Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Airsoft čítač
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4513
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: st listopad 19 2014, 13:32    Předmět: Citovat

Z hladiska toho ze to je nadstavba, a nieje to ani plnohodnotne C ktore priamo ovlada uP. Tak sa moze stat ze zrovna rezim spanku nebude chodit kokrektne,ved uvidis. Ale uz mozno maju vsetko vychytane.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zeppy



Založen: Oct 30, 2014
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: st listopad 19 2014, 14:02    Předmět: Citovat

Hle
http://m.arduino8.webnode.cz/news/lekce-27-adruino-a-napajeni-z-baterie-aneb-jak-uspat-arduino/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zeppy



Založen: Oct 30, 2014
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: pá listopad 21 2014, 6:28    Předmět: Citovat

Tak všechno je doma Smile udělám schéma a pošlu vám to sem, ať koukáme na to samé. Já to postavím na nepájivém poli (snad se to tam vejde Very Happy ).
Udělal bych to tak, že program budem skládat kousek po kousku, třeba tu regulaci jasu už mám, taky teoreticky vím, jak si poradit s fototanzistorama. To řešit nemusíme. Teď bych rád udělal to naladění hodnoty počátku.
Nakonec se to nebude dělat posuvným tlačítkem, ani trimrem, ale tlačítkem. Přidávalo by to kliknutím po desítkách, 2 sekundovým přidržením by se to přeplo na klik=jednotka a 4sekundové by to potvrdilo a uložilo. Upozorňuji, že si tu hodnotu arduino musí pamatovat i po vypnutí, zkrátka musí tam být furt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bandolik



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 78

PříspěvekZaslal: pá listopad 21 2014, 6:48    Předmět: Citovat

Ukládání hodnoty do arduina není problém doknce je k tomu i knihovna Smile
To pamatování řešíme taky na světelném modulu a to si musí pamatovat víc parametrů prostě je uložíš a při spuštění si je načteš a pokud je změníš tak je zase uložíš žádný problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zeppy



Založen: Oct 30, 2014
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: pá listopad 21 2014, 9:37    Předmět: Citovat

To je moc fajn ale jak na to? Very Happy jak to z toho tlačítka nastavovat a pak to uložit. To bude nějaká proměnná hádám "int" jak u jasu ledky ne? Tam si nastavím int LED =51; a pustí se mi s jasem 51, samozřejmě je tam přidáno pár dalších řádků
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zeppy



Založen: Oct 30, 2014
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: pá listopad 21 2014, 22:41    Předmět: Citovat

Tak schéma zatím nebude, ale už mám ubastlenou zobrazovací část, tedy kupa rezistorů, dva IO, dva displaye a káblíky...spousty káblíků.
No ale i tak se mi to všechno podařilo vměstnat do rozměrů 1,5x2x3,5cm a výstupem je 5 drátků.
Pro čísílka mám tyto čísílka Very Happy -0b11000000,0b11111001,0b10100100,0b10110000,0b10011001,0b10010010,0b0000010,0b11111000,0b10000000,0b10010000 (0-9)
zítra budou fotky a všechno kolem

http://pastebin.com/wDTfCZtV např. tento program s přepsáním čísel mi funguje
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zeppy



Založen: Oct 30, 2014
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: so listopad 22 2014, 13:35    Předmět: Citovat

Tak bychom mohli přestat kecat a začít něco dělat...teda hlavně já Very Happy
Takže...pomocí tohoto: http://cdn.instructables.com/FG3/ETFQ/H5EDV3FS/FG3ETFQH5EDV3FS.LARGE.jpg
Jsem vytvořil toto:



WP_001796.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  WP_001796.jpg
 Velikost:  277.42 kB
 Staženo:  42 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zeppy



Založen: Oct 30, 2014
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: so listopad 22 2014, 13:36    Předmět: Citovat

....no a pak jsem to splácl dohromady na sebe...
Vevnitř jsem to zalil silikonovým tavným lepidlem pro vyšší pevnost



WP_001807.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  WP_001807.jpg
 Velikost:  229.23 kB
 Staženo:  31 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zeppy



Založen: Oct 30, 2014
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: so listopad 22 2014, 14:01    Předmět: Citovat

A tady je to oživeno Smile https://www.youtube.com/watch?v=Sl9A1Xa76-Y&feature=youtu.be
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zeppy



Založen: Oct 30, 2014
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: so listopad 22 2014, 15:39    Předmět: Citovat

A další spam! Very Happy
rovnou jsem vyhrabal pár součástek a testuju citlivost té fotobrány a zdá se, že pokud se to dobře umístí, zvolí se správný odpor před transistorem (ovlivní se tím citlivost 10K zatím vypadá nejlíp), tu kuličku to fakt chytí.
-velmi jednoduché zapojení
V Arduinu jsem to naprgramoval, jako kdyby to bylo tlačítko.

Test: https://www.youtube.com/watch?v=0oSHj1X4_DM&feature=youtu.be[/i]



Bez názvu.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Bez názvu.jpg
 Velikost:  12.18 kB
 Staženo:  24 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zeppy



Založen: Oct 30, 2014
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: so listopad 22 2014, 19:04    Předmět: Citovat

https://www.youtube.com/watch?v=FQKwtOZbqRY&list=UUdcgou8JsjppEOs7OpaxBrg Tak a poslední příspěvek... Smile jen jsem zkoušel jestli to stihne chytnout kuličku, jak vidíte, stihne...

a teď potřebuju chytré ochotné hlavičky co by mi pomohly programovat arduino
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12593

PříspěvekZaslal: so listopad 22 2014, 20:48    Předmět: Citovat

Rozhodně to není spam. Všechna čest tvé činorodosti a píli. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bandolik



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 78

PříspěvekZaslal: so listopad 22 2014, 22:11    Předmět: Citovat

Tak teda musím tě pochválit vypadá to velmi dobře kuličky to bere jak to vypadá i při dávkách takže velmi dobré teď už jen najít vhodné místo.
No abych tě stále jen nechválil jednu výtku bych měl. Když jsem tí psal že udělat to aby to přičítalo je otázka dvou švábů i bez programování a na tom videu jen přičítáš Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Tak neber to zas tak zle je mi jasné že arduino to zvládne i odčítat , ale rýpnout jsem si musel Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zeppy



Založen: Oct 30, 2014
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: ne listopad 23 2014, 8:38    Předmět: Citovat

To je jen program přičítání jako demo Smile Nechtělo se mi nic psát, tak jsem sáhl po prvním co jsem viděl, přepsal to pro můj display a toť vše Very Happy

Pojďme se bavit teda o programování. Já ještě zkouknu pár videí, abych věděl jak se ty 7 segmentovky vlastně řídí...přepsat program aby to odčítalo nebude zas tak problém to snad zvládnu i já a to jsem začátečník s arduinem Very Happy ..jak jsme mluvili o tom jasu, tak jsem zjistil, že pwmkem to nepůjde...ty řadiče z toho zblbly a blikaly jak se jim chtělo. Takže mám tam fláknout obyčejnej 50k trimr? Nebo vás napadá jak jinak to v programu regulovat

Ale na to je tady fórum o programování, hned druhé v sekci pro Bastlíře. Takže se asi dočasně přesunu tam
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund