Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaký SATA NTB HDD?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15624
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po říjen 03 2011, 10:11    Předmět: Citovat

AmarokCZ napsal(a):
p32: zrcadlit wokna za běhu ani zkoušet nehodlám Confused


A to ti radil tady kdo ? Pokud chceš zrcadlit za běhu, podívej se jak se používá RAID.
Pokud chceš udělat věrnou kopii bootovacího disku, tak klidně použij Acronis. Dá se nabootovat přímo z CD, ale udělá ti stejnou službu i nainstalovaný ve woknech jen s tím, že v záloze na druhé disku bude taky instalovaný. Mimochodem, jsem s ním tak spokojený, že jsem nikdy nemusel hledat něco jiného. Takže pokud chceš provést zálohu bootovacího disku za chodu woken, neexistuje jediný problém. Pokud chceš zrcadlit, použij RAID. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 6026
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: po říjen 03 2011, 18:15    Předmět: Citovat

Ten disk odporúčate SEAGATE alebo SAMSUNG?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: čt říjen 06 2011, 19:17    Předmět: Citovat

Tak SG ST320LT022 je doma, zrcadlení pomocí Acronis byla paráda, akorát mi přestal pracovat CAD Sad

Pár postřehů: mám teď možnost srovnat tři 2.5" disky - Fujitsu MHW2080BH, SeaGate ST320LT022 a Western Digital WD2500BEVS.
Co se týče hluku a vibrací, tak u SeaGate nejsou vibrace naprosto žádné, točení ploten je slyšet jen když dám ucho úplně k NTB, seek je neslyšitelný - o disku vůbec nevím, že pracuje.
WD má poměrně silné vibrace i dost hluku v klidu, seek je ale tichý. Fujitsu je poměrně tichý v klidu a skoro bez vibrací ale seek je hlučný a vibrující.
Zahřívání všech je cca stejné (všechny 5400rpm).
Co se týče výkonu, tak se zatím zdá, že SG je na tom podobně jako Fujitsu, rozhodně ale není SG rychlejší.

Nějaká čísla ze Sandry:
kód:
WD Passport 250GB 2.5” SATAII
Buffer Read = 116MB/s
Sequential Read = 56MB/s
Random Read = 7MB/s
Buffer Write = 97MB/s
Sequential Write = 37MB/s
Random Write = 14MB/s
Avarage Access Time = 8ms

Fujitsu 80GB 2.5” SATAII
Buffer Read = 104MB/s
Sequential Read = 37MB/s
Random Read = 4MB/s
Buffer Write = 97MB/s
Sequential Write = 35MB/s
Random Write = 8MB/s
Avarage Access Time = 12ms

Seagate Momentus Thin 320GB 2.5“ SATAII
Buffer Read = 115MB/s
Sequential Read = 69MB/s
Random Read = 6MB/s
Buffer Write = 84MB/s
Sequential Write = 69MB/s
Random Write = 4MB/s
Avarage Access Time = 10ms

V HDTach mi latence vychází 26ms (SeaGate), 19ms (Western Digital) 17ms (Fujitsu).
"Random Write" u SeaGate vypadá oproti Fujitsu i Western Digital docela hrozivě, ale zatím se nezdá, že by systém byl pomalejší ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15624
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá říjen 07 2011, 6:31    Předmět: Citovat

Uvědom si, že WD i SG při 3-4x větší kapacitě dělají vše stejně rychle jako FS při 80 GB. "Random Write" není zase tak rozhodující - je to jen nahodilý zápis v testu - jak často nahodile zapisuješ ? Zápis není čtení ! Nahodile zapisuje HDD většinou v případě, že je na něm pěknej bordel a není dlouho udělaná defragmentace a tam to zdržuje u každého typu HDD. Daleko důležitější je hluk, protože ten ti časem začne lézt na nervy a nezbavíš se ho. Sekvenční čtení a hlavně zápis je důležitý, to se dělá přece furt. Kopie např. 5 ks DVD filmu na jednom HDD z rozděleného C: na D: pomocí pomalého zápisu pak určitě na jednotlivých HDD určitě poznáš. Wink

Jo a u toho CADu je to vázané i na číslo HDD atd. Najdi si vylepšení CADu na ulozto.cz Wink Jako z takové záložní kopie a obnovy na původní HDD by ti ten CAD fungoval na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: pá říjen 07 2011, 7:09    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Uvědom si, že WD i SG při 3-4x větší kapacitě dělají vše stejně rychle jako FS při 80 GB.

Kde to tam vidíš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15624
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá říjen 07 2011, 11:35    Předmět: Citovat

V čem ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: pá říjen 07 2011, 11:40    Předmět: Citovat

No v těch vypsaných rychlostech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: pá říjen 07 2011, 12:23    Předmět: Citovat

p32: to jsi trefil naprosto přesně, sebemenší vibrace i hluk mě po delší době vždycky začnou točit.
Rychlost NTB jako celku se nijak nezměnila (pouze wokna startují delší dobu, ale ten cca jeden start do týdne fakt neřeším) a o to jde!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15624
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá říjen 07 2011, 17:08    Předmět: Citovat

Máš tam asi větší HDD, tak zkus polaborovat s odkládacím prostorem ve woknech. Myslím tím, vypnout na HDD, nastavit na paměť a po restartu zase nastavit odkládací soubor na HDD. Měl by se rychleji definovat, ale taky záleží na velikosti paměti. Nemusí to mít ale nějaký vliv. Já mám vyzkoušené, že prostě někdy to pomůže, protože ve starém odkládacím souboru byl nějaký balast.

Andreo, asi jsem to špatně napsal. Myslel jsem tím, že pokud má HDD 3x větší kapacitu (např. 250 GB) a rychlosti podle tabulky skoro stejné jak HDD např. 80 GB, tak výsledek je samozřejmě lepší. Dříve byl větší disk taky vícekrát pomalejší. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: pá říjen 07 2011, 17:13    Předmět: Citovat

Odkládací soubor už jsem dávno "zrušil" - mám už dlouhou dobu nastaveno na minimum co se mi podařilo - tzn. 256MB.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund