Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ktorá tlačiareň sa oplatí urobiť.

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3525
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: po leden 10 2011, 20:50    Předmět: Ktorá tlačiareň sa oplatí urobiť. Citovat

Ahojte ,mozete mi napisat ku tymto tlac.svoje skusenosti. CHcem jednu z nich opravit do rezervy.Epsonka C20SX je uz vykupana caka ju len zlozenie alebo odlozim nieco z nej. ak poviete ze je to nic moc.Ten zdroj ma 38V a neakych 5V alebo len 38v a dalsie dva su co,spetna vezba.Jeden je nezapojeny sa mi zda.Spolu je ich pat.Tieto zdroje su na mnohych epsonkach .Takze co z tychto je dobre a co nedoporucujete.1.)Lexmark Z12. 2.)Epson stylus C20SX 3.)HP PSC13-15 ku nej zhaniam dosku.PSC 1315 mam tri roky zo zber.dvora s par opravami som vytlacil okolo 1500 stran a je to uz horsie ahorsie.Staci par slov ku nim.Reagovat nebudem, len si precitam a rozhodnem sa aj podla Vas,vdaka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15636
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po leden 10 2011, 20:58    Předmět: Citovat

Tu Lexmark tiskárnu neznám, ale Epson C20SX jsem tady měl dvě, fungovaly a jsem rád, že jsem se jich zbavil. Ta HP PSC 1315 nic moc, ale asi by se vyplatila ona. Ta mi tady taky leží, ale nechtějí se mi tam doplňovat barvy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3525
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: po leden 10 2011, 21:08    Předmět: Citovat

Mozes napisat preco si rad.co bolo zle na nich?Neako mam probl.s odoslanim zpravy ,Vy nie?Tak to je potom tu aj dva krat po sebe,prepacte.Od kial si tu 1315 dosku by som zobral ak to nechces a nie si z ciech,pripadne celu.Mam uz tri a vsade zla doska .Musim rucne prepinat otacky motora na zaciatku vzdy,potom uz vsetko slape dal.Tie farby zasychaju to je otrava.Vies ja vsetko co mam tak len co najdem vy-ho-de-ne!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mirosne



Založen: May 07, 2008
Příspěvky: 2806
Bydliště: Blue rock,VK-SR

PříspěvekZaslal: po leden 10 2011, 21:29    Předmět: Citovat

Urob všetky tlačiarne a najlepšiu si vyber.Nečakaj na názory,lebo každý človek má iné. Wink
_________________
Pozdravujem Vás, Miro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3525
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: po leden 10 2011, 22:08    Předmět: Citovat

Miro,keby si vedel cim to plnim, ani tebe to neřeknu ,tak by si to nepisal.Vies ze niektora Epson uz zisti aj ze nema orig.farbu.To cim plnim nemozem davat vsde, lebo aj tam ,kde to davam Hp 710c a PSC 13-15 su problemy ale da sa!!ked to dam inde ,je problem vacsi.Takze tak.Vies mi niekde poradit lacny zdroj farby napr.200ml/24eur.Nasiel som taky inzerat ,len neodpoveda.Ja nepodnikam uz,za starostu ma ludia nechcu ,lebo som prisny,narocny,vela chcem.Po 89.som tu v dedine dostal viacerych starostov z uradu aj zam.OcU.pre podvody Viem o vstkom skoro co robili a tak sa boja aby som vsetko nevidel.Nemaju ma preto v laske.No work no many.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3525
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: pá leden 14 2011, 18:24    Předmět: Lexmark Z12 a Epson stylus C20SX Citovat

Nevite niekto ta lexmark Z12 co je to zac?Oplati sa ju rozobrat aurobit GO.Nasiel som ju bez naplni.Ak ano ,daroval by mi za postovne ich?
Tu epson stylus som uz zlozil zdroj na 3a 4 (2a3)dava tych cca38V.Neviete ten vyv.c.5 je to neaka spetna vezba,neake info pre zdroj.Nemam ku nej navod a chcem sa spytat,ked ju zapnem mimo tlac.co by malo nasledovat ak je elektr.dobra a vsetko ostatne,samo ze s papierom.Presne co ma robit hlava a ci ma zobrat aj papier.Nesmie vobec cervena blikat,svietit.Za pomoc dakujem,kto nema chut ,nech nic nepise.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32318
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so leden 15 2011, 2:36    Předmět: Citovat

Tiktak - mám odskúšané, že atramentová tlačiareň vie tlačiť aj s pečiatkovou farbou "bez oleja pre gumenné pečiatky" (tie obyčajné, čo sa natierali tým hrubým štetcom v šrubovacom uzávere na podušku v každej kancelárii predtým, ako sa objavili samofarbiace pečiatky "Trodat" - iba je problém s odtieňom farby, lebo sa nedajú kúpiť také odtiene, ktoré treba k správnemu zmiešaniu farieb pri tlači - tlačiereň tlačí vo "falošných farbách". Ak by si tlačil iba čierno-bielo, čierna pečiatková farba by mala stačiť - je ale problém s jej zasychaním v tlačovej hlave, ak by si používal pečiatkovú farbu, musel by si tlačovú kazetu ukladať vždy po ukončení tlače do uzatvoreného puzdra, kde by sa neodparovalo rospúšťadlo a farba by nevysychala. Do kazety sa pečiatková farba dá nastreknúť injekčnou striekačkou s ihlou...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3525
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: so leden 15 2011, 17:27    Předmět: Citovat

Ekkar,tu hore som to nenapisal,co Ty teraz.Ja to uz tri roky takto tlacim pre krizu v nar.hospodarstve.Co mi to zozralo nervov to zasychanie tych kartr.ani nehovorim.Vcera som dal farebnu z HP710 do vody a dostala sa dnu voda!!!Nevedel som kde je voda v ktorej boli namocene.Nie je to prvy krat co mi s bokou vytekala farba a cely som bol ...!Teraz ju musim rozobrat "boky "co je fuska,vyprat spongiu,vysusit a zlozit.ak mi niekto neda!!!HP 13-15 mam tri a vstky el.zla!!Ja poznam ako funguju vsetky tie kartr. a tak viem vzdy kde, co je chyba.Vies ,ze rozchodim zaschnutu aj frkanim ku zemi,niekedy staci 20x niekedy10x,atd.nesmie farba ale penit pri tom vtedy sa musi pockat ,az sapena usadi!!To plati u razit.farby,original som nikdy nemal iked by som lacnu zobral!!!!Su tam rozne finty ,zakony preco to tak funguje.Tlac.hlavy zaschnute pretlacam kompresorom s chladnicky co fukam gumy!!!!Do vody mozu ist krtr.len co maju na vrchu lepeny kryt,alebo su stopercentne na bokoch zalepene.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4513
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: so leden 15 2011, 18:15    Předmět: Citovat

naco ju celu ponaras ...ja ponorim len toko aby boli trysky zaliate je pravda ze pouzivam atrament do tlacovych hlav..a namacam v okene bez liehu Very Happy (aj to len 2x ked sa mi dostali do ruky take co uz dlho netlacili 3-6mesiacov
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3525
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: so leden 15 2011, 20:47    Předmět: Citovat

Altan ,ja som to namocil iba max1,5-2cm,ale aj tak sa dostala dnu.Teraz sapozeram tak staci aj1cm aby sa dostala do nutra, ked je zle zalepene tie HP710,845 farebne.Cierne je iny princip fungovania ,ktory urcite vies len ho spomeniem pre mnohych co ho nevedia a je dolezity!!!!!Takze HP710 ,845 cierna.Vtlaci sa do vnutra gulicka ,striekackov sa naplni farba najlepsie orig.tak 20ml-30,ja aj tam davam razit.farbu lepsia je s olejom,do tej bez oleja som dal uz aj jedly olej a funguje to nezrazil sa predtym som vyskusal (len na vl.triko pre ostatnych).Potom som to dal do sveraka a stlacil z bokov kartridz tak osi 5mm.Medzi klestiny sveraku a kartr.som dal z oboch stran matky 16-ky,aby sa to prehlo v strede a ztlacio vnutri vrecusko s farbov pln.otvorom hore,gulicka pasuje z vencekoveho loziska bicykla na korman,dufam ze sa nemylim. Vtlacime novu gulicku,prelepite lep.paskov!!!!Faba nesmie vytekat ked je plniacim otv.dole,ak vyteka zle ste to urobili nie je tam podtlak (Ak som sa zle vyjadril prepacte)!!!!Gulicku nikdy sa nepokusajte vyberat,lebo potom pomoze iba tam s presahom nakrutit srob, nieco ine narazit.Aj toto som uz kamosovi musel urobit.Dolezite je vzdy poznat system ako to funguje ,inac nemate sancu uspiet!!!!!!!!!§
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.38 sekund