Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Instruktážní video nebo základní rady

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
markoni



Založen: Oct 30, 2006
Příspěvky: 2310
Bydliště: Poblíž Zlína

PříspěvekZaslal: ne květen 04 2008, 12:58    Předmět: Instruktážní video nebo základní rady Citovat

Dobrý den
Možná jsem naivní ale potřeboval bych zjistit jak postupovat při opravě televize, takové rady co se učí televizní opraváři tým myslím hlavně praktické zkušenosti existuje nějaká v této době literatura nebo instruktážní video s praktických hodin na VHS nebo DVD potažmo na netu? nebo neexistují stránky v amaterkém radiu byla rubrika s opraváterského sejfu.díky předem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honza_jan



Založen: Nov 22, 2007
Příspěvky: 425
Bydliště: Doma

PříspěvekZaslal: ne květen 04 2008, 14:49    Předmět: Citovat

Obávám se, že ti moc nehrozí sehnání takového videa. Je to běh na dlouhou trať. Opravdu sí myslíš, že vědomosti, které musí mit mechanik-elektronik se zaměřením na televize, který se to učí 3 roky a pokud udělá závěrečné zkoušky na jedničku, tak je z něj dobrý začátečník, se dají nahustit do 180 minutového videa?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19640
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne květen 04 2008, 18:01    Předmět: Citovat

Rubrika Ze sejfu opraváře v AR byla spíše orientovaná na odstranění závad, které opraváře potrápily tím, že při jejich hledání strávili hromadu času, než našli příčinu (při školení ještě nikoho nenapadlo, že k takové závadě může dojít). Případně šlo o náhradu součástky či celého modulu jiným, když originál byl nedostupný, nebo o prodloužení použitelnosti lamp nevalné kvality (zářný příklad PCL85 od Polampu) úpravou zapojení.
Rozhodně to neřešilo základy - znalost funkce jednotlivých stavebních skupin, způsoby měření a hledání závad.
Ne, takové instruktážní video by bylo k ničemu.
Pro ilustraci: firma Somet svého času dodávala ke svým strojům instruktážní videokazety, jak rozebrat, složit a seřídit některé "přístavné" moduly, které se na strojích vyměňovaly podle toho, co daný výrobek vyžadoval.
Copak v údržbářské dílně, tam rozebrat, vyměnit vadnou součástku a složit zpět problém nebyl, tam se prostě dala televize a videopřehrávač v ceně ani ne dvacetiny jedné z těch mašin. Ale tahat se s tím mezi stroje kvůli postupu seřízení po montáži? To se nakonec mechanici museli naučit zpaměti.
Ano, hovořím o čistě mechanických záležitostech, kde vidím: tady je vydřená ploška, omačkané nebo olámané zuby, změřím si házení osičky nebo vůli táhla. Tam lze instruktážní video jakž takž použít, i když dostatek předchozích zkušeností také nenahradí.
Fakt si neumím představit, jak ti bude někdo v instruktážním filmu ukazovat, co se děje v obyčejném řádkovém transformátoru, natož...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4261
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: ne květen 04 2008, 18:14    Předmět: Citovat

kdysi dávno byl jakýsi ilustrovaný návod na seřízení páskové dráhy videa a tuším seřízení optiky u CD na CD EURASU , ale jestli to tam ještě je to netuším
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Devo70



Založen: Dec 28, 2007
Příspěvky: 1290
Bydliště: Poprad

PříspěvekZaslal: ne květen 04 2008, 20:20    Předmět: Citovat

bu2520 napsal(a):
kdysi dávno byl jakýsi ilustrovaný návod na seřízení páskové dráhy videa a tuším seřízení optiky u CD na CD EURASU , ale jestli to tam ještě je to netuším


Keby niekto mal to CD, mohol by ho niekde upnúť. Posledné vyšlo podľa údajov na domovských stránkach v roku 2002. Nám večným amatérom by pomohlo sa zorientovať v nepoznaných zákutiach elektroniky. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5156
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: ne květen 04 2008, 22:24    Předmět: Citovat

Zdravím. mě by zajímalo,jak postupují profíci při opravě donesené TV. Jestli to napřed vyfoukáte,rozeberete,proletujete studeňáky a pak když to pořád nejde tak zkoumáte? Nebo hned zkoumáte v tom stavu,v jakém to přinesli? Někdy ty součástky ani nejsou vidět... Rolling Eyes
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sasaopravar



Založen: Mar 01, 2007
Příspěvky: 279

PříspěvekZaslal: ne květen 04 2008, 23:17    Předmět: Citovat

To workhard
Ne ser.Samo že vyčistit.Prohlednout (studenty,ohořele nebo jen podezřele dily,vykonne trandaky zvlašt.Pak napěti,pruběhy...Nejseš ty provokater?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5156
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: ne květen 04 2008, 23:25    Předmět: Citovat

Ne-e,nejsem provokater,sem tam něco opravím,můj zdroj obživy to není,je z toho tak na pivo...jen mě zajímalo jak postupujou profíci,jestli třeba někdy tím vyčištěním nezmizí nějaké příznaky poruchy nebo tak něco. Taky to napřed foukám,než se v tom začnu hrabat,už kvůli hygieně... Wink
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
markoni



Založen: Oct 30, 2006
Příspěvky: 2310
Bydliště: Poblíž Zlína

PříspěvekZaslal: po květen 05 2008, 9:41    Předmět: Citovat

workhard napsal(a):
Zdravím. mě by zajímalo,jak postupují profíci při opravě donesené TV. Jestli to napřed vyfoukáte,rozeberete,proletujete studeňáky a pak když to pořád nejde tak zkoumáte? Nebo hned zkoumáte v tom stavu,v jakém to přinesli? Někdy ty součástky ani nejsou vidět... Rolling Eyes

Moje řeč já vůbec nechci jíst chleba profesionálům,kdysi když ještě můj zdravotní stav dovolil to je ale dávno tak jsem běhal po opravnách když jsem potřeboval něco opravit co se porouchalo v domácnosti tak mi bylo řečeno doneste to sem ale já od malička tíhnu k elektronice a mě zajímalo jak to opravit sám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4261
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: po květen 05 2008, 10:40    Předmět: Citovat

jsou postupy, které se učí a jsou další které má každý sám, mě osobně často řídí intuice. Kouknu na přístroj a často mám pocit , že se mi něco nelíbí, téměř vždy se trefím. Někde ale tento pocit schází a tam nastupuje praxe a měření a oživování krok po kroku ( někdy je to velmi zrádné, proto že po oživení zdroje , výměny multi funkčního procesoru co budí horizontál zjistím že střílí VN trafo a oprava je nerentabilní). A k otázce čím začít to je taky specifické když přístroj vysaju opravím studeňáky a on funguje, nevím jestli to byla ta pravá závada, musím ho nechat běžet i třeba několik dní, ale jistou to nedá. A když ho zapnu hned riskuju, že odpálím i něco co mohlo žít a vyberte si. Myslím, že tak jako každý, nemůže být lékař , hodinář či hokejista, nemůže být ani servisman. Ale je taky pravda v dnešní době , že dobrý obchodník a špatný servisák je na tom mnohem líp než naopak Smile . přeju hodně zdaru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
yakl



Založen: Apr 14, 2005
Příspěvky: 460

PříspěvekZaslal: po květen 05 2008, 13:10    Předmět: Citovat

Ja si myslím, že najdôležitejšie pred opravou je vypočuť zákazníka! Niekedy je potrebné použiť diplomatické postupy na získanie informácie o chybe prístroja, lebo zákazník má dojem, že čím menej toho povie (prezradí o chybe), tým menšia bude cena opravy. Postup opravy však nedokážem popísať jednoznačne a to som túto prácu robil 25 rokov bez prestávky. Je totiž zakaždým iný, podľa typu prístroja, chyby a niekedy aj zákazníka. Preto aj ja čakám, či sa nájde niekto literárne zdatný, čo tento postup dokáže popísať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34229
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po květen 05 2008, 13:13    Předmět: Citovat

"Urcite mi to nespadlo."
"Chladic je urcite nasadeny spravne."
Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vrky



Založen: Nov 28, 2004
Příspěvky: 1787
Bydliště: pod Black Mount

PříspěvekZaslal: po květen 05 2008, 22:29    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
"Urcite mi to nespadlo."
"Chladic je urcite nasadeny spravne."
Laughing
Tak to nějaký divný. KOUKAL JSI SE DOBŘE?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.30 sekund