Založen: Oct 06, 2013 Příspěvky: 1346 Bydliště: Ostrava
Zaslal: út únor 08 2022, 10:37 Předmět:
Mám ji doma. Funguje. Ale je to max na 0,1-0,13mm pásky. Po pár bodech se ty ruční elektrody zahřejí tak, že to nejde udržet v ruce. Ale mě to stačí, na to co občas potřebuju.
Založen: Apr 02, 2011 Příspěvky: 19226 Bydliště: Nový Bydžov
Zaslal: út únor 08 2022, 10:37 Předmět:
Není u bodovačky dost zásadní tlak elektrod na bodovaný plochy? Pokud vím, tak tlak má dva stupně stejně jako časový průběh proudu. V ruce to asi těžko zaručíš. _________________ Jirka
Založen: Apr 02, 2011 Příspěvky: 19226 Bydliště: Nový Bydžov
Zaslal: út únor 08 2022, 23:26 Předmět:
Nakadah napsal(a):
Furt lepší než ty baterky šudlat 60W pájkou a letovat propojkama. To už sem taky viděl, dokonce se tím někdo i předváděl na youtube.
No budeš se divit, ale když modeláři ještě používali na pohon sintrovaný NiCd Sanyo SCR, tak se zásadně pájely. Ono když sečteš přechodový odpory těch 4 + 4 bodů na každým článku a vynásobíš to počtem článků a k tomu ještě slaboučkej propojovací plíšek, tak to má pro velký proudy úbytek jako kráva. Pájený spoje s měděnejma spojkama z plechu 0,3-0,4 mm měly proti bodování jen zlomek úbytku napětí.
A123 LiFe 2,5Ah se pro pohony pájí dodnes. A 18650-ky si lidi, co si baterie skládají sami je taky pájí. Ono se to totiž musí umět. Víš co je to třeba pájecí palička? _________________ Jirka
Založen: Oct 06, 2013 Příspěvky: 1346 Bydliště: Ostrava
Zaslal: st únor 09 2022, 16:51 Předmět:
Celeron napsal(a):
Víš co je to třeba pájecí palička?
Drahý příteli, mluvím o šudlání 60W páječkou s obyč hrotem, což jsem už několikrát viděl na youtube. Sám mám 150W pájku s T hrotem, pro pájení NiCd a 18650 článků LiIon. Kladívko nebo palička, ano vím co to je.
Založen: Jan 06, 2017 Příspěvky: 148 Bydliště: Litovelsko
Zaslal: čt únor 10 2022, 14:10 Předmět:
Vymyslel jsem metodu pájení článků pomocí měděného pásu na pospojování vodovodního potrubí s použitím bodovky vlastní konstrukce (MOT 1440 W, sekundár pět závitů svařovacího kabelu 50 mm², čínský časovač s fázovým řízením a stoampérovým triakem, tlusté měděné "hroty", s plochým čelem v držáku s odpružením), pájení trvá 0,3 s a vnesené teplo do článku je minimální. Dobře očistím obě pájené plochy, ucvaknu pár mm 0,5 mm trubičkové olovnaté pájky s kvalitním tavidlem, kousek pájky položím na článek, přiložím měděný pásek, přitisknu držák bodovacích elektrod a šlápnu na spínač. Na pájené místo se dá ihned sáhnout prstem, ohřeje se minimální objem materiálu během zlomku sekundy, tak i chládnutí je rychlé, teplo se rozptýlí do většího objemu materiálu.
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra. Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru. Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete hlasovat v tomto fóru. Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.