Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

hřebenový filtr
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
surfar



Založen: Aug 19, 2005
Příspěvky: 163
Bydliště: Ústecký kraj

PříspěvekZaslal: pá březen 10 2006, 20:24    Předmět: Citovat

To Danton:to je jako když dáš do trabanta motor ze škodovky(když to bylo od vietnamců) Wink
Ale pokud byl "sběratel" spokojen?Náš zákazník,náš pán! Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radovanhlaváček
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so březen 11 2006, 14:59    Předmět: Citovat

Ahoj chlapi, nejsem vůbec elektrotechnik, jen domácí patlal součástek.Nic méně jak chodím po krámech a vybírám televizi jsem poznal tohle. Když jsou v krámě televize zapnuté jedna vedle druhé, tak se navzájem ovlivňují. Pokud stojí TV signál zaprd nebo vysílanej program zaprd, žádnej hřebenovej filtr ani kompenzační obvody proti trhání pohybu u 100 Hz TV ani digitální zpracování obrazu nepomůže. Na stránkách www.mascom.cz jsou tyhle moderní věci popsaný. Pokud je dobrej signál, je dobrý si v krámu tu TV nechat pustit a koukat, zda se obraz líbí či ne. Ženský jsou na tohle dobrý,hodně si všimnou,alespoň ta moje jo.Před měsícem jsem se Vás na koupi TV ptal na tomto fóru.Ještě jsem nic nekoupil, ale přišel jsem na jedno i renovovanej výrobce umí udělat dobrej a špatnej typ.Jinak k Vaší diskuzi, čumím co je třeba všecko znát aby člověk mohl opravovat televize.
Návrat nahoru
Frenky



Založen: Apr 19, 2005
Příspěvky: 424
Bydliště: CZ-MO

PříspěvekZaslal: so březen 11 2006, 15:27    Předmět: Citovat

Když bylo času dost a ani chuť nechyběla nechal jsem si udělat skřínku,čelní maska z TV Favorit,chassisMánes ,obrazovka FAVORIT -větší a šlapala jak fík.Bylo to v době,kdy ještě větší obrazovky byly vyjímkou.První "přestavby" se dělaly u 4001 na obrazovku z Mánesa a bylo to docela dobré,také se
do TV přidávaly voliče na 6 programů,když telka uměla jen jeden...
To už je dávno,dávno již tomu jak říkávala babička....Byly krásné celokovové elektronky /6P9/,
spoje v televizi byly správně "zavařené"/REKORD/,tam studeňáky nehrozily a
obrazovky byly plechové/TEMP2,TEMP3/.A v trochu vlhčím bytě to bývala "švanda",tam
si na nedostatek ozónu nemohli stěžovat...pomáhal bezbarvý lak,tak se televize lakovaly...ale zákazníci byli spokojení a tolik "chytráků" jako v době dnešní se nevyskytovalo... Beer Friday
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
surfar



Založen: Aug 19, 2005
Příspěvky: 163
Bydliště: Ústecký kraj

PříspěvekZaslal: so březen 11 2006, 16:56    Předmět: Citovat

Když píšeš o těch Tempech,mám jednu příhodu:
Paní měla TV Temp2 (nebo to byla jednička?),no nic hlavně to byla ta s tím strašně dlouhým hrdlem.
Přijdu k ní a paní povídá:".........nějak v tom zasyčelo a najednou přestala ta mrcha ruská ukazovat",(paní byla asi antibolševik Confused byl r.cca1968).
Nechci zdržovat dlouhým vysvětlováním.Prostě paní umyla okna a když věšela záclonu,tak ji spadla garnýž přímo na ten papírovej kryt a ulomila hrdlo obrazovky. Exclamation
Spravit to už nechtěla. Cry
Někdy si na takové věci rád vzpomenu,když nemůžu s něčím hnout(jó,to byly časy).
Snažím se pořád něco učit ale do lebky už mi to neleze jako ve dvaceti. Holt asi pustíme mladý dravce Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daton



Založen: Mar 05, 2005
Příspěvky: 192

PříspěvekZaslal: so březen 11 2006, 17:38    Předmět: Citovat

No dřív to na vesnicích bylo o něčem jiném sem tam jsem přinesl domů vajíčka. lslepici nebo domovýrobu vína atd. po revoluci už nic, jak ted nevím ale lidi už nejsou takoví jako dřív.
PS Taky rád vzpomínám na jednu příhodu to jsem byl ještě na Vysočině a šeli jsem k jedné babičce n(no ona zase tak stará nebyla) dělat ještě s kolegou anténu. Lezli jsme po chaloupce jako diví a nikde skoro žádnej signál. Když už jsme to po hodině chtěli vzdát že to bez zesilovače nepůjde tak jsme to babče oznámily a ona že žádnej zesilovač platit nebude a že bude teda chytat signál jako před tím. Tak jsme na ni zůstali koukat kde to teda ten signál chytala no a ona vzala vidle uvázala na ně nahoru anténu , ta tam jen tak plandala no a přes okno je hodila do hnoje před barákem a mi jsme šli do kolen obraz tam byl. To se skutečně stalo a byla to asi jedna z nejlepších příhod co se nám stali. Podotýkám byly to v 79 na ČB tuším Standard a výhrou byl tankrát zašumělí ale sledovatelný obrázek. Na vysočině byly vždycky problémy se signálem..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19642
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so březen 11 2006, 22:23    Předmět: OT Citovat

To se nám ta diskuse o hřebenovém filtru pěkně zvrhla Cool .
Konečně ty hřebenové filtry dnes vypadají úplně jinak, než ty původní. I můj hřeben, má-li být účinný, se musí spíše podobat houbě, vývoj je vývoj.
Ale je to tak - někomu je úplně jedno, jak kvalitní je obraz a často i zvuk, někdo vás bude honit za nekvalitní opravu, ale nebude chtít investovat do pořádné antény...
A ještě takové malichernosti, jako občasné hraní proužkové struktury všemi barvami, je zneužito k reklamním účelům: kupte si náš přijímač. Má sice totéž, co všechny ostatní, ale to neví každý, hlavně, když se to umí pojmenovat. Co na tom, že to znamená překročení fyzikálních zákonů? Tak na to přirazíme na ceně a tučně to zvýrazníme v prospektu. Technická kvalita poloviny vysílaných pořadů je stejně taková, že se to nepozná, ostatní kvality radši neřeším. Radek Hlaváček to vystihl, tohle podepíšu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 6024
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: út květen 07 2013, 23:09    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
Mimochodem - v roce 1973 jsem právě v Lipníku byl překřtěný na Hilla. Sudovým U lípy. Když jsem později dostal nabídku jít tam učit, už se mi zpátky moc nechtělo. Ty dva roky v zeleni mi stačily... a nejezdím tam už ani tak často, jak bych rád...

A ja som žil v tom, že to je tvoje pravé příjmení.
Zisťujem, že márne hádam, čo je to cloche obvod a o preemfázi a deemfázi to ťahám za päty... Nuž, vám sa rovnať nemôžem páni
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19642
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st květen 08 2013, 7:19    Předmět: Citovat

Smutný konec kdysi možná špičkového přijímače... asi také nešlo jen o ty lampy, ale i o jiné součástky, hlavně elektrolyty, do jejichž krytů se dnes skrývají podstatně menší moderní, aby nebylo nic nového vidět a přesto to ještě hrálo. A další a další finty...

Nějak nám vývoj nabral otáčky nebo přestáváme stíhat. Asi ale od obojího trochu: opravdu mi připadá, že kalendář jsou vlastně rysky na logaritmickém pravítku. Čím vyšší číslo, tím blíž je to k ještě vyššímu.
Když si vzpomenu na metr, co jsme stříhali na vojně, zase platí to logáro - čím menší číslo, tím déle to trvalo k ještě menšímu. A přitom mi ty centimetry opticky připadaly stejně dlouhé. Mimochodem: vojenská služba byla důvodem, proč jsem se objevil v Lipníku, ono to tehdy vůbec dobrovolné nebylo, ale to tu mnozí pamatujete.

S kým jsem tehdy v tom učilišti hovořil, už si nepamatuji, jednak je to už móóóře let, jednak jsem paměť na jména napoprvé neměl nikdy. Takže ani nevím, jestli mi to místo nabízel člověk, kterého bych uznal jako autoritu později, nebo nomenklaturní kádr (těch se tehdy vyrojila spousta, protože ti inteligentnější byli odejiti z funkcí), kterého bych za autoritu neuznal, dokud by v oboru nepředvedl, že si to zaslouží, poněvadž s uznáváním autorit mám také problém celý život. Vlastně ani nevím, jestli ty nabízené podmínky byly aspoň slušné.
V té chvíli totiž převážila skutečnost, že stříhám metr, na jehož konci byl civil v Podkrkonoší...
A teď do mě a pak šup zpět k hřebenovému filtru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.42 sekund