Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Knoflíky a hmatníky na muzejní techniku
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> 3D tisk
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19698
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá srpen 02 2024, 7:11    Předmět: Citovat

To mě přivedlo na jedno tak trochu OT: nemáte už někdo zpracovaná data na 3D tisk tlačítek a šoupáků na magnetofony Tesla řady B4? A z jakého materiálu, aby skutečně vydržela, a nebyla to jen atrapa?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dj_Paul



Založen: Sep 19, 2004
Příspěvky: 2437
Bydliště: Laškov

PříspěvekZaslal: pá srpen 02 2024, 10:08    Předmět: Citovat

tak materiál ABS nebo PETG.
A Modely? Pokud někdo má originál, tak není problém to okopírovat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 648
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: so srpen 03 2024, 6:09    Předmět: Citovat

O který knoflík se ti Jardo především jedná. Já jsem tedy začátečník ale je to výzva na zimní večery.
Nejlepší je mít poškozený knoflík v ruce, takhle na dálku se to blbě dělá. Také kam je možné jít s rozměrem nahoru aby to nevadilo funkci a zvýšila se pevnost. Když bude knoflík vypadat trochu jinak tak si toho stejně nikdo nevšimne. Nejhorší je žádnej. Tak jestli se do toho chceš vložit tak pošli náčrt s rozměry. Stačí od ruky, žádné technické výkresy. Fotka kde to prasklo by se také hodila ohledně výztuh a kde je místo na zesílení. U B4 jsem před lety viděl prasklý knoflík rychle vpřed a zpět. To by pak vypadalo na tisk „na lešení“, s tím moc zkušeností nemám ale nějak se začít musí. Trochu to ale žere PLA.
Luboš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19698
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so srpen 03 2024, 10:49    Předmět: Citovat

Hlavně jde o šoupák rychloposuvů, tam by se dalo ještě něco vylepšit. Hlavně hmotu, asi pamatuješ lepení křidýlek unašečů, protože ty dlouho nebyly k sehnání, pak se podařilo ten Krasten vylepšit tak, že skutečně vydržel.
Ale tlačítka a knoflíky jsou z toho původního, navíc nejspíš časem zkřehlého.
Moc možností k vyztužení tam není, i když by to o nějakou desetinku mm místy šlo, nakonec i otvor pro pohyb šoupáku by se dal vlevo a vpravo na každé straně o půldruha mm zvětšit...
Zkoušel jsem naučit se modelovat ve 3D programu, ale asi bych se měl věnovat dál tomu, co jsem se už naučil... prostě nejde mi to. K tiskárně mám přístup, ale data mi chybí.
Na obrázcích jsem vyznačil prasklou zděř pro páku a dohmat (červeně) a taky možnost udělat to plné, jak pro B400 (to je naznačené azurovou).



soupak_B4w.jpg
 Komentář:
 Velikost:  155.55 kB
 Zobrazeno:  19 krát

soupak_B4w.jpg



LZ_PL009zm.png
 Komentář:
 Velikost:  215.53 kB
 Zobrazeno:  13 krát

LZ_PL009zm.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 18241
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so srpen 03 2024, 10:57    Předmět: Citovat

To se Hille tiskne vršek a spodek zvlášť s dělící rovinou v tý ploše 51,8 x ?? (chybí ti rozměr, je to stejný jako středový tlačítko 12,2?) a pak slepí prstolepem. Z černýho PETg nebo ABS to přežije všechny ostatní plasty na B4. Ale bude to lesklý a hlavně na PETg trochu budou vidět "nudle". Na tohle by byla lepší resinovka než plastoslint.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19698
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so srpen 03 2024, 11:42    Předmět: Citovat

Jo, ta šířka je o fous větší, než má kratší hrana tlačítka, čili 12,5 mm.
Lesk ani nudle nevadí, důležité je, že v okamžiku, kdy zapadne cvakatura páky na jednom z rychloposuvů, musí ten krček přenést sílu až kilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5730
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: so srpen 03 2024, 11:51    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
... důležité je, že v okamžiku, kdy zapadne cvakatura páky na jednom z rychloposuvů, musí ten krček přenést sílu až kilo.

To je problém u FDM tiskárny, jednotlivé vrstvy se nespojují až tak pevně, aby u tak malého tisku nedošlo k jejich oddělení.
S SLA tiskem nemám zkušenosti, ale co jsem četl, tak ta pevnost je ještě horší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 648
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: so srpen 03 2024, 12:22    Předmět: Citovat

Vyzkouším udělat nástřel systemem jak píše Jirka. Dva díly lepené proti sobě, možná čep. Trochu upravím někam rozměry a budeme později korigovat. Zatím bez radiusů a šikmosti. Začneme spodní prasklou částí, potom nástavba. Jdu na jiný PC. Pošlu k úpravám.
Luboš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19698
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so srpen 03 2024, 12:31    Předmět: Citovat

Nespěchalo to pár roků, nespěchá to ani teď. Byl to jen takový nápad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dj_Paul



Založen: Sep 19, 2004
Příspěvky: 2437
Bydliště: Laškov

PříspěvekZaslal: so srpen 03 2024, 13:02    Předmět: Citovat

myslím že to šoupě z petg vydrží. Můžu skusit i pcblend
můžu vytisknout i vícebarevně



oupě1.jpg
 Komentář:
 Velikost:  28.98 kB
 Zobrazeno:  6 krát

oupě1.jpg



oupě2.jpg
 Komentář:
 Velikost:  31.81 kB
 Zobrazeno:  5 krát

oupě2.jpg



slicer1.jpg
 Komentář:
 Velikost:  54.69 kB
 Zobrazeno:  4 krát

slicer1.jpg



slicer2.jpg
 Komentář:
 Velikost:  107.72 kB
 Zobrazeno:  6 krát

slicer2.jpg




Naposledy upravil dj_Paul dne so srpen 03 2024, 13:10, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 648
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: so srpen 03 2024, 13:07    Předmět: Citovat

Jardo jestli to jde udělej z toho nové vlákno jsme zašitý v pojednání o krabičce na karty, asi toho bude víc. Tady máš první nástřel spodní části šoupátka. Ten komínek výšky 12mm je dost chabrus. Jsou ostatní rozměry Ok? Potřebovalo by to zvýšit "mocnost" do stran i za cenu pilování do krytu.
Luboš



B4náhled.png
 Komentář:
 Velikost:  72 kB
 Zobrazeno:  5 krát

B4náhled.png



náhled 1.png
 Komentář:
 Velikost:  70.18 kB
 Zobrazeno:  5 krát

náhled 1.png



nárys1.png
 Komentář:
 Velikost:  149.84 kB
 Zobrazeno:  10 krát

nárys1.png



oupací komínek.png
 Komentář:
 Velikost:  143.83 kB
 Zobrazeno:  12 krát

oupací komínek.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dj_Paul



Založen: Sep 19, 2004
Příspěvky: 2437
Bydliště: Laškov

PříspěvekZaslal: so srpen 03 2024, 13:23    Předmět: Citovat

taky ti to zahodilo Š z názvů, se koukám
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 648
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: so srpen 03 2024, 13:50    Předmět: Citovat

Mě by tam sedělo toto. Je ale místo? Také bychnezavrhoval tisk na lešení. Komínek nemusí okézně vypadat HiFi. Hlavně pevnost a bylo by to v jednom kroku. Později vyzkouším a zkonzultuju. Dotaz: kolik je pohyb šoupěte do strany. To dá maximální trojúhelník výztuhy, nebo potom prodloužit šoupě.
Luboš



návrh.png
 Komentář:
 Velikost:  121.52 kB
 Zobrazeno:  7 krát

návrh.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 648
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: so srpen 03 2024, 15:17    Předmět: Citovat

První nástřel pro korekci rozměrů pro tisk na lešení. Vše je trochu oproti originálu zesílené. Možný export v stl. Ještě by chtělo dořešit zesílení komínku tlačítka STOP radiusem asi na úkor tohoto posuvníku


NástřelPro korekciRozměru.png
 Komentář:
 Velikost:  111.91 kB
 Zobrazeno:  4 krát

NástřelPro korekciRozměru.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 18241
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so srpen 03 2024, 16:40    Předmět: Citovat

Ten tisk na boku nebude dobrej. Potřebuješ, aby největší sílu od plechový packy chytaly všechny vrstvy. Tohle se časem roztrhne po vrstvě.
Jak jsem už psal, rozdělit v základně na dvě STL a pak slepit. Žádný zesílení tam pak potřeba není. Stejně nemůžeš tisknout jen jeden díl, při tý titěrnosti by to nestíhalo chladnout. Když dáš víc půlek na plochu, tak to bude stíhat chladnout.
Z PETg jsem si tisknul za dvou půlek závěsy na nářadí na závěsnou desku z Lidlu. Průměr je pouhých 6 mm a vydrží to neuvěřitelný namáhání.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> 3D tisk Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund