licencia.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund