Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tesla LCE CK - 3366X
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dudlaxx



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: ne říjen 23 2005, 21:47    Předmět: Tesla LCE CK - 3366X Citovat

Dobry vecer , tahle TV mela znizceny tranzistor ktery je misto rele stan-by
tranzistor jsem vymenil i elyty v radku a primarnim droji , nicmene TV nejde vypnout ovladacem. Misto +110V je tu jen 94V vymeneny tranzistor {Q507} silne topi { kdybych to nechal jet tak shori} ..... nevite co jsem jeste mohl prehlidnout ??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Frenky



Založen: Apr 19, 2005
Příspěvky: 424
Bydliště: CZ-MO

PříspěvekZaslal: ne říjen 23 2005, 23:01    Předmět: Citovat

1/ Do stavu *STANBY* je tento tranzistor spínán přes 2 malé
tranzistory z procesoru...mohou mít svod
2/ Napětí + B pro VN je filtrováno přes 2 CE...právě mezi tyto CE
je tento tranzistor,zapojen,bývají také slabé,lépe dát nové.
Často bývají obě tyto závady současně !! Beer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dudlaxx



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: ne říjen 23 2005, 23:11    Předmět: Citovat

ty elyty vymenim urcite a uvidim. kapacitu sice maji v poradku ......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Frenky



Založen: Apr 19, 2005
Příspěvky: 424
Bydliště: CZ-MO

PříspěvekZaslal: ne říjen 23 2005, 23:29    Předmět: Citovat

Procesor budeOK,ten to jenom spíná,dá se to dobře naměřit,musíš mít schema,není to složité.Většinou bývá špatný i ten druhý tranzistor,hned vedle toho výkonového.....je to nejčastější závada u těchto TV.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dudlaxx



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: ne říjen 23 2005, 23:36    Předmět: Citovat

jasan uz to vidim je asi po nem ma svod , ze sem to prehlid se nedivim ze ten vykony tak topi .

ten prispevek predtim jsem upravil protoze jsem spatne rozumel odpovedi a uz sel rovnou po procesoru { myslel jsem ze ty dva tranzistory jsou v nem Opravář } vhodnou nahradu nemam po ruce zitra koupim ......

Diky za radu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
achil



Založen: Dec 01, 2004
Příspěvky: 221

PříspěvekZaslal: po říjen 24 2005, 8:19    Předmět: Citovat

Výkoňák je NPN dávám BUT11 a vedle něj je PNP dávám 2SA1013. Občas to schytaj oba dva.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frenky



Založen: Apr 19, 2005
Příspěvky: 424
Bydliště: CZ-MO

PříspěvekZaslal: po říjen 24 2005, 9:48    Předmět: Citovat

U toho 2SA1013 pozor na zapojení vývodů...záleží jaký tam byl původní,
některé TRA tady mají vývody : e,b,k nebo b,k,e,někdy se to stane,že se
při použití náhrady přehodí a pak to taky nejde !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dudlaxx



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: po říjen 24 2005, 12:56    Předmět: Citovat

Presne tak mam jakousi nahradu ale musel jsem ji "prohybat " nozky abych ji moh zapojit spravne . TV plne funkcni, jen u vertikalniho rozkladu jsem vymenil elko po cca 10 min se u spodku obrazovky zmenil rozmer . ted to bezi na 100%

ten vykony jsem nahradil but11 a ten maly pnp nejaky F421 to mi dali jako nahradu v prodejne ....

Jeste jednou diky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dudlaxx



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: po říjen 24 2005, 19:31    Předmět: Citovat

TV sla po oprave cca 2 hodinky pak LUP nic....... prosedel jsem cely den nad ni nez se mi podarilo objevit studeny spoj ...... nezavidim profikum
kteri maj par takovych tydne .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pit



Založen: Mar 21, 2005
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: st říjen 26 2005, 20:56    Předmět: Citovat

Laughing ty tranzistory tam budou urcite dva Opravář
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dudlaxx



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: čt říjen 27 2005, 17:23    Předmět: Citovat

jsou ale uz to vsecko frci , frcelo to uz po vymene toho NPN +PNP ale asi po par hodkach buch a nic .... odpalene BU hledal jsem proc nechtel jsem zbytecne vyhodit dalsi BU a cely den jsem prosedel nez nasel pricinu ... studeny spoj pobliz VN .... to odpalilo BU .... ted je TV v poradku ...
Rodice ji maji v kuchyni kazdy den v provozu .......


Stejne je to divne zapojene .... prvni musel odejit ten PNP a diky svodu zacal topit ten vykony a TV sla dokud neshorel pod tranzistorem plosnak ..........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vlasta-ANT



Založen: Oct 02, 2005
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: po říjen 31 2005, 22:26    Předmět: Citovat

Potvrzuji tutéž závadu u LCE CK-5086W/T. Všechno sedí přesně. Odešly oba (NPN i PNP) vlivem nadměrného napětí ze zdroje (elektrolyty - viz ostatní příspěvky). PNP tranzistoru se musely prohodit 2 vývody, tuším, že byl špatně i tisk masky ploš. spoje. Spínací tranzistory jsou ovládány dalším tranzistorem a na jeho bázi byl impuls při aktivaci z DO v pořádku.
Po výměně obou tranzistorů a elektrolytů ve zdroji vše OK.
Vlasta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dzejpi



Založen: May 20, 2009
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st červenec 22 2009, 13:35    Předmět: Citovat

Tak nevím jestli jako diletant sem můžu vůbec psát, ale zkusím oživit tohle téma už spíš jen pro zajímavost pro šťouraly, který to baví. Přečetl jsem všechno co se tady dalo, udělal jsem všechno dle rad - výměna elytů v primáru, části v sekundáru, BUT 11 a jeho kamaráda, TDA3653B, propájel skorem celou desku, nicméně bez úspěchu. TV po zapnutí naběhne, resp. naběhne VN, je to slyšet i cítit, ale obrazovka zůstane černá, na ovládací prvky nereaguje, nejde ani zvuk(nechrčí). Po vypnutí vypínačem se uprostřed obrazovky objeví bílý obdélník 10 x 2 cm a hned zase zhasne. Pokud to zapnu okamžitě po vypnutí probleskne přes celou šířku obrazovky žlutej pruh, hnedle zmizí. A to je tak asi všechno. Jinak napětí na měřícíh bodech dle schéma +- souhlasí - místo 110V 114V a místo 14 V 16,4V, jinak na chlup. Na TDA leze asi 24.4 V na 6 a 9, nicméně ten topí tak, že po minutě už nejde udržet prst na chladiči. A na desku na obrazovce jde místo 180V 194V, jako diletant netuším proč a jestli to je v normě. Obrazovka žhaví. Tak pokud by někoho něco napadlo a chtěl se tím ještě zabývat budu rád.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kondik



Založen: Dec 25, 2006
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: st červenec 22 2009, 15:15    Předmět: Citovat

xxx

Naposledy upravil kondik dne čt listopad 16 2017, 20:29, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dzejpi



Založen: May 20, 2009
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt červenec 23 2009, 10:01    Předmět: Citovat

Hm, do toho se mi moc nechtělo pouštět, nicméně díky za radu, uprostřed obrazovky naskočil krásnej bílej horizontální proužek. Zřejmě to bude tím že na vertikální vychylovačky leze nějakejch 1,3V. To i já vím, že tak nějak nestačí. Jak jsem psal TDA jsem vyměnil, teď je otázka jak je na tom multisignálovej procesor. Nemám přístup k osciloskopu, abych mrknul co z něj leze na 1 a 3 TDA. Nicméně podle multimetru tam cosi maličko pulsuje. Měnit bych ho stejně neměnil za ty prachy. Bez pořádný výbavy na to budu asi krátkej. V každým případě děkuju za dobrý rady. Ještě jednu diletantskou otázku - dá se obecně říct jaký napětí zhruba má být na vychylovacích cívkách? Na horizontálních mám nejakejch 113 V, na vertikále jak už jsem řekl celkem prdlačky. Tak děkuju za každej postřeh na týhle vynikající poradně.
Ještě drobnost a malá naděje pro mne a námět k zamyšlení - absence zvuku. Čekal bych že bude alespoň šumět. Obvod vypadá v pořádku - z laického pohledu. Tak asi tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund