Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nahrada mosfet ndf05n50zg
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34174
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st listopad 09 2016, 13:14    Předmět: Citovat

Skus este cerveny kabel na GND a ciernym meraj. Malo by to ukazat nejaky "normalny" ubytok. Co je "normalne", to zalezi od meraku a druhu IO, ale vacsinou to byva okolo 500-800 mV.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gubajs



Založen: Dec 20, 2015
Příspěvky: 94

PříspěvekZaslal: st listopad 09 2016, 13:14    Předmět: Citovat

Tuhle (někdy dříve) jsem četl nějaký vědecký článek právě o buzení výkonových mosfetů a tam psali že i když od 90 let se výrobci snaží pokořit fyzikální možnosti křemíku, tak jsou dost poruchové i v současnosti, ale zase prý vydrží dost. Tak nevím co jsem si z toho článku měl odnést Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gubajs



Založen: Dec 20, 2015
Příspěvky: 94

PříspěvekZaslal: st listopad 09 2016, 13:15    Předmět: Citovat

Oki zkusím, takto jsem to nezkoušel , když nic nenaměřím co to bude znamenat ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gubajs



Založen: Dec 20, 2015
Příspěvky: 94

PříspěvekZaslal: st listopad 09 2016, 17:43    Předmět: Citovat

Zdravím v podvečer ,

Tak jsem IO budiče proměřil ještě jednou a i druhým způsobem jak jste mi poradili. Výsledek je přesně takový jaký jste popisovali. Z toho tedy usuzuji, že budou v pořádku. Už mám objednáno, tak teď cca týden budu čekat na balíček za 220 korun. Pak dám vědět jak jsem dopadl. Možná mne napadá další dotaz.
Až osadím PSU tak:

Nejdříve zkusím jen připojit napájení a proměřím ve standby reřimu bez připojení k mainboardu a LED podsvícení

Pokud OK zkusím zapnout přes piny Vcc pin 13 na GND a měl bych dát nějakou zátěž na ostatní výstupy (dalších 5v a 13v ) ? a jak s LED ? (tam má být 268v)

Telto typ spínaného zdroje opravuji takto poprvé, jinak jsem řešil většinou ATX od PC a podobné nebo s vypínačem a tam jsem si vzdy zátěž dal.

děkuji za radu předem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gubajs



Založen: Dec 20, 2015
Příspěvky: 94

PříspěvekZaslal: čt listopad 17 2016, 18:17    Předmět: Citovat

Zdravím všechny,

Po týdnu čekání už konečně dorazili mosfety. Desku jsem osadil a ještě jsem narazil na menší problém. Diody S1M, které jsem si myslel že jsou vadné, tak nejsou. při sundání první jsem zjistil proměřením že je OK. druhá následně taky. (předtím jsem smd diody měřil v obvodu (chyba !!) Tak jsem šel po jejich směru a jsou připojené v závěrném směru k IC 3br1765jz, což je Power Management Controller. Zatím netuším co má v obvodu za funkci. (Tento jsem zapoměl předtím proměřit páč je z druhé strany a myslel jsem si že je to těmi diodami). Zjistil jsem že pin 8 (GND) a pin 3 (CS) jsou spojeny. tudíž asi proražený IC. Dle popisu pin 3 CS sleduje napětí a pak něco ? u CS pin píší že když zde na pinu se překročí prahové napětí IC vypne.

Tuším správně že pin GND a pin CS by neměli být spojeny ? nemám žádný jiný na kterém bych to přeměřil? máte někdo zkušenosti? A pak nemáte někdo šuplíkovou zásobu prosím ? samozřejmě bych zaplatil. Nechce se mi opět čekat zase 20 dní na aliexpresu. Tam jej mají za dolar

Mohl by být použit na spínání zdroje ??

děkuji za radu

Gubajs
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gubajs



Založen: Dec 20, 2015
Příspěvky: 94

PříspěvekZaslal: čt listopad 17 2016, 18:47    Předmět: Citovat

Podle datasheatu to vypadá na PWM pro LED podsvícení, pin CS je přes rezistor uzeměn. No ještě probnu ten rezistor a vyndám IC z obvodu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gubajs



Založen: Dec 20, 2015
Příspěvky: 94

PříspěvekZaslal: pá listopad 18 2016, 12:18    Předmět: Citovat

Tak jsem vyndal IC 3br1765jz z obvodu. Je v pořádku. Stále se mi ale jeho prázdné vývody na desce tvářili jako spojené. Hledal jsem dál a našel rezistor (ten o kterém jsem psal výše že je na pinu 3 CS. Zde byl asi zakopaný pes a mylně jsem se domníval že dioda S1M je vadná. tak není. po odpájení dotyčného rezistoru se vše tváří v pořádku. Ten rezistor má hodnotu dle jeho označení 0,7 Ohm, což můj trapný multimetr a i druhý a třetí hodnotí jako kus drátu s velmi malou hodnotou právě kolem 0,7 (a zvoní a zvoní). Pak jsem tedy na netu dohledal že tohle se špatně měří. Osadil jsem tedy celý zdroj i s novými mosfety a připojil do sítě. K mému překvapení pojistka se nepřepálila. Tak jsem zapojil celou TV a je OK. Televize normálně funguje. Proměřením výstupních napětí na zdroji jsou OK dle popisu.

Ještě prozkoumám podsvícení. Při zapnutí naběhne logo samsung docela jasně, po chvilce ale jas dost zeslábne. Byl tam režim dynmický, tak jsem astavil v menu režim film a jas je o dost silněší. Tuhle televizi neznám tak zkusím ještě hledat nastavení jasu např: v servisním menu. Zatím nevím

Takže oprava zdrojové části TV BN44-00422c je OK, možná. Je možné že se zátěží může být jas zdánlivě slabší, pokud zdroj není úplně OK ?

díky na případné rady

Gubajs
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gubajs



Založen: Dec 20, 2015
Příspěvky: 94

PříspěvekZaslal: pá listopad 18 2016, 14:32    Předmět: Citovat

TV jsem nastavil v normálním menu. Žádný zázrak to není, ale k vga mikroskopu to bude stačit. Písmenka jsou ostrá. foto, které ukazuje výstup TV je z mobilu, takže nic moc kvalita. Jen jsem chtěl ukázat jak funguje. Televize od popelnice s opravou za 200 kč asi dobrý do dílny.

Tak všem děkuji a hezký den
Gubajs



IMG_20161118_132854.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_20161118_132854.jpg
 Velikost:  90.3 kB
 Staženo:  101 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund