Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Samsung UE40D5500 nastavení Smart funkcí
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15624
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st březen 18 2020, 19:39    Předmět: Citovat

Obě dvě DO fungují správně. Jen ta Smart má něco navíc v tom DO.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: st březen 18 2020, 20:05    Předmět: Citovat

Zdravím. Ta moje 32 konzumuje pří normálním DVBT nebo HDMI zhruba 30W. Z toho je půlka podsvit. Původně totiž ta "nová" tv, tedy nově pořízená, nesvítila, byl tam naladěný Šlágr, bučel na snad max hlasitodt, až jsem se lekl. Zeslabil jsem zvuk a brala rovných 15W. Tedy těch patnáct wattů bere elektronika. Měl jsem tu minimálně dva roky tu stejnou telku, ale s rozbitým displejem, a bez jediného kousku obrazu. Ani zvuk. Neřešil jsem to a nechal uležet.

Nechtěl jsem rozebírat Ledky, takže jsem len vyměnil displej a vysypaly se kousky světlovodu, takže jsem samozřejmě dal i ty světlovody jako "sadu". Televize ale nesvítila, jen pak zezadu svítily LEDky. Odběr něco přes 20W. Postupně jsem vyměnil MB, ozval se zvuk. Dispjej nepatrně svítil. Vyměnil jsem i T-CON a naskočil i obraz, Bohužel jsem nezměřil odběr. Podsvit byl na max, režim dynamický, kontrast na max, což ale nehrálo roli. Nastavil jsem obraz dívatelný, a odběr je 30W, podsvit na polovinu. Proud LED tedy odpovídá příkonu 15W.

Po zapnutí internetu se odběr zvýší na 35-36W, podle zobrazené aplikace. Ty obrazovky, co posíláš se tam teď ukážou, ale až tak po půlhodině. Na ten poslední řádek nikdy nedošlo, takže tu informaci o nastavení pomocí počítače jsem se dozvěděl až s křížkem po funuse, a až z notebooku, až bylo všechno hotové. Souhlasím, že kdyby ten krám fungoval od začátku jak má, prohlížeč by mi tu informaci zobrazil hned. Pak už je to brnkačka a opravdu není nutný účet na gůglu. Po spárování stačí jen kliknout na ikonu sledovanitv.cz a internetová TV naskočí. Samozřejmě pro přidání TV na piočítači jsem se taky na počítači musel přihlásit k svému účtu u IBG NET.

Ten DO, cos mi poslal je v podstatě stejný jaký mám, samozřejmě od jiného výrobce a bez STB, takže to vypadá, že ten Samsung je opravdu tak pitomý, že ty funkce neumí. Možná, ře by se daly nějak implantovat, nebo transplantovat z jiného modelu, ale jsem spíš pesimista. Navíc bych se do toho ani nepustil sám. Znám své možnosti a limity. Asi se budu muset smířit s tím, že nepřeskočím reklamy a k vybranému pořadu budu muset čučet i na kus sousedního předchozího pořadu.

Ovládač, který poslal Kvíčala je dost jiný. Nemá nebo jsem nenašel to "kouzelné" šestiúhelníkem označené tlačítko. Ale i s tím DO se dá spustit internet přes menu. Díky oběma za rady. František.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: st březen 18 2020, 22:28    Předmět: Citovat

Takže, aktualizoval jsem si firefox, ani nevim poradne jak, a intnet frci jak novy. tento prispevek posilam z toho samsungu. Odvolavam, co jsem odvolal.jen by to chtelo klavesnici. zkusim pres usb. tv ted bere 38W abohuzel asi vic sviti led. Procesor ma od narozeni hlinikovy chladic a topi primerene.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3391
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: st březen 18 2020, 22:28    Předmět: Citovat

Jo většina funkcí se dá nějak proklepat. Tohle je zase celkem rozumné, že nemění zásadně ani sadu povelů, ani obsah hlavních tlačítek na DO. Já to svoje sháněl i skrze tlačítko SLEEP. Pak jsem zjistil, že to je snad dostupné přes tool (nebo něco podobného). Takže to není taková hrůza.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 365

PříspěvekZaslal: čt březen 19 2020, 10:09    Předmět: Citovat

Dík za info k těm spotřebám. Ten podsvit tam mám taky na půlku, u Samsungu tedy hodnota 10.

Jo, ty dálky jsou naštěstí u Samsuna hodně uni, použitelný i mezi generacema navzájem. Ten diamant pro spuštění SmartHub se nechá obejít jak píšeš přes to menu.

Syron napsal(a):
Takže, aktualizoval jsem si firefox, ani nevim poradne jak, a intnet frci jak novy. tento prispevek posilam z toho samsungu.


Tohle jsem nepochopil, Firefox na Samsunga nedáš, maj svůj proprietární prohlížeč, ani jeho poslední nabídnutá verze není schopná korektně načíst spousty webů a pokud ano, načítání a hlavně zpracování trvá opravdu dlouho.

Aplikace sledovanitv.cz se mi spustí ale bez čekání, mohu ji taky bez problémů a čekání ukončit. Registrovat pro vyzkoušení se ale nebudu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: čt březen 19 2020, 12:01    Předmět: Citovat

Přiznám se, že já jsem to taky nepochopil. Jsem nepříliš počítačově vzdělaný. Přiznávám a nestydím se za to. Zkoušel jsem všechno možné a pak mi to vypsalo právě nabidku aktualizace Firefoxu. I když tam údajně byla nějaká verze z roku 2019, kliknul jsem na ni. Mělo to nějaké "odborné doktorské pindy", často i "cizojazyčné" nicméně po té "operaci se prohlížeč rozjel. Pro úplnost, je vejmi vybíravý, některé zadané požadavky na hledání mu "nechutnají". Zřejmě to souvisí se Samsung softwarem.
Přesně jak to píšeš. Spoustu vebů a dalších věcí neumí. A když, tak než to načte, můžeč si dát šlofíka. Ty "schválené" se mi ale výrazně zrychlily.

Vypnul jsem zákaz používat "odkazy nebo co" mimo seznam. zřejmě to nemá význam. Vrátím to zpět.
Vypadám (a asi jsem) jako pitomec, ale prostě počítače nejsou moje parketa. Kdo to myslí dobře, tak to určitě pochopí. Na druhé staně vím o počítačích mnohem víc, než manželka a její kolegyně z kurzů počítačů. Absolvovala ho třikrát.

Ale to už je úplně OT, sorry. Teď mě nejvíc vadí ta obsluha- neobsluha sledování TV na tom Samsungu. Ale vzpomněl jsem si, že ta aplikace má svoje nastavení. Nikdy jsem je nepotřeboval a ani nepoužíval. Zkusím to, až půjdu dolů. To sledování umožňuje použít několik dní bezplatně na zkoušku. Možná by některá dobrá duše se stejným Samsungem mohla být té dobroty, vyzkoušet to a vyzkoumat možnosti, co ev. dělám blbě a proč mi to posouvání a přeskakování reklam nejde. Jinak obraz je opravdu dobrý, nejlepší je na České televizi. Nemám na mysli kvalitu programů, ta záleží na vkusu diváka, ale přenosy z přírody nebo studia jsou s perfektním rozlišením v rámci FULL HD.

Ten internet je celkem pro mne nepotřebný doplněk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 365

PříspěvekZaslal: čt březen 19 2020, 14:02    Předmět: Citovat

Fakt nerozumím, kdy píšeš o Samsung TV a kdy o PC/Notebooku.
Firefox, prohlížeč internetu od Mozilla opravdu na Samsung TV řady F není a nebude ...
Cos teda kde aktualizoval a jaký prohlížeč a na čem se tedy rozjel?

Ad to sledovanitv a dalsi aplikace pod SmartHub, fakt by to neměl být žádný problém, ovšem hopsání přes reklamy asi nepůjde.
https://www.samsung.com/cz/smarttv/aplikace/sledovanitv/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2422

PříspěvekZaslal: čt březen 19 2020, 20:25    Předmět: Citovat

Je snaha blokovat přeskakování reklamy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: pá březen 20 2020, 0:08    Předmět: Citovat

Rayx, minimálně v posledních dvou příspěvcích jsem, doufám, o PC nepsal. Dnes jsem samsunga vůbec ani neviděl, natož abych ho zapnul. Říkám si, že bych tu obrazovku s odkazy vyfotil. Ale přes mobil je trochu komplikované poslat fotky sem. Umím to jen přes NTB, pak pomocí ACDSee zmenšit a poslat. Vůbec nemůžu tvrdit, že ten Samsung používá Firefox. Prostě to nevím. Napsal jsem, že nechápo proč nebo jak, jen to, že po manipulaci a různých pokusech se internet zrychlil. Veškeré vyhledávání zadávám v domovské stránce google, příp. ještě vyhledat googlem. Dnes jsem celý den byl na zahradě, i když jsem to původně neměl v úmyslu

Takže asi nedorozumění, vinou z mojí strany. V podstatě jsem ten internet na Samsungu vzdal, používám ho jen když chci stáhnout nebo instalovat nějakou aplikaci. s větším nebo menším úspěchem. Např. když jsem chtěl nainstalovat Frekvenci 1, vypsalo to, nevím proč, žeTv není připojena k internetu, tedy zjevnou pitomost. A takových pitomostí to píše víc. LG má absolutně bezproblémový plnohodnotný prohlížeč. A můžu si tam stáhnout vyhledávač jaký chci. Holt Samsung není LG. Nejen proto mám mnohem radši LG.

K tomu "maření" přeskakování reklam: Ano, od komerčních stanic bych ani omylem nic jiného neočekával. Asi jdu proti proudu, ale komerční televize nemusím a nemám je moc rád. Občas je sice používám, ale jen když není jiná možnost Jednak kvůli programovému obsahu, obrovské snaze kvůli co největšímu zisku ovlivňovat velkou část národa spíše negativním směrem. Snaží se z lidí, a teď se moc omlouvám, pro svůj prospěch udělat nemyslící tvory, kteří se nechají ovlivnit. V důsledku zbytečně prodražují zboží, i to, které si musím koupit (prací prášky, zubní pasty a spoustu dalšího). Proč mám živit soukromé vysílací stanice, které nepoužívám. Ale nemyslím, že diváci jsou nemyslící. Naštěstí. Nechci nikoho urazit. a taky sorry za toto OT.

Ještě se vrátím k tomu Firefoxu. Všechny moje přístroje, mobily, tablety, notebooky a chytré televize jsou připojeny na stejnou IP adresu. Na jednom NTB používám opravdu Firefox a opravdu jsem ho loni aktualizoval. Ti všiváci, a nejen Google, nás tak dokonale špiclují, že vědí o každém prdu. Takže ti šmejdi na jakémkoli přístroji s internetem v našem domě okamžitě zjistí, pokud se připojím k internetu, co se událo na ostatních přístrojích. Samozřejmě kvůli finančnímu zisku. O peníze jde vždy až na prvním místě! Jsem sice blbý, ale rozhodně ne schizofrenní. Člověk musí být v dnešním globalizovaném světě ve střehu. Možná by nebylo od věci podělit se o zkušenosti na samostatném vlákně

Ten odkaz na Parabola má hodně do sebe. Jenže s problémem toho konkrétního Samsungu nemá nic společného. Ta telka byla vyrobena dávno předtím. A je to problém tétgo konkrétní řady. Prostě se Korejci slušně řečeno vybodli na část funkcí, které tato aplikace umí. Na všech jiných přístrojích tyto funkce fungují, a v podstatě úplně stejně.

Mimoto asi těžko se těm šmejdům v soukromých televizích jednoduchým způsobem podaří zabránit přeskakování reklam divákům, kterým ty obrazek_cenzura.í reklamy vadí. Kromě toho, že nás okrádají o čas, když z třeba osmdesátiminutového filmu udělají bez problémů dvě a půl hodiny, narušují souvislost děje a jejich obsah je často stupidní a nevkusný. Sotva zabrání tomu, když si někdo nahraje zmíněný film, a reklamy jednoduše přeskáče třeba zrychleným přehráváním.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 365

PříspěvekZaslal: pá březen 20 2020, 7:06    Předmět: Citovat

Syron napsal(a):
st březen 18, 2020 10:28 pm
Takže, aktualizoval jsem si firefox, ani nevim poradne jak, a intnet frci jak novy. tento prispevek posilam z toho samsungu. Odvolavam, co jsem odvolal.jen by to chtelo klavesnici. zkusim pres usb. tv ted bere 38W abohuzel asi vic sviti led. Procesor ma od narozeni hlinikovy chladic a topi primerene.

Tohle bylo prostě zmatečně napsané ...
Holt firefox už se asi zažil jako obecné označení pro jakýkoliv prohlížeč na jakémkoliv zařízení, no a taky mě tedy překvapilo, jak by dnes mohl internet/prohlížeč na Fkovým Samsungu frčet, to nefrčelo ani před 6-7 lety, když se placka přinesla z krámu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15624
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá březen 20 2020, 7:20    Předmět: Citovat

Máš pravdu, na TV Samsungu tyto věci nikdy nefungovaly pořádně. Asi stejná naděje jako jezdit starou škodovkou denně pracovat do Německa a mít snahu i dojet zpět. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: pá březen 20 2020, 13:42    Předmět: Citovat

S odstupem několika dnů musím přiznat, že v té první euforii při srovnání toho rozdílu jsem porovnával půlhodinu, kterou trvala předtím jednoduchá operace s desítkami vteřin po domnělé aktualizaci. Napsal jsem, že frčí jako nový. V podstatě je to pravda. Akorát v tom okamžiku jsem netušil, že "rychlost" tohoto Samsungového internetu by se dala přirovnat snad k Windows 95 přes telefonní linku. Navíc ale tento krám skoro nic neumí. Takže děkuji všem za pomoc a rady, a omlouvám se za svoje dezinformace a nevhodné nebo zmatené popisy.

Tímto oficiálně končím s pokusy a snahu o využití internetových funkcí, a budu se muset smířit s tím, jak tato televize zpracovává internetové vysílání. je to lepší než nic. Televize bude sloužit jako nouzovka, abychom se nemuseli dohadovat s manželkou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund