Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LCD LG 26LX2R - podsvětlení
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: so květen 02 2009, 21:43    Předmět: Citovat

Tak sem na to teď vlítl oscilem a tady jsou fotky:

Gate fetu u N kanálu funkčního měniče:



Gate fetu u N kanálu NEfunkčního měniče:



Gate fetu u P kanálu funkčního měniče:



Gate fetu u P kanálu NEfunkčního měniče:




Liší se to snad jen v P kanálu že u toho nefunkčního měniče je kulatá ta hrana . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kozoka



Založen: Oct 15, 2006
Příspěvky: 1324
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so květen 02 2009, 23:41    Předmět: Citovat

drabek06 napsal(a):
Tak sem na to teď vlítl oscilem a tady jsou fotky:

Gate fetu u N kanálu funkčního měniče:



Gate fetu u N kanálu NEfunkčního měniče:



Gate fetu u P kanálu funkčního měniče:



Gate fetu u P kanálu NEfunkčního měniče:




Liší se to snad jen v P kanálu že u toho nefunkčního měniče je kulatá ta hrana . . .
To zvlnění tam je takže to kurví trafo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: so květen 02 2009, 23:57    Předmět: Citovat

Na který fotce a co přesně myslíš ? Mno jestli to budu muset převíjet tak to bude porod. Ty dráty tam jsou kurňa tenký, snad to šuplerou změřim a ten drát vůbec seženu. Mě napadla jedna asi prasecká myšlenka, doufám že mě za to neukamenujete, ale když bych odmotal z primáru to lanko tvořený z hafo jemnejch drátků a zas ho třeba namotal pozpátku tak by bylo jiný rozložení celýho vinutí, a dá se říct že by nic nezůstalo tak jako minule a tím by se odstranil ten zkrat někde . . . Nevím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Habešan_offline
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne květen 03 2009, 6:41    Předmět: Citovat

Kozoka: Průběh je kurven trafem, nebo trafo je kurveno použitím jiných tranzistorů???

drabek06: Myslím, že by bylo rozumnější sehnat si zdravé trafo, třeba z panelu s mechanickým poškozením.
Návrat nahoru
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: ne květen 03 2009, 9:47    Předmět: Citovat

Se Ti řekne ! Tohle není běžný trafo který je na každým rohu Wink Takže sehnat ho je takřka nemožný . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: ne květen 03 2009, 13:12    Předmět: Citovat

Ja si myslím že to trafko je v poriadku, pokiaľ by malo závit nakrátko tak žiarivky síce budú svietiť, ale to trafo by poriadne tavilo, za studena by sa pravdepodobne tak či tak nepodarilo zmerať že je vadné, indukčnosti by boli v poriadku, začne to prerážať až vysoké napätie prípadne až po zohriatí, podľa toho budiaceho priebehu to vyzerá na nevhodné mosfety s príliš vysokou vstupnou kapacitou, prípadne neschopnosť budiča dodať potrebný prúd na ich rýchle otvorenie. Určite by som vyskúšal aj prehodenie tých trafáčikov navzájom, aspoň pre zmeranie priebehov či na ne má zmena trafáčika vplyv, samozrejme nie na tak dlho aby odišli dalšie fety, ale aj keby, zrejme bude nutné zohnať tak či tak vhodné typy...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: ne květen 03 2009, 13:39    Předmět: Citovat

Sam si pisal:"Mno ty mosfety tam jsou myslim bežný a to FDS6690A a FDS4435."
Daju sa zohnat.
Alebo pouzi ADEKVATNE nahrady. Nepisal si co si tam pouzil, takze neda sa to objektivne posudit. Ako som uz pisal:Nespravne pouzity tranzistor moze byt dovodom na jeho prehrievanie az znicenie, aj ak by bol na podstatne vyssi prud.
Pochopil som to spravne: Teraz Ti to uz ide tak, ze teplota fetov nie je tak vysoka aby sa fety znicili?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: ne květen 03 2009, 17:45    Předmět: Citovat

Teď jsem prohodil trafa a průběhy jsou úplně stejný jako předtim, takže vadný trafo je taky vyloučený. Zbejvaj tedy jen nevhodně použitý fety. Takže když to sesumíruju tak origo fety tam maj bejt FDS4435A a FDS6690A.

Když jsem tam dal 2x FDS6680A a 2x TPC8103 tak se hřály tak dlouho až se jeden P a jeden N fet prorazil = přepalena pojistka, konec

Když jsem tam dal 1x FDB6670AL a 2x TPC8103 tak se to hřálo až se vyplo podsvětlení. Potom stačilo TV vypnout a zas zapnout a podsvětlení běželo zas neže se ty fety přehřály.

Teď to chladim aktivně větrákem z PC zdroje připojenej na 5V a funguje to vpohodě a podsvětlení se nevypíná . . .

Co tam tedy dát jako náhradu běžně dostupnou u nás v ČR ?

Na jaký parametry se mám v datašitu zaměřit při hledání vhodnýho fetu ?

A asi nejzáludnější otazka je proč ty origo fety odešly ? Nevím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: ne květen 03 2009, 18:34    Předmět: Citovat

Napis do AME.
Zabezpecia obidva v prijatelnej cene.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7116
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: po květen 11 2009, 15:22    Předmět: Citovat

Možná ty původní odešly kvůli nějaké výrobní chybě. Jestli jsou obě trafa dobrá, tak je jen dobře že jsi to podezřelé nerozmotal.

Nějak jsem předpokládal, že máš zkontrolováno, že ty MOSFETy, které jsi tam dal jsou přípustné náhrady. Myslím že nás to tu předpokládalo víc.
To je další věc, která se ve školách prostě neučí: vybírat náhrady tranzistorů (podle oblasti použití).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: po květen 11 2009, 15:27    Předmět: Citovat

Hmm, tobě se to radí Wink Když jiný fety doma prostě nemám tak se nedá svítit a musim použit co mám. Když bych měl lepší fety tak jsem je samozřejmě použil Wink Momentálně to používám s aktivním chlazením, musim se věnovat víc škole než kutění TV, až seženu vhodný fety tak dam vědět jak to nakonec dopadlo Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: ne září 22 2013, 22:18    Předmět: Citovat

s dovolením se v mísím do toho tohoto vlákna.... mám tu samou TV na chalupě.Dnes jak jsem odjížděl se nezapnula )svítí jen ST.By a nic víc... samozřejmě nechci po vás rady změř to a to,vyměň to a to,ale jen jestli u těchto TV neodcházeli logické desky Rolling Eyes

PS: doposud nebyla otevřena.

ve středu tam jedu tak něco změřím atd...ale jen se ptám dopředu ,abych byl
připraven na vše

Rolling Eyes

_________________
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: po září 23 2013, 6:12    Předmět: Citovat

Koukni na elyty. V tom zdroji jsou z výroby strašný šity, takže bych se nedivil, kdyby to měly už za sebou. Já tu TV mám zezadu oddeklovanou a i tak jsou ty kondíky pěkně teplý, takže u normálně zavřený telky to musí bejt ještě horší . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: po září 23 2013, 20:43    Předmět: Citovat

takže nakonec jsem ji otevřel již dnes...nafouklý kondenzátor nebyl žádný,ale dva na primáru 47/25V měli zvýšené ESR a dva 1000/10V na 6V větvi také , a jeden 100/50V,který je napojen přes IC ka317LZ na 33v také zvýšené ESR..Momentálně nemám v zásobách elity nové,tak jsem je objednal,pak uvidíme dále Smile
_________________
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strana 6 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.28 sekund