Zaslal: po červen 10 2024, 15:46 Předmět: Elektronka 6P3S versus 6P3S-E
Elektronka 6P3S versus 6P3S-E ...
Mohl by někdo poradit / objasnit rozdíly, mezi těmito dvěma elektronkama?
6P3S oproti E verzi má nižší životnost, ale nějak mi není jasné, jestli se dají
mezi sebou zaměnit ... Diskuze a pan Google uvádí, že E verze snese vyšší "plate-voltage", cca 425V, ale přitom datasheet hovoří naopak lépe ve
prospěch "obyčejné" 6P3S bez "E" ...
Datasheet uvádí u obou elektronek anodové napětí 250V, u 6P3S je uveden limit 375V, ale u "E" verze jen 250V, takže si to trochu odporuje, mohl by mi to někdo uvést na pravou míru ? Stejně jako pojem "plate voltage", kde jeden zdroj uvádí vysvětlení jako napětí na anodě nebo mezi anodou a mřížkou ...
Mám jednočinné áčko, kde na Anodě mám cca 330-340V, elektronky 6P3S bez "E" ...
Ja by som len poznamenal že tie ruské srágory sú vhodné akurát na hrubý test alebo na utýranie k smrti v kombách. Niesu kvalitné nijakym spôsobom. Ani životnosť by som neriešil. Je ich za tatrovky za bagatel. Jedno čo tam dáš ak je to soviet tak je to pokus omyl či to bude vôbec použitelné a že ako dlho ani nieje otázka.
(Jediné s čím mám dobré skúsenosti sú vysielacie tetrody a triody ale to sú už obrovitánske kravy a drahé..)
Založen: Jun 05, 2005 Příspěvky: 12455 Bydliště: Ostrava
Zaslal: po červen 17 2024, 11:51 Předmět:
Dovolím si nesouhlasit. Oba tyto ruské (sovětské) typy kolísají od mizerné po naprosto vynikající (6p3s-e) po solidní (6p3s). Problém je to, že současná nabídka na trhu už je hodně probraná a prodává se kdejaký šrot a zbytky zásob.
6p3s-e se ve velkém množství vyskytla koncem 80. a počátkem 90. let přeznačená jako 5881 (Marshall) nebo 5881-6L6 STR425 Mesa Boogie, u Marshallů si kvůli nim udělali "5881" verze některých zesilovačů, třeba modelů 4100, 4500 a své tehdejší vlajkové lodi 6100 Anniversary. Je víc než pravděpodobné, že oběma firmám zachránil jejich nákup v Sovexportu p*del, protože v té době asi nastal velký problém s dostupností solidních EL34 i 6L6. Elektronky Sovtek se objevily až později.
6P3S se daly v průběhu 80. let sehnat i na západě, měl jsem jich pár přeznačených jako anglický "Standartbrand" nebo jako "Ultron". Strkali je kupodivu i do dost drahých zesilovačů a byly prakticky stejně dobré i špatné jako ty, co se tu daly sehnat za pár kaček.
6L6 group1k.jpg
Komentář:
6P3S-E a "Mesa" přeznačená uprostřed nahoře
Velikost:
83.98 kB
Zobrazeno:
53 krát
_________________ Curvetraceristé všech zemí spojte se!
Založen: Feb 01, 2020 Příspěvky: 137 Bydliště: Praha 1
Zaslal: út červen 18 2024, 17:29 Předmět:
Přípona -E u sovětských elektronek znamenala zváštní jakost, tedy průmyslové použití. Američané to značili příponou WA, Telefunken S na konci (ECC803S), Philips přehazováním (E83CC), Tesla podle toho co okopírovali. Požadované vlastnosti, zejména životnost, občas vyžadovaly snížit katalogové mezní hodnoty - proto ten rozdíl, ačkoliv elektronka de facto vydrží víc. Na fotografii je "průmyslová" konstrukce jasně vidět, 5881 má talířkovou (button base) konstrukci.
A ano, kvalita může být nejrůznější. Dneska se dá na elektronku napsat bez uzardění kdeco.
Založen: Jun 05, 2005 Příspěvky: 12455 Bydliště: Ostrava
Zaslal: so červen 22 2024, 8:36 Předmět:
Včera jsem vytáhnul z jednoho aparátu pár 6P3S-E, rok výroby 1988. Instalováno v roce 2012, kontrolováno 2015. Provozováno při Ua cca 480V, Ik 27-30mA, Uf 6,4V.
V době instalace měly obě elky shodu charakteristik lepší než 3%, dnes mají klidový proud rozdílný cca o 5%. Najeto odhadem 4000 hodin. Je to sračka? _________________ Curvetraceristé všech zemí spojte se!
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra. Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru. Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete hlasovat v tomto fóru. Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.