Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

CTV 28WHD42
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Emtee_CZ



Založen: Jan 23, 2009
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: so leden 24 2009, 14:49    Předmět: CTV 28WHD42 Citovat

Prosím tímto o radu profíky ...Relativně každého půl roku mi odchází pojistka F2A na chasis tohoto televizoru. To už jsem překousl. Asi 2x byl opravován vyhřátý spoj na prostředním vývodu tranzistoru na chladiči u VN trafa.

Nyní, bohužel, je pojistka i spoj v pořádku, ale TV se spustí, obrazovka se zapne, a krátké chvíli provozu v TV "prskne" rozsvítí se žlutá LED (jako by režim AV) a obrazovka zhasne. Prsknutí zní docela destruktivně, ale nic vyhořelého jsem uvnitř nezpozoroval.
Chystám se na kompletní výměnu všech kondenzátorů ve zdrojové části,
včetně hlavního filtru 330u/385 V.
Ovšem netuším, jestli jen toto pomůže. Překvapilo mne, oproti schematu,
že místo pojistky v sec. části je pouze rezistor cca 1,5R / 3 W.
Na nevypájeném rezistoru jsem však nenaměřil hodnotu udávanou barevným kódem.

Nesetkal se někdo s podobnou závadou ?
Díky za každý typ !!!

Emtee.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5714
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: so leden 24 2009, 14:57    Předmět: Citovat

Ještě párkrát necháš prsknout a povezeš ji na sběrný dvůr. Podle dotazu nemáš valné vědomosti o funkci jednotlivých obvodů TV, doporučuji nejbližší servis.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Emtee_CZ



Založen: Jan 23, 2009
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: so leden 24 2009, 15:07    Předmět: Citovat

Na sběrný dvůr samozřejmě trefím, do servisu taky, ale úplná LAMA nejsem. Znám televizní opraváře, co nedokážou naladit ani satelit, a chodí s prosíkem o radu s instalací za mnou. Nemůžeme všichni znát všechno.
Čekal jsem fundovanější radu, Jezevče. Ale i tak, díky za názor.
Vidím , že můžu šetřit na LCD...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8878
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so leden 24 2009, 15:48    Předmět: Citovat

S tou LCD budeš na tom S.D. ještě dříve, než s tím OVP-éčkem Very Happy

Evidentně se ale opravdu v TVP moc nevyznáš Exclamation S tím "prskáním" se raději zaměř na ten ŘKS! Sám uvádíš, že vlastně ani "neumíš" řádně odstranit studenta na tom výkoňáku Exclamation
Ten výkoňák mívá prostřední vývod (Kolektor!) zapájený do DPS přes dutý nýt !! Student není mezi K - d. nýt, ale mezi tím d. nýtem - DPS (pořádně odsát, očistit DPS až na holou měď, pocínovat !!! - a teprve potom zapájet (samozřejmě s dostatkem kalafuny) Exclamation
Takového studenta, prakticky už z výroby !!, neodstraníš tím, že tam "navalíš hroudu cínu".

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Emtee_CZ



Založen: Jan 23, 2009
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: so leden 24 2009, 16:05    Předmět: Citovat

KOKUN:
Díky za typ s dutým nýtem - to ovšem znamená, že mi první opravu odrbal už autorizovaný servis... pokud tam ten nýtek není.
Znamená to tedy, že problém se asi opakuje právě na tom tranzistoru ŘKS ? Pokud ovšem vyměním preventivně asi po 5ti letech i Elyta ve zdroji, neměl bych tím nic pokazit.
Podařilo se mi sehnat pouze schéma CTV25HD10 .... je totožné s WHD42 ?
Nebo máte prosím někdo jiné pro konkrétní typ ?

Díky !

emteesmail@tiscali.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5714
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: so leden 24 2009, 16:10    Předmět: Citovat

Emtee_CZ napsal(a):
Na sběrný dvůr samozřejmě trefím, do servisu taky, ale úplná LAMA nejsem. Znám televizní opraváře, co nedokážou naladit ani satelit, a chodí s prosíkem o radu s instalací za mnou. Nemůžeme všichni znát všechno.
Čekal jsem fundovanější radu, Jezevče. Ale i tak, díky za názor.
Vidím , že můžu šetřit na LCD...

Správně jsi řekl, nikdo nemůže znát všechno. Satelit taky nedokážu naladit, samozřejmě bych se to mohl naučit, ale protože to nedělám, tak se do toho ne..ru. Zrovna tak se nevrtám třeba do videa, pro správnou funkci to chce nějaké zkušenosti, takže své video dávám na opravu tomu, kdo to dělá denně.
Takže jestli rozumíš satelitům, počítačům či něčemu jinému, tak dělej to co umíš. TV rozhodně neumíš, tak to dej tomu, kdo tomu hoví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8878
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so leden 24 2009, 16:46    Předmět: Citovat

Od určité doby tam výrobce OVP začal používat (pro ten K !!) dutý nýt. Já nemám tvůj TVP před sebou, abych viděl, že ho tam skutečně máš použitý - ani ty jsi to zatím nepotvrdil!
Já jen konstatuji, že tam bývá a projev závady (přesně jak popisuješ - tj. "vyhřátí až zčernání DPS" - v místě toho "K") se "donesl" až k výrobci - když na to upozorňuje i "svoji servisní síť" Exclamation

Také nemohu vědět, co ti "oddrbal" tvůj autoriz. servis (při první opravě) - to snad musíš posoudit sám, jak je ten "K" - včetně toho dutého nýtu !! zapájený. A pokud to nedovedeš posoudit sám, tak si k tomu někoho přizvi - nejlépe nějakého "televizáka", ať ti to rovnou opraví Exclamation
A měnit "bezhlavě" ellyty (přestože jsou to nejporuchovější součástky - a nejen v TV technice!) to se tady na EB "velmi nosí" - přesto ti mohu říct, že "síť. filtrační ellyt" měním tak jednou za 3 až 5 let (opravím tak 150 až 200 ks/rok). A když už ho měním, tak je většinou úplně vadný, ne jen "trochu" Surprised

Edit: Sch. CTV 25HD10 nepoužiješ Exclamation (to je totiž na OVP-100Hz tzv. 1. generace !). Na tvůj tvp "sedí" sch. CTV 25HD13 - Servismanuál č. 8 (100Hz-ovka 2. generace !!!). /Máš ho na Uploadu - sch./TV/.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali


Naposledy upravil kokun dne so leden 24 2009, 18:39, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Emtee_CZ



Založen: Jan 23, 2009
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: so leden 24 2009, 17:36    Předmět: Citovat

Z textu to dobře nevyznělo ... samozřejmě, myslel jsem i síťový koďan,
ale spolu s ostatními ... já z praxe (ze satelitů) vím, že koďany nad 1000u,
většinou pro větší proudové odběry ze zdroje, jdou v SMPS částech nejdříve do kytek. Samozřejměm toto nepovažuju za opravu popisovaného problému, spíš jako prevenci za pár kaček.

(Rodičům sem zdroj v TV repasoval taky, a nepomohlo to ... TV se nezapíná na DO, pouze síťovým vypínačem... Že bych vynechal ten pro stálých 5V ???)

A k tomu ŘKS - já nýtek v plošném spoji skutečně nemám...
Pájet umím dobře, ale je pravdou, že tedy ten spoj od poslední
opravy tohoto, vydržel až moc Smile

PS: Jinak souhlasím - slaboproudař je kde kdo, ale PRAXE je PRAXE !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8878
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so leden 24 2009, 18:26    Předmět: Citovat

Já jsem měl na mysli samozřejmě síť. ellyt v TVP (jsme v sekci TV !) a určitě nebudu sám, kdo ti potvrdí, že v TVP ty kondy zas až tak neodcházejí Surprised

K těm dutým nýtům - používaly se v TVP (dle Servismanuálu už od č. 7 !!!), proto ty úvahy - zda je, nebo není, v tvém TVP použitý Exclamation
Když teď nad tím tak uvažuju, tak převážně tam, kde není v budiči použito "tráfko" - tedy převážně tam, kde je ŘKS osazeno darlingtonem BU808DFI (příp. ...DFH).

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34209
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so leden 24 2009, 19:58    Předmět: Citovat

Sietovy elyt vo vsetkych spinanych zdrojoch odchadza minimalne oproti tym ostatnym elytom. Dokonca aj v PC zdrojoch som ich (tam su spravidla dva) menil len dvakrat - raz kvoli zaseknutemu ventilatoru (cely zdroj bol upeceny) a druhykrat kvoli vyrobnej vade, ked k nim boli pripojene paralelne odpory roznych hodnot.

Kazdopadne vymienat elyty, ked tam nieco prska, nie je spravny zaciatok Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5156
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: so leden 24 2009, 20:07    Předmět: Citovat

No v jedné telce už jsem ten síťový elyt měnil,byl úplně bez kapacity a vážil snad jenom dva gramy Laughing telka to přežila,jenom se trochu třásl obraz a vrčel zvuk Wink
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TomasX



Založen: Aug 12, 2005
Příspěvky: 640

PříspěvekZaslal: so leden 24 2009, 21:56    Předmět: Citovat

Pánové a to já jsem měnil elyt Shocked v OTF( nějaká472) zrovna nedávno.
Z TV se ozvalo divné prsknutí (nebyl to výboj VN) a odešla Po a R 4R7.
Po chvíli jsem lokalizoval to prsknutí do elytu, asi se "probíjel.
Po výměně OK, tisíce děkovných dopisů. Wink

_________________
Machr jsme každý, ovšem vždy v oboru někoho druhého ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8878
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so leden 24 2009, 22:36    Předmět: Citovat

TomasX napsal(a):
Pánové a to já jsem měnil elyt Shocked v OTF( nějaká472) zrovna nedávno.
Z TV se ozvalo divné prsknutí (nebyl to výboj VN) a odešla Po a R 4R7.
Po chvíli jsem lokalizoval to prsknutí do elytu, asi se "probíjel.
Po výměně OK, tisíce děkovných dopisů. Wink


A tak to zase jo - obdobných několik případů bylo. Ale když to tak vezmu, za ty roky - spočítal bych je na prstech obou ruk (u tvp s jednou "základní" deskou).
Něco jiného už byly Oravy řady C 416 - tam bylo někdy nutno (po letech provozu!) vyměnit oba dva Exclamation

A pro pamětníky - řady SALERMO, CASTELLO či třeba DUKLA a dále OLYMPIA, VIKTORIA a AURORA, ještě později SATURN/URÁN/NEPTUN - to už je stará minulost (ale oblíbená třeba naším "oblíbeným" nadporučíkem). I když já osobně do toho dělám od éry AMETYSTů, KRIVÁŇů a ještě starších ATHOSů - či jiných, z konce 50. let. (I když do r. 94 taky jen "coby hobby"). Tam bych už ty vyměněné kondy mohl počítat na kila Very Happy

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali


Naposledy upravil kokun dne so leden 24 2009, 22:46, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gino



Založen: Oct 17, 2008
Příspěvky: 343
Bydliště: Prešovský kraj, SR

PříspěvekZaslal: so leden 24 2009, 22:37    Předmět: Citovat

Mne sa "sieťový" kond. podarilo vymeniť tiež len raz na Thomsone TX807. Umrel pri mojom pokuse opravovať poistku v HDS drôtikmi. Bol tam blbý kontakt, chudák kondík nevydržal tú častu zmenu napätia a odišiel do hliníkového neba. Po výmene všetko OK (už 4 roky).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3773
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: so leden 24 2009, 22:56    Předmět: Citovat

Ve zdrojích série TV 416,když ztratily kapacitu ty dva válce 200uF,nebo také se na středovém vývodu +, udělal student,tak sebou vzal i BU-čko.jednou se mi ale stalo,kondy bez kapacity,na jednom středě+-vývodě student a TV vrčela,na obrazovce nic moc,ale BU-čko drželo.

Při té tvé závadě s největší pravděpodobností nepomůže i kdybys vyměnil komplet všechny kondy.Jediné,co ti radil i kokun,zaměřit se na ŘKS.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund