Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

čez zloděj

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lukke



Založen: Dec 06, 2006
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: so březen 21 2009, 23:32    Předmět: čez zloděj Citovat

Zdravím,

podle banky mě byli ztrženy zálohy za 12 měsíců celého roku.

Na vyúčtování od čezu bylo jen 11 měsíců placených záloh čímž čez mojí osobu okradl o cca 1800 kč a to vědomně.

Nedivil bych se kdyby to měl takto každý, at žije fašistiký systém.

Laskavě si zkontrolujte platby a fakturu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4259
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: ne březen 22 2009, 7:12    Předmět: Citovat

co já si vzpomínám, tak čez bere jedenáct záloh a pak strhává , nebo vrací rozdíl co vznikne za ten rok.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32174
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne březen 22 2009, 7:42    Předmět: Citovat

Záleží na tom, jak je to zařízeno v bance - jestliže je to placené inkasem z účtu, platbu vyvolá svým požadavkem ČEZ - klient to bance musí povolit a ČEZu k tomu dát oprávnění. Pak proběhne 11 zálohových plateb ročně - ČEZ to tak má ve smlouvě, že strhává jen 11 měsíců v roce.
Naproti tomu pokud dá klient bance TRVALÝ PŘÍKAZ K ÚHRADĚ, banka ho provádí ke stanoveneému datu každý měsíc bez podnětu ze strany příjemce platby - tedy 12x za rok.
V tomhle případě se tedy musím těch zlodějů zastat, protože jsme měli doma podobný problém - přišla nám faktura na zaplacení nedoplatku za elektriku ve výši skoro přesně jedné měsíční platby (rozdíl v desetikorunách) - a když jsme se podívali blíž na vyúčtování, bylo nám divné, že celková naše roční platba je jen 11násobek měsíčních záloh, jako by se jedno inkaso neprovedlo. Tak hlubší pátrání ve výpisech a nakonec telefon na ČEZ - a bylo to jasné, ČEZ si nechává zálohy strhávat jen 11x za rok.
Lukke, pokud tedy platíš trvalákem, Tvoje platba na účtu ČEZu je, jen se musíš domáhat jejího dohledání a "spárování" podle zúčtovacích dat. Jinak doporucuju k takovým platbám používat SIPO nebo povolit přímé inkaso z účtu - a limitovat částku.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19614
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne březen 22 2009, 7:48    Předmět: Citovat

Rok má přece 12 měsíců: když platím trvalým příkazem, taky nezadávám, který z nich vynechat. A za třináctý měsíc jsem zálohu nikdy neplatil, tím méně za měsíc československo-sovětského přátelství.
Pak mi přijde vyúčtování a buď mi něco vrátí, nebo něco doplatím. Pravda, častěji vrátili, což znamená, že jsem jim tuto částku průměrně na půl roku bezúročně půjčil, ale pořád lepší, než doplácet.
Ale teprve tohle je ten třináctý roční pohyb financí mezi mnou a distributorem.

K vyúčtování je přibalený platební kalendář, schválně se podívej na rozpis záloh a hlavně data.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dolac



Založen: Jul 10, 2005
Příspěvky: 491

PříspěvekZaslal: ne březen 22 2009, 9:24    Předmět: Citovat

Presne tak ako to popísal EKAR to funguje aj u nás. Teda 11 záloh a na 12 mesiac vyúčtovanie s preplatkom resp. nedoplatkom. Najlepší spôsob je teda platiť inkasom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
souba



Založen: Jan 21, 2005
Příspěvky: 706

PříspěvekZaslal: ne březen 22 2009, 16:26    Předmět: Citovat

Připojuji se k Ekkarovi a ještě dodám,že jsem si zřídil u Čezu
virtuálmí obchodní kancelář.
http://www.cez.cz/cs/produkty-a-sluzby/obcane-a-domacnosti.html
Kde se každá platba objeví a můžete kdykoli platby kontrolovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lukke



Založen: Dec 06, 2006
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po březen 23 2009, 7:18    Předmět: Citovat

Ahoj,

je to placené inkasem z účtu jak psal EKKAR.

Ale strhli si sami tedy čez si sebral z mé banky 12 záloh a na výpisu z jejich vyúčtování je bohužel jen 11 záloh tedy 3 měsíc 2008 jako bych neplatil přitom z účtu banky to bylo strženo.

To samé letos 3/2009 mi strhli takže za rok to bude stejné.

souba-tu virtuálku mám, ale nikte tenkrát jsem tam nenašel platby atd, dnes to je možná jiné omrknu.

V každém případě malou drobnost si neodpustím, od asi 10/2008 je cena elektřiny na burze cca o 30 procent nižší /němci a jiní kromě občanů čr/ přesto od ted 3/2009 je cena zvýšena a jak fašisti tvrdí příští rok možná s cenou pohnou dolů.Doted vždy zvyšovali v průběhu roku.

Dík za odezvu snad někomu pomůže.


[/b]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
souba



Založen: Jan 21, 2005
Příspěvky: 706

PříspěvekZaslal: po březen 23 2009, 7:42    Předmět: Citovat

Uvedeno budeš mít samozřejmě jenom jedenáct záloh ,ale v celkovém součtu by se měla objevit částka za dvanáct plateb.
Možná,že dvanáctou platbu převádějí do nového roku.
Nejlépe navštívit pobočku a vyjasnit vše osobně.
Vem si sebou pokud možno výpis s banky.
Telefonování stojí dost peněz a nic nevyřídíš.
Aspoň tak to řeším já.
Čezu platím přes inkaso , bez problémů.
Ještě dodám,že jsou opravdu zloději.
Snažili se nalákat lidi aby si zafixovali sazbu i když je jasné,že budou muset jít s cenou dolu..

Trochu trpělivosti neuškodí .
Pokud nejde o život není kam spěchat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lukke



Založen: Dec 06, 2006
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: so březen 28 2009, 9:53    Předmět: Citovat

Tak jo,

byl jsem na pobočce a platím 11 záloh s tím že tu 12 zálohu převádí na další rok, ale nikde není uváděna.

Zrušil jsem jejich inkaso abych v tom neměl bordel takhle ted mám doplatit 1800 a něco ,ale záloha je 1730 a nikde to není vyůčtováno jedině pomocí účtu a jejich výpisu kde 1 měsíc vždy chybí.

Ještě jsem se tím zcela neprokousal, ale je to OK, jedna věc je jistá zvýšení zálohy o cca 400kč při snížení ceny elektřiny na burze o cca 33 procent.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.25 sekund