Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nechce najet win 7 home 64b.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2245

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06 2013, 14:35    Předmět: Citovat

To, ze ho autor dava zadarmo neznamena, ze je to ok. Aj cracky su zadarmo. Resp. ten exe ako taky nie je nelegalny, nelegalne ho je pouzit.
MS dodava windows, on si urcuje podmienky (bohuzial). Ja som s nimi nesuhlasil a preto uz mam niekolko rokov Linux.

hafca: vies aj nejake konkretne modely, resp. vyrobcov? aby som bol do buducna pripraveny. Smile

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4513
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06 2013, 14:49    Předmět: Citovat

V hlavě to nenosím, ale namátkou si vzpomínám na XP prof. sp3, ale byly i další. A povětšinou to byly stavěné PC, kde byl s deskou dokoupený OEM OS.
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bootwin



Založen: Feb 13, 2007
Příspěvky: 301
Bydliště: Zdar nad Sazavou

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06 2013, 14:50    Předmět: Citovat

Ja bych to udelal jednoduse, disk D bych zalohoval. na externi disk a pak bych spustil instalaci Win 7 home 64 bit z DVD a az se mi zepta na product key, tak bych tam nacvakal cislo co je na stitku. Delal jsem to nekolikrat a bez problemu, potom dotahnout ovladace a dat tam zalohu. Nejlepsi by bylo, kdyby tam recovery oddil byl, pozor muze byt schovanej, ale pokud rikas, ze tam mas dva stejne oddily, tak to uz je recovery oddil fuc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06 2013, 15:26    Předmět: Citovat

Jak jsem psal výše. PC Fujitsu siemens s W XP Pro. Na coa Windows XP professional FujitsuSiemensComputer... Zakoupen byl v bazaru Ruzovka. Instalacni disk me k tomu nedali. Stahl jsem normalni OEMku s SP3 z uloz, pri instalaci zadal key z COA stitku po instalaci to vyzadovalo aktivaci do 30 dnu ta prosla nejednou v poradku. Ale fakturu. o koupi PC nemam.


doma mam pár coa na W98 a XP. Jsou strhane z ruznych case vyrazenych PC. Nektere sou OEM nektere jsou doknce typu ze aktivaci nevyzaduji. Jednu jsem mel na Intel 1.6Ghz kterou sem koupil bez coa s nelegal XP a instaloval takovou tu co nevyzaduje aktivaci zadal key ten to vzalo pri instalaci a bylo. Kdyz sem PC prodaval zmenil sem key zase za nelegal a stitek si nechal... .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2245

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06 2013, 15:50    Předmět: Citovat

hafca napsal(a):
A povětšinou to byly stavěné PC, kde byl s deskou dokoupený OEM OS.

No tak tomuto uz vobec nerozumiem, pre skladacky boli klasicke OEM windowsy, ziadne upravene a jediny problem mohla byt jazykova verzia, pripadne ak si niekto integroval sp3 na instalacku, a povodne tam bola SP1 alebo ziaden tak vtedy mohol byt problem. Ale ked spusti instalaciu s prislusnou verziou, tak to proste musi ist.

Ja som skor myslel napr. hp pocitac s predinstalovanym windows, nalepeny stitok s logom hp. Format a cista instalacia z cd, a vtedy nezoberie to cislo.

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34184
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06 2013, 16:24    Předmět: Citovat

Presne tak - tie "znackove" cisla sa vacsinou instalacia nezoberie. V takych pripadoch to riesi ten OEMBIOS changer.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3329
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06 2013, 18:23    Předmět: Citovat

Rozdeleni disku je nasledovne. Prvni je 400MB, je to recovery ktere by se melo aktivovat pres F8. Ale nejde. Dale je C se systemem, D pro data a nakonec oddil se 6GB coz by mel byt os s ovladacema a blootwarem. Pokud necham, aktivni caste tech 400MB tak pri funkci opravit tento pocitac spusteneho z instalacniuho dvd, system recorvery, widi nainstalovany os 7. Pokud dam Startup repair chyba neni nalezena. Pokud zvolim System restore a vyberu vraceni v case, notas zacne s obnovou. Na konci vyplivne chybu: system restore did not complete successfully. Your computers system files and settings were not changed. details: An unspecified error occurred during system restore. System will not restore, error 0x8000ffff
Kdyz zvolim C jako aktivni jednotku tak pokud udelam to stejne co nahore tak recorvery z 7 nevidi zadnou instalaci os. Takze aktivni oddil je zvoleny spravene, t.j cast 400MB. Dalsi bota je ze cast kde je ulozen os pro recorvery je az na konci. Mel by byt hned za temi 400MB, bych rekl. Je nejaka sance ozivit start systemu? Mam po ruce i Hiren's Boot kde je v minixp spousta pomocneho softu. Anglicky moc nezvladam a presne nevim jakou aplikaci pro zachranu pouzit ci na co se zamerit. Co byste mi poradily. Jako posledni reseni vidim format ale to nechci. Moc moc dekuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06 2013, 19:27    Předmět: Citovat

Není v systému program Toshiba Recovery Disc creator ??

Zkus zapnout PC a hned mačkat přerušovaně F8, a mačkej jí tak dlouho, dokavaď se nezačne něco dít, nebo bootovat z HDD systém - pak už to nemá cenu... Jestli se to náhodou nechytne, když je tam recovery partition. Mačká se to v době, jako když chceš vstoupit do BIOSU. Takže těsně po zapnutí PC, na prvních obrazovkách, než začne startovat sytém...

Pokud je to NTB, nemusíš náhodou držet ještě Fn ??? Já nikdy svůj NTB neměl... I když jsem párkrát příbuzným přeinstalovával a dokonce i z recovery partition...


Pokud byl OS dokoupen dodatečně, tak by ho tam musel někdo vytvořit... To jsou ale dojmy a pojmy, proto bych to raději ,,pečlivěji prověřil"...

Jaký je to přesně typ NTB ? Pokud byl OS dokoupen dodatečně tak by mělo být přeinstalační médium..

Řešení erroru 0x8000ffff je zde http://support.microsoft.com/kb/2732500/cs

Zkus se jim řídit...


Pokud potřebuješ z PC data, spust si z Hirens boot CDčka Windows XP, přetáhni na flešky, a pak bych přeinstaloval...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3329
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06 2013, 22:44    Předmět: Citovat

Mám za to ze recovery včetně té zálohu os byl už od výrobce ntb. V návodu k notasu je postup jak spustit recovery. V návodu eng. se píše že se zmáčkne F8 a zároveň se zapne a drží se stále tl. F8. Ale na monitoru to stojí a nic se neděje. Držel jsem to nějakou chvilku. Možná jsem to ale špatně pochopil. Zkoušel jsem i při startu opakovaně mačkat F8 a taky žádná odezva. Budu si muset nastudovat jak probíhá start os. Pochopit zákonitosti. Jestli to vůbec jde. Ještě nedávno byla domluva s majitelem že cecko se může smazat. A už je změna , rád by ho zachoval. To já taky. Zálohu déčka uz mám hotovou. Toshiba mi prodá za cca 30 ecek podle ser. čísla ntb recovery médium. Mít možnost to koupit okolo mě tak to asi koupím. Mám dojem že mi pošlou dvd takže k tomu ještě poštovné. Ach jo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: so prosinec 07 2013, 0:57    Předmět: Citovat

Ve Windows není program Toshiba recovery disc creator???? Ten by právě měl umět vytvořit přeinstalační DVD. Do systému se teď vůbec nedostaneš (ani v nouzovém režimu?)????

A Fn + F8 to asi není????

Jaký je to konkrétní typ notebooku???? Zatím na tom disku ty oddíly neodstraňuj.

Pokud je tam recovery partition, tak je určitě i jiný způsob, jak z něj zálohu dostat a ,,zpracovat" jiným způsobem (například pomocí nějakého SW třetích stran) a pak a vypálit na DVD...

Recovery disk od Toshiby bych určitě zatím nekupoval, to bych nechal opravdu jako krajní řešení..

Postupoval bych tak, že bych se napřed pokusil získat to recovery z toho PC mnou uvedenými způsoby, mimo jiné bych se přesvědčil, že jsi to špatně nepochopil z toho návodu (Pohledat na google jak tento TYP ntb přeinstalovávali jiní, určitě bude na netu nějaká diskuze) ... V případě neúspěchu zkusit stáhnout, a vypálit a nainstalovat to, na co jsem Ti poslal link v SZ, pokud by to nešlo po instalaci náhodou aktivovat (V XP bych tomu naději dal, přičemž se sedmami nemam zkušenosti) tak pak bych se zabýval nějakým přihlouplým DVD od Toshiby. A v případě pokusu o jakoukoli instalaci zformátuj jen C a ty všechny další nech jak jsou....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3329
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so prosinec 07 2013, 21:11    Předmět: Citovat

Notas Toshiba satellite C660-138. Problem je take to ze zavadec s urcitosti je v tom 400MB oddile kde se spousti recovery. Takze oprava boot sektoru je timto trosku problem.

CZJKP1: Dik za SZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: so prosinec 07 2013, 21:22    Předmět: Citovat

Asi to F8 nebude!

Furt mám takový pocit že tu mačká něco jiného:

http://www.youtube.com/watch?v=I5dEOm1EJBw

http://www.youtube.com/watch?v=2MGqBguHg9s

Projdi si tyto dvě videa a vyzkus!


Zkus zmáčknout 0 a držet jí a k tomu zmáčknout POWER a tu nulu furt držet i za cenu že se ti to rozpíská jako jemu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kewin



Založen: Sep 21, 2008
Příspěvky: 466
Bydliště: Jižní Morava....

PříspěvekZaslal: ne prosinec 08 2013, 12:21    Předmět: Citovat

nevim co řešitě ja mam staženy windowsi 7 již aktivovovany originalku to nikdy nevidělo aktualizace a vše chodi bez problemu a mam jak 32 bit verze tak 64 bitove verze všech verzi a pohoda a original windowsi je naprd kupovat pokud nejsem podnikatel ..... takže asi tak Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3329
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po prosinec 09 2013, 12:36    Předmět: Citovat

Protoze me tlacil cas, do recovery jsem se za prase nedostal a nedarilo se mi opravit boot sector , musela nastoupit varianta B. Instalace preaktiv windows 7. Boot slozka nisto na c tak je v recorvery. Tim se oprava komplikovala. Nedelal jsme format takze spousta veci je v zalozni slozce windows ktera se vytvori po instalaci noveho os. A az uz bylo hotovo nasel jsem na stahnuti zachrane DVD Toshiba s os win 7 home. Ted je jeste otazka zda to zachrane dvd je urcene pro tento model ntb. Mozna bych ty GB tahal zbytecne. A dale TOSHIBA Recovery Media Creator " program používá obraz obnovy, který je již uložen na pevném disku, takže v případě selhání systému , za použití média vytvořené z tohoto obrázku, uživatel může obnovit systém do původního stavu."
Ale ted uz je to jedno. Dekuji vsem za pomoc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund