Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Stačí na test HDD CrystalDiskInfo ?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jogo9



Založen: Nov 23, 2014
Příspěvky: 364

PříspěvekZaslal: čt listopad 27 2014, 11:59    Předmět: Citovat

serviceman napsal(a):
..... na tablu Error Scan skanuje disk......

Myslel som, že Error Scan je vhodné doplnenie S.M.A.R.T.u a že o disku dostanem ďaľšie info... Nezistí Error Scan napríklad či bol disk opravovaný (s HDD reg. a pod..)?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4048

PříspěvekZaslal: čt listopad 27 2014, 12:21    Předmět: Citovat

Error Scan zjistí aktuálně vadné sektory, ale žádnou historii.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15597
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt listopad 27 2014, 14:22    Předmět: Citovat

Mira_A napsal(a):
V dnešní době bych žádnou šunku typu 7200 otáček nebo slabší nekupoval.
Zvlášť pokud chceš provozovat Windows 7 nebo vyšší.

Takže SSD nebo WD Velociraptor.

To je hezká blbost. Teď jsem dával do kopy 4 PC a všude jsem použil W8 a SATA2 hardy a netvrď někomu, že 20 s na komplet nastartování či 5 s na vypnutí nestačí. Asi si to pleteš s průchodností sběrnice na desce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: pá listopad 28 2014, 18:51    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):

To je hezká blbost. Teď jsem dával do kopy 4 PC a všude jsem použil W8 a SATA2 hardy a netvrď někomu, že 20 s na komplet nastartování či 5 s na vypnutí nestačí. Asi si to pleteš s průchodností sběrnice na desce.


A jakou máš rychlost disků? Většinou je to u mechanických sraček 7200 ot.
do 100MB/s seqenční čtení.

U 10000 otáček disku už je to nějakých 200M/s a SSD 500MB/s.

To že naběhne systém ještě neznamená, že jsou načteny všechny programy a tak. Takže ta doba náběhu u nových operačních systémů je fakt šílená.

Tady by jedině platilo "kdo si počká ten se dočká" Laughing

Asi jsi ještě nepracoval s vysokootáčkovým diskem nebo SSD, tak nemůžeš porovnat ten komfort. Jinak by jsi mi dal za pravdu, že jsou to sračky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34221
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá listopad 28 2014, 19:41    Předmět: Citovat

Ak pod "novym operacnym systemom" myslis Windows, tak ano. Ale su aj ine operacne systemy a 7200-otackove "sracky" stacia aj v mnohych serveroch.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
satam



Založen: Jan 21, 2010
Příspěvky: 565
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: so listopad 29 2014, 12:10    Předmět: Citovat

Vrátím se k původní otázce.
Jak už tu bylo řečeno, CDI pouze čte SMART údaje z HDD. Je poměrně spolehlivý u WD disků a disků některých dalších hlavně menších výrobců. Bohužel u disků SeaGate a pak u disků japonských výrobců (Hitachi, Toshiba apod.) podává zkreslené informace, neboť tito výrobci nepodporují jinak běžné SMART standarty. Disky těchto výrobců je nutné testovat utilitami od výrobce (např. SeaGate pomocí SeaTools) a výsledky hodnotit podle návodů k jednotlivým testům.
Na druhé straně některé SMART aributy lze brát vážně i u disků, které SMART standart striktně nepodporují, především pokud jde o počty přemapovaných, podezřelých a vadných sektorů, dále počet opakovaných pokusů o roztočení disku a některé další. Přitom tyto atributy jsou obvykle rozhodující pro hodnocení stavu disku, takže když odhlédneme od zjevně nesmyslných hodnot některých dalších atributů (kde dekadická čísla dosahují hodnot miliónů i miliard a větších), může člověk znalý problematiky hodnotit i stav takových disků.
Omlouvám se, pokud jsem se někde vyjádřil nepřesně, jsem pořád jen amatér, ne profesionální odborník.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
satam



Založen: Jan 21, 2010
Příspěvky: 565
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: so listopad 29 2014, 12:23    Předmět: Citovat

serviceman napsal(a):
Error Scan zjistí aktuálně vadné sektory, ale žádnou historii.

Jen si dovolím upřesnit: Error Scan vadné sektory nezjistí, jen odhalí "bloky", v nichž se vadné sektory nacházejí.
Dále zkusím doplnit některé další odpovědi: Žádný HDD Regenerator není schopný opravit vadné a podezřelé sektory, které mají svůj původ v poškozeném povrchu disku, je schopný to pouze "zamaskovat" a většinou stačí CDI na jejich odhalení.
Všechny programy, které kontrolují SMART stav disku, vycházejí z údajů, které jim poskytne disk. Tzn., že všechny ukazují stejné údaje, ať už je to CDI, HD Tune v sekci Health, Speedfan (on line SMART kontrola) a všechny další. Takže nemá smysl v podstatě cokoli znovu kontrolovat jiným SMART programem poté, co jsme disk zkontrolovali pomocí CDI.
Vrátím se k HD Tune: Error Scan má smysl pouze podrobný, Qiuck Scan je naprosto k ničemu!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4048

PříspěvekZaslal: so listopad 29 2014, 13:09    Předmět: Citovat

satam napsal(a):
Všechny programy, které kontrolují SMART stav disku, vycházejí z údajů, které jim poskytne disk. Tzn., že všechny ukazují stejné údaje, ať už je to CDI, HD Tune v sekci Health, Speedfan (on line SMART kontrola) a všechny další. Takže nemá smysl v podstatě cokoli znovu kontrolovat jiným SMART programem poté, co jsme disk zkontrolovali pomocí CDI.


Kéž by tomu tak bylo!

Krystal Disk Info ukazuje správně pouze počet přemapovaných sektorů.

HardDrive Inspector ukazuje, že disk je zcela v pořádku.

HDD Scan ukazuje všechny tři chyby.

Hard Disk Sentinel ukazuje pouze počet přemapovaných sektorů a událostí.

HD Tune ukazuje všechny tři chyby.

_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
satam



Založen: Jan 21, 2010
Příspěvky: 565
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: so listopad 29 2014, 13:46    Předmět: Citovat

Rozumím, ale čemu se pak dá věřit??
Jsme u toho, co jsem tady napsal. HDD je Toshiba, tedy otestovat příslušnou utilitou výrobce a na CDI se nespoléhat.
Uznávám, žes našel právě HDD, kde neplatí úplně přesně to, co jsem napsal Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15597
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so listopad 29 2014, 18:22    Předmět: Citovat

Mira_A napsal(a):

U 10000 otáček disku už je to nějakých 200M/s a SSD 500MB/s.

To že naběhne systém ještě neznamená, že jsou načteny všechny programy a tak. Takže ta doba náběhu u nových operačních systémů je fakt šílená.

Tady by jedině platilo "kdo si počká ten se dočká" Laughing

Asi jsi ještě nepracoval s vysokootáčkovým diskem nebo SSD, tak nemůžeš porovnat ten komfort. Jinak by jsi mi dal za pravdu, že jsou to sračky.

Já jsem na tom všem pracoval ještě když jsi byl v plínkách a moc jsi asi nevyrostl, když každému cpeš 10000 otáčkové hardy. No a tvůj názor k tomu, že se ti po té době, co mě se spustí všechno, tak teprve spouštějí ještě programy, tak k tomu se raději nebudu vyjadřovat. Měl jsem jen dojem, že tomu rozumíš. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: ne listopad 30 2014, 9:50    Předmět: Citovat

[quote="p32"]
Mira_A napsal(a):

Já jsem na tom všem pracoval ještě když jsi byl v plínkách a moc jsi asi nevyrostl, když každému cpeš 10000 otáčkové hardy. No a tvůj názor k tomu, že se ti po té době, co mě se spustí všechno, tak teprve spouštějí ještě programy, tak k tomu se raději nebudu vyjadřovat. Měl jsem jen dojem, že tomu rozumíš. Laughing


Ty rozumbrado já měl první pevný disk v počítači o něco málo větší jak disketa, 2MB a vážil ze dvě kila. To jsi ještě močil do plenek, když já pařil na Slušovické 286. Laughing

Přes msconfig a další mám vše nastaveno. Vypínání za 1s.

Je prostě jisté čím rychlejší disk tím rychlejší načtení Windows.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32238
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne listopad 30 2014, 15:09    Předmět: Citovat

A teď ještě tu o Smolíčkovi .....
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ermess



Založen: Oct 26, 2013
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: po prosinec 01 2014, 0:17    Předmět: Citovat

Jogo9: jestli mohu doporučit, mas-li SATA řadič na desce, využij jej. Rozdíl bude znatelný! Pokud bys sháněl ATA disk. Mám k dispozici 80GB a 320GB Seagaty..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jogo9



Založen: Nov 23, 2014
Příspěvky: 364

PříspěvekZaslal: po prosinec 01 2014, 1:49    Předmět: Citovat

Ďakujem za všetky tie cenné rady! Tie o lepších diskoch skutočne beriem, možno aj SSD príde na rad, ale musím si ešte premyslieť, na čo všetko chcem pc využívať a tomu sa potom prispôsobiť..
Len aby som mal nad čím rozmýšľať - ak sa dá doska používať aj ako SATA, môžem ju využívať zmiešane Question Čiže napríklad OS v hornom šuflíku bude SSD a šuflík pod ním bude ATA?
Zatiaľ mi vyhovuje dať ATA. Predávajúci okrem Maxtora predával aj WD, pozrel som ich na CDI a za 15€ zobral obidva. Pokiaľ tomu dobre rozumiem, to WD by mala byť dobrá kúpa. A Maxtor uvidíme - vyzerá, že bol v nejakom serveri a pod Question



CrystalDiskInfo_Maxtor.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  CrystalDiskInfo_Maxtor.jpg
 Velikost:  176.1 kB
 Staženo:  28 krát


Error Scan_Maxtor.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Error Scan_Maxtor.jpg
 Velikost:  140.66 kB
 Staženo:  25 krát


CrystalDiskInfo_WD.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  CrystalDiskInfo_WD.jpg
 Velikost:  133.05 kB
 Staženo:  22 krát


Error Scan_WD.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Error Scan_WD.jpg
 Velikost:  135.95 kB
 Staženo:  23 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4048

PříspěvekZaslal: po prosinec 01 2014, 7:05    Předmět: Citovat

ATA a SATA můžeš libovolně kombinovat, pokud deska ještě ATA konektory vůbec má.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund