Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

VKV konvertor AMARO 4/73
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: po prosinec 13 2010, 14:37    Předmět: Citovat

Zdravím Smile

VEF 206 je u mě ve sklepě, před pár lety byl jakš takš funkční, asi jako všechny ruský tranzistoráky. Smile.

Jestli chceš, přijeď si někdy za mnou Wink , nikam to ve čtvrtek ,,rvát,, nebudu, je to váhově stejné, jako s ostatními ruskými ,,krámy,, Very Happy Very Happy Very Happy ...

Přátelsky, Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jakubrosler



Založen: Jun 16, 2009
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: po prosinec 13 2010, 17:59    Předmět: Citovat

Dík za nabídku, ale já potřebuju někde získat kmitočet 160MHz, to leda, že bys měl nějakou televizi, kde se dá přesně(ji) nastavit kmitočet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: po prosinec 13 2010, 19:37    Předmět: Citovat

Mám televizi v pokoji je to nějáká Orava uhl 72.

Pak je ve sklepě sony, s plochou obrazovkou, co jsem dostal od sousedky, že si dcera pořídila LCD.

Pak někde malá 32 uhl funai, s problémem, že nemá scart, a TV elekta, taky 32 uhl ta scart má ale k ní nemam D.O ale ladit jde i bez něj, resp. jen univerzály, které jdou naprogramčit.

Pak Tesla 4333A s jemně vysvícenou obrazovkou, tu sem nalezl ve škarpě, když sem jí bral, crčela z ní voda, tu se chystám rozebrat, kvůly Gčku, sousedi (jiní) mají tu samou, a je asi v háji to IO, neboť studenák tam není, to sem jim propájel vše důkladně znovu, a dělá to furt - projevuje se to že chybí prostě červená barva, srandda je, když lidé mají zelené ksichty Very Happy ...

I když to Gčko někde mám, ale z jiný, nevím jestli je stejný nebo jiný.

Asi takhle ta Funaj a elekta je už dost zarovnaná rádiama, k 4333A bych se ještě něják dostal.

Přijeď si Wink teda až se konečně dostanu z nemoci.

PS: ještě je tu taková malá jak se dělaly ruské šilelisy ale kupodivu není ruská ale její popisy jsou čínskými znakami, taky čb
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: po prosinec 13 2010, 20:48    Předmět: Citovat

A stejnak jsem se dozvědel, že je ten od flajzra lepší, než ten, co je v tom AR. Jakube, CCIR se do OIRT vejde sotva dvakrát spíše třikrát, jak jsem zjistil...

Proto je lepší, ponechat ten od flajzra, ten už máš jistě oživený, jak si tehdá mluvil a udělat takovou úpravu, vyhodíš ten starý krystal, ten co tam je. A nahradíš ho třemi, tak aby ti to dalo od 89-105, potom na krabičku přiděláš 3 polohvý přepínač zap/zap/zap (to ted řeším v jiném vláknu) přičemž na každé poloze se to bude vzájemně překrývat (o kosek, á 2Mhz) jinak na starém pásmu jsem nechal mezeru 0,5Mhz z každé strany ono to je á66,5-73,5 já to udělal schválně od 67-73...
Co se týče těch hodnot ,,krystalů,,jako který odkud do kud to pokryje a jak hodně se to bude nebo nebyde překrývat najde v tabulce

edit1 /nefunkční linky/
nedaří se obnova

edit 2 / nefunkční linky/
nedaří se obnova

edit 3 /nefunkční linky/
další snaha, bez úzpěchu

edit 5 /nefunkční linky/
hledám jiné řešení

edit 6 /nefunkční linky, prdím na odkaz/:
Je to na uploadu, dohledáte ji pod mím nickem, není řazazena do žádné kategorie, hned po kliknutí na ,,upload,, hledat v seznamu CZJKP1 (ctrl+f)hledat.

krom toho dal sem to eště sem:


Naposledy upravil CZJKP1 dne so leden 29 2011, 17:52, celkově upraveno 6 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jakubrosler



Založen: Jun 16, 2009
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: so prosinec 18 2010, 13:08    Předmět: Citovat

A zkoušel jsi už to? Já si nejsem vůbec jistý, zda se nebudou muset pro každý krystal upravovat hodnoty C a L.

Já jsem chtěl hlavně oživit tento, když už jsem to postavil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: so prosinec 18 2010, 14:07    Předmět: Citovat

NE! Právě mě naš objehali GES a GME, ale už to budu dělat, až mě bude lépe.

Já tamten nedodělal, cívky nemam napotané apod. Ale ty víš.
---------------------------------
EDIT1: /Doplňuji/

KONVERTOR OD FLAJZRA JSEM POSTAVIL Z KRYSTALY , 22,27,32mhz které přepínám přepínačem, abych pokryl celé pásmo 88-105, přičemž na každém krystalu se mě to překrývá o 1Mhz., plně funkční, maximální spokojenost, doporučuji!!!!Napájím z adaptéru 7V neboť 9V baterie by nedodala dlouho energii, a využ. 2x ploché je objemné

Jirka


Naposledy upravil CZJKP1 dne so leden 29 2011, 17:57, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12145
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: so prosinec 18 2010, 16:04    Předmět: Citovat

debatanám trošku sklouzla jinam . . . .

lze také použít oscilátory hotové, najdeš je na starých zakladních deskách počítačů. Jsou to kostičky, nebo obdélníčky a je na nich napsaný kmitočet.
Jejich kmitočet je dost přesný a pro tvoje účely se dají použít i na cejchování
stupnice rádia.
Tebe budou zajímat kmitočty 24MHz(88-97) a 32MHz(96-105), pokud tvoje rádio poslouchá 64-73MHz

tady je jednoduchý popis konvertoru, sice je na jiné pásmo, ale je tam popis
oscilátoru z počítače a jeho zapojení:
http://ok1ike.c-a-v.com/soubory/kv_na_cb.htm

s tímhle nebudeš mít chybu v kmitočtu nikdy !!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12145
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: so prosinec 18 2010, 16:08    Předmět: Citovat

a ještě jeden super jednoduchý konvertor . . . .
http://ok1ike.c-a-v.com/soubory/kv_cb_konv.htm

a ještě jeden dotaz, jakou používáš anténu ?

ke všem konvertorům potřebuješ venkovní anténu !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jakubrosler



Založen: Jun 16, 2009
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: so prosinec 18 2010, 20:51    Předmět: Citovat

Toto lze použít i pro VKV?

Použil jsem anténu zabudovanou v rádiu.

Ale jestli chci použít to, co už mám, potřebuju kmitočet kolem 160MHz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12145
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: ne prosinec 19 2010, 8:08    Předmět: Citovat

jakubrosler napsal(a):
Ale jestli chci použít to, co už mám, potřebuju kmitočet kolem 160MHz.


tyto typy konvertorů jdou použít kamkoliv, pokud si upravíš naladění vstupních a výstupních obvodů.

Zatím jsi nedokázal ani rozkmitat ten tvůj oscilátor na kmitočtu který potřebuješ.
Když použiješ ten hotový oscilátor a připojíš ho do tvého konvertoru přes kond. 4,7pF do emitoru tranzistoru musí to něco poslouchat . . .
Akorát si nejsem jistý zda ti bude stačit ta anténa co jsi popsal.
Konvertory(směšovače) obecně nemají žádný zisk, ale spíš útlum. Ty dobré mají útlum cca -6dB a ty horší i -10dB a více!
Jako anténu použij alespoň vekovní dipól, kde budem předpokládat nějaké silné signály.

Ty totiž máš problém hned na třech místech ! Ikdyž budeš mít všechny součástky elektricky v pořádku, nemusí ti tvoje obvody ladit tam kde potřebuješ.
Nejdříve potřebuješ naladit oscilátor na správný kmitočet, který si spočítáš(pokud budeš mít pevný oscilátor, můžeš se na jeho kmitočet spolehnout). Potom naladíš vstupní obvod. A nakonec doladíš výstupní obvod.
Ikdyž se to zdá s jedním tanzistorem jednoduché, skutečně jednoduché to opravdu není . . .
Musíš mít hodně zkušeností a alespoň základní měření(čítač a GDO)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12145
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: ne prosinec 19 2010, 8:30    Předmět: Citovat

a ještě k tomu oscilátorovému kmitočtu:
když je kmitočet oscilátoru vyšší než přijímaný kmitočet neprojevuji se tzv. vlastní příjmy (tzv. zázněje)
když se použije kmitočet nižší, můžou se vyskytnout vlastní příjmy.
Pokud se netrefí přímo do požadované stanice, není to na závadu a navíc si tím můžeš zkontrolovat přesnost vlastní stupnici přijímače.
V případě osc.24MHz vychází třetí harmonická na 72MHz a v případě osc.32MHZ je druhá harmonická na 64MHz.
Po oživení konvertoru a ověření funkčnosti příjmem některé silné stanice,
potom můžeš začít s laboracemi s tvým oscilátorem.
64 až 73=> šířka 9MHz
64+88=152MHz ladit budeš 88 až 97MHZ
64+97=161MHz ladit budeš 97 až 106 MHz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12145
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: po leden 03 2011, 21:18    Předmět: Citovat

další námět na konvertor:

http://ok1ike.c-a-v.com/soubory/konv_145_27.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út leden 04 2011, 10:05    Předmět: Citovat

To směšování na diodách má zapojený docela zajímavě, ale pokud to chodí, proč ne.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zmije



Založen: Jun 30, 2005
Příspěvky: 1571
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: út leden 04 2011, 10:40    Předmět: Citovat

K tomu aby to chodilo stačí nelinearita, která obsahuje pokud možno nejvíce druhou mocninu(Taylorův rozvoj e^x) vstupního signálu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út leden 04 2011, 11:49    Předmět: Citovat

Ale ano, já mám raději směšování na diodách než na tranzistoru, ale u "dvoudiodovýho" směšovače se používá trošku jiný a lepší zapojení.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund