Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Windows vista home basic
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jaký operační systém používáte
DOS
0%
 0%  [ 0 ]
Starší Windows než je uvedeno
0%
 0%  [ 0 ]
Windows 98
4%
 4%  [ 2 ]
Windows Me
0%
 0%  [ 0 ]
Windows 2000
0%
 0%  [ 0 ]
Windows XP
74%
 74%  [ 32 ]
Windows Vista
2%
 2%  [ 1 ]
MAC
0%
 0%  [ 0 ]
LINUX
16%
 16%  [ 7 ]
Windows 7 BETA-Později finální verze
2%
 2%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 43

Autor Zpráva
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: st duben 29 2009, 14:36    Předmět: Windows vista home basic Citovat

Dobrý den, rozhodl jsem se zakoupit Windows Vista jelikož mám pc 1.6GB,512Ram,80Gb rozhodl jsem se zakoupit Home Basic (protože má nejnižší požadavky na pc) Jelikož mi je 14 Roků chtel bych koupit co nejlevněji proto jsem si klikl do Seznamu na zboží a napsal:Windows Vista home basic a dal od nejlevnějšího a ted sem se tam začal seznamovat z novímy slovíčky a nevím co slovíčka znamenaní nevíte?
(Viděl jsem že se Visty pohibují kolem 2000Kč)

UPG

OEM

Prestigio

Prosím poraďte co mám koupit abych koupil co nejlevněji a dobře

Pro zajmavost přidávám Anketu ale ty Visty bych si přál, nechci čekat na Windows 7 Protože bude mít prý 8GB a nesmírné požadavky, a nový pc mám přednedávnem tak kupovat jiný též nechci, ale naopak chci jít do novějšího (a to Visty jsou)

Děkuji, za každou Radu (též si uvědomuji že ty Visty mají nějáké nevíhody, popř chybičky,ale i přest to je chci, a líbí se mi jejich vzhled, vím že se dá natáhnout do XP ale nikdy to nebylo ono, ale mě ty nevíhody nevadí protože používám standartní funkce)

Ještě jednou Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: st duben 29 2009, 14:49    Předmět: Citovat

CZJKP1 napsal(a):
...mám pc 1.6GB,512Ram,80Gb...

Tohle je probuh co? Jako ze mas 1.6GB HDD a 80Gb internet? Tam se ti ani Visty nevejdou.

Ze sis nasel OS za 2000 je sice pekny, ale pro tebe uplne naprd. OEM SW je vazany na prodej s HW...jestli uz mas ted PC a chces k nemu zakoupit SW, tak musis koupit "FULL" verzi za X tisic a ne OEM.

Takze mas problem a musis si koupit i novy PC. Kdyz si koupis OEM a nainstalujes si ji na tenhle PC, porad to mas nelegalni. Kdyz mas pred nedavnem novy PC, proc sis s tim nekoupil i OS? Mel bys klid. Takhle te to bude stat X tisic navic za plnou verzi OS. Maly vycuc:
kód:
Možnost koupě OEM licence:

OEM licenci je možné prodávat POUZE s novým PC (notebookem) a to buď předinstalovanou, nebo samostatně .

V případě, že firma nebo fyzická osoba si bude PC sestavovat samostatně, je možné prodat OEM licenci společně alespoň s pěti základními komponentami, které tvoří systém. Jedná se o těchto pět komponent

Základní deska

Procesor

Operační paměť

Pevný disk

Počítačová skříň se zdrojem napájení

Jakékoli prodej s jinými komponentami, jako je např. myš, klávesnice apod, budou považovány jako neplatné

Platí, že OEM licence musí být na jedné faktuře minimálně s těmito pěti komponentami.

Charakteristicka tohoto licenčního programu:

• Trvalé licence, které je možné využívat bez časového omezení

• Nepřenositelnost OEM softwaru (Licence zůstává po celou dobu užívání produktu vázána na počítač, na který byla prvotně nainstalována. V případě výměny hardwaru nebo poškození či likvidace počítače, dochází k zániku licence.)

• Pořizovací cena licence je nižší než při jiných formách nákupu.

Technická podpora

Technickou podporu k produktům OEM zajišťuje zákazníkovi výhradně dodavatel kompletně sestaveného počítače, případně ten, kdo instaluje software OEM do počítače (neplatí pro Microsoft Office 2007). Všichni dodavatelé a prodejci OEM softwaru jsou v tomto směru vázáni smlouvou, kterou akceptují při rozbalení OEM produktů. Nově poskytuje podporu společnost Microsoft u systému Microsoft Office 2007 a to do 90 dnů od prvního zavolání na Zákaznické Centrum.

_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4519
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: st duben 29 2009, 15:08    Předmět: Citovat

K tomu všemu se dá dodat snad jen to, že s 512MB RAM nechodí pořádně ani XPéčka. Na Vistu je všeobecně doporučováno 2GB paměti a myslím, že to není vůbec nadsazené. A kde jsou ovladače pro Vistu na takovéhle PC? Není tu sice napsáno co je tam za desku a grafiku, ale i s tím bude možná problém.
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5258
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: st duben 29 2009, 15:20    Předmět: Citovat

A w7 mi zaberaju na sekundarnom disku 8giga zo 16-tich uz aj s programami...je pravda ze ich casto nepouzivam...myslim ze sa tu asi viaceri zhodneme je jehoVISTY su na tom horsie co sa tyka ako W7 RC1...do visty nehodlam ist,pockam si na final W7...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15603
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st duben 29 2009, 15:53    Předmět: Citovat

Tak legalizační verzi XPéček jsi už prošvihnul. Pokud chceš mít legalizační verzi Vist, tak si je kup za těch 2000,- (2500,- Kč s DPH). Příklad nákupu Visty Home Basic je tady : http://interlink.tsbohemia.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=80508 Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: st duben 29 2009, 16:29    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Tak legalizační verzi XPéček jsi už prošvihnul. Pokud chceš mít legalizační verzi Vist, tak si je kup za těch 2000,- (2500,- Kč s DPH). Příklad nákupu Visty Home Basic je tady : http://interlink.tsbohemia.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=80508 Wink

Ha, to jsem prehledl...tak dolegalizace jeste jde. Jsem myslel, ze to pro Visty padlo 1.1. 2009. Omyl Smile

_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
CharlesBass



Založen: Apr 15, 2009
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: st duben 29 2009, 17:58    Předmět: Citovat

Ahoj.
z ankety bych mohl zaškrtat mimo MAC a Linuxu všecko. Zaškrtl jsem W7 - na tom jedu už od ledna. Přičemž používám na jiných PC W-Visty Home Edition SP1 i W XP SP3. Jako zkušený uživatel můžu směle říci, že ten Seven je ze všeho nejlepší. Jede tedy na Pentiáckým dvoujádru 2,5GHz a RAM 4GB zabírá na disku vskutku skoro 10Gb. V dnešní době cen HW (disků a ramek) tohle nepředstavuje takřka žádný problém.

Ty Visty - hele ať je to jak chce. Počkej si. Přeinstaluj xpéčka, pořádně zaktualizuj a s uvedenou sestavou to bude to nejlepší, co bude nejlevněji Tebou samým k dosažení. Visty nehaním. Připadají mi jako takový mezityp, a podle různých diskuzí byl nadsazen. Nevím je pravdou, že na mém dvoujádrovém (1,8gHz) ntb s 1Gb RAM je dost tuhý. Někdy to tam má tendenci trvat jak v dobách 286 při formátu diskety Laughing

Ty Visty stejně tak i Seven mají tendenci nic Ti nedovolit, prosazují si hlavně u HW klasicky jen svou. Co nemá nedejbože elektronický podpis jako by bylo namířeno na svrhnutí minimálně Mikrosoftu. Pro neznalé lidi je tohle ovšem výhoda - buď to funguje a nebo ne. Pokud ne, nemají na nic jiného než standartní a legální řešení - koupě oboustranně vyhovujícího komponentu. Různe bastlířské praktiky s pochybnými komponenty jdou jen z obtížemi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15603
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st duben 29 2009, 18:03    Předmět: Citovat

Neboj, oni ti vyčůránci od Mrkvosoftu budou stále něco vymýšlet, protože přišli na to, že když to neudělají, tak prostě nic neprodají. Lepší mít jen polovinu v rámci opraveného autorského zákona než nic Wink
A s tou legalizací XPéček pomocí OEM verze bych si taky moc nelámal hlavu - jsou v prodeji stále ty verze s tím nápisem. Jde vlastně jen o to, jestli chce domů něco oficiálního nebo ne a pak si to stejně ukradne a nikdo to nebude nikdy řešit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: čt duben 30 2009, 11:53    Předmět: Citovat

Ale ne mam 1.6GB procesor,512Ram, a Hdd 80Gb
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: čt duben 30 2009, 12:25    Předmět: Citovat

CZJKP1 napsal(a):
Ale ne mam 1.6GB procesor,512Ram, a Hdd 80Gb

Srandu si delej z nekoho jinyho.

_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32251
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt duben 30 2009, 12:38    Předmět: Citovat

On ho VSKUTKU může mít "nedávno nově koupenej" - ale od někoho, komu taková vykopávka zavazela doma ve skříni a potřeboval se jí zbavit.
A pokud nám chce CZJKP1 tvrdit, že takovou sestavu pořídil v nedávné době jako novou a má na ni platný záručák, pak je důvěryhodný asi jako naši politici a radím na jeho kecypindy nereagovat!

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 9041
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: čt duben 30 2009, 12:39    Předmět: Citovat

CZJKP1 napsal(a):
...a nový pc mám přednedávnem tak kupovat jiný též nechci, ale naopak chci jít do novějšího (a to Visty jsou)


Novy PC s temito parametry co uvadis, (pominu-li, ze nevis v cem se udava rychlost CPU) jsem kupoval pred vic jak peti lety. A i tak byl vykonnejsi. Takze pokud to neni notebook, tam bych ty parametry jeste v nouzi bral, tak te nekdo seredne napalil, jestli to bylo nedavno kupovany. Na Visry s touto konfiguraci zapomen.

Kurnik, zase me nekdo predbehnul...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: čt duben 30 2009, 14:37    Předmět: Citovat

Pc jsem dostal k Letošním vánocům od rodičů a je koupen z inzerátu na annonci za 3.500Kč Byl fungl nový originál zabalený v bedně nepoužívaný (Bedna již má černou barvu)

*Má DVD-RW.
*8 X USB.
*Integrovanou Grafiku, zvukovou kartu a LAN.
*Mám k tomu originál CD s ovladačemi INTEL
*Vyroben od firmy INTEL

*1.60Ghz CPU
*512Mb RAM.(jsou tam 2 sloty a jeden volny a mam ve skříni ešte 256Mb Ram, Tak by se tam dala šoupnout.
*80GB HDD

Koukal jsem a Windows vista home bsic má min. požadavky
800Mhz
512Ram
20GbHDD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32251
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt duben 30 2009, 15:55    Předmět: Citovat

CZJKP1 napsal(a):
Pc jsem dostal k Letošním vánocům od rodičů a je koupen z inzerátu na annonci za 3.500Kč Byl fungl nový originál zabalený v bedně nepoužívaný ...

Tohle mi stačí - někdo se zbavoval nepotřebného záložního železa.

To CZJKP1: Uvědom si že minimální požadavky na HW znamenají to, že se OS na takové konfiguraci sotva převaluje a co chvíli hrozí zásekem - obzvlášť pokud na pozadí poběží ještě něco - stačí pitomý AVAST...
Ten Tvůj počítač byl nemoderní už předloni, někdo ho měl uložený jako nepoužívaný záložní pro případ poruchy. Podle konfigurace byl určený pro základní funkci XP profi + Office a nějaká kancelářská aplikace, rozhodně ne nic multimediálního náročného na výpočetní výkon. Je to spíš nějaká pracovní stanice z podnikové LAN než opravdický samostatný počítač - takže od něj těžko můžeš chtít, aby chodil s tak pažravým systémem, jakým jehoVista je.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15603
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt duben 30 2009, 16:25    Předmět: Citovat

CZJKP1 napsal(a):

Koukal jsem a Windows vista home bsic má min. požadavky
800Mhz
512Ram
20GbHDD


To je pravda, to jsou opravdu MINIMÁLNÍ požadavky WV HB. Takže to tam na 100 % spustíš.
Teď se ještě musíš podívat na parametry pro normální běh toho systému, což je:
CPU na 2-2,8 GHz CD, C2D
RAM 2-4 GHz/ 800 MHz
HDD aspoň SATA a lepší 250 GB za 1100,- Kč než 80 GB za 900,- Kč

Pak ještě záleží na tom, co tam opravdu budeš dělat. Plno věcí pod tím prostĚ už nejde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund