Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

DAB - digitální rádio
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 38, 39, 40
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Digitální rozhlas
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MiraSt



Založen: Apr 19, 2008
Příspěvky: 1488
Bydliště: Fryčovice

PříspěvekZaslal: pá červen 07 2024, 19:34    Předmět: Citovat

ROADSTAR> Chybí tam ukazatel nabití baterie.
_________________
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8908
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá červen 07 2024, 20:20    Předmět: Citovat

nonius napsal(a):
...
Příjem přes DAB+ je vynikající, zejména venku. Uprostřed bytu mi to naladilo multiplex Českého rozhlasu a 5 Bavorských multiplexů (Horní Falc a Horní Franky), ... V některých částech bytu lze přijímat ještě multiplex RTI (nejbližší vysílač 70km, 1kW, přes 2 zdi už nejde). Celkem doma 23 českých a 63 německých stanic (10 Němců je tam víckrát).
U okna to naladilo další 3 multiplexy ze Saska. S anténou vystrčenou z okna nebo na balkóně to naladilo 2 multiplexy ze Středních Franků (Norimberk a okolí), 1 multiplex z Dolního Bavorska (za Šumavou) a 1 multiplex z Durynska. Malým překvapením je příjem z vysílače na pomezí Bavorska a Hesenska (vzdálenost téměř 200km) a z vysílače na Šumavě (120km, výkon 1kW). Celkem 153 stanic (23 českých, 130 německých), ...
Další zajímavostí je, že dva německé vysílače vysílají na stejných kanálech, na kterých se má vysílat v Karlovarském kraji a na severu ČR.
Shocked Sad
Asi nebudeš bydlet ve vedlejším městě (ode mne) a bez znalosti tvého QTH (které ostatně tutláš i v Profilu), jsou tvoje informace (o příjmu "němců") mně i většině osazenstva tady, "na dvě věci" Evil or Very Mad

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nonius



Založen: Nov 27, 2019
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: pá červen 07 2024, 20:55    Předmět: Citovat

Už jsem se o tom zmiňoval při příjmu přes SDR USB zařízení. Vedle nebydlím, protože předci nasedli na vlak se vším co měli a jeli tak dlouho, až je zastavily západní hranice a tam zůstali. Zkoušeno na jižním svahu Slavkovského lesa. Zatím nadmořská výška 600-650 m n.m., zítra možná až 980m n.m. Němce jsem uvedl jako zajímavost a hlavně mi zaplní paměť rádia, já je neposlouchám, možná výjimečně stanice vysílající rock nebo klasiku.

Český rozhlas: Cheb-Zelená hora, Tachov-Rozsocha, Čerchov, Klatovy-Doubrava, 20-75km
RTI: Čerchov a Klatovy-Doubrava, 70-75km
RTI: Kašperské Hory-Javorník, 120km

Horní Franky, Horní Falc: Ochsenkopf a Hoher Bogen, 60 a 90km
Sasko: Schöneck (Vogtland), přes vysoké kopce 50km
Střední Franky: Dillberg, přes vysoké kopce 120km
Dolní Bavorsko: Einödriegel nebo Brotjacklriegel, 120km nebo 140km (spíše ten první, z toho druhého jde docela dobře VKV FM)
Durynsko: Sonneberg-Bleßberg, 120km
pomezí Bavorska a Hesenska: Kreuzberg (Rhön), 200km (hodně kopců)

předpokládané vzájemné rušení:
10C - Nuernberg - Dillberg - ->> play.cz
7D - Niederbayern - Brotjacklriegel/Einödriegel -->> Fiera touch

Edit:
Tak jsem si myslel, že jsem uvedl oblast, kde jsem dělal pokusy o příjem DAB se SDR USB věcí, ale bylo to o stránku dříve. Doplněny české vysílače.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nonius



Založen: Nov 27, 2019
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: so červen 08 2024, 20:29    Předmět: Citovat

Tak jsem se vydal na vrch Lysina a už na východní straně v nadmořské výšce 940m to rádio naladilo další tři české multiplexy (ČRo Morava, ČRa DAB+ a TELEKO) . Na jižním okraji hrál pouze ČRa DAB+ a objevily se dva německé multiplexy, ale pouze jeden hrál s výpadky a druhý nehrál vůbec. Takže to celkem naladilo asi 189 stanic (45 českých, 144 německých) a zaplnilo to paměť ještě více.
Zkoušel jsem ještě příjem na VKV FM a na mnoha frekvencích docházelo k rušení jak vysílači na stejné frekvenci, tak i na sousedních (+-100kHz). Mobilní telefon se sluchátky jako anténa to zvládal lépe. Pokud nedocházelo k rušení, tak šlo poslouchat rádia dokonce z vysílače na Kleti (175km) a na Kreuzbergu (200km).

Vysílače:
6D - ČRa DAB+ - Plzeň-Košutka, asi 60km
12D - ČRo Morava - asi Jihlava/Javořice, 210km
11A -TELEKO - asi Příbram/Hvězdárna, 105km

Přidáno:
Když se to rádio zapne, u většiny stanic se objeví otazník, kromě stanic patřící do stejného multiplexu jako navolená stanice a to se dá využít k vymazání nepotřebných stanic. Vymaže se ale celý multiplex.

Přidáno 9.6.:
Ještě jsem si všiml jedné věci a možná se to týká většiny DAB+ rádií. Když zapnu to rádio, tak se vymazané stanice znovu objeví. Pravděpodobně se spustí automatické ladění a ty stanice se tam doplní, když bylo předtím odpojeno od napájení, protože při vypínání tlačítkem se to neděje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Digitální rozhlas Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 38, 39, 40
Strana 40 z 40

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund