Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

sat dm500s problém se signálem
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
olda007



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: pá duben 11 2008, 10:44    Předmět: sat dm500s problém se signálem Citovat

Zdravím všechny a prosím o odbornou radu.Dostal se mi do ruky přijímač dm500s,který má problém s nascanováním a laděním programů-hlásí není signál.Při ručním zadání kmitočtu na Astře1 např.10788Mhz V 22000 5/6 mi naskočí 95% signál,ale pro vyšší zadaný kmitočet už signál není.Myslel jsem si zprvu,že to bude volič.Pak jsem si řekl,že zkusít nejprve zagooglovat.
Pročítal jsem net a pár lidí s tím problém už mělo,ale nikdo nenapsal přesně v čem to je,jen že to prý dreamy dělají a snad prý nějaký Q72.
Já vyměnil Q70 -BC846A,Q71-BC817 i Q72-NDS352AP,ale je to stále stejné.Napětí pro LNB je 13V 18V podle polarizace,takže měnič vypadá funkční. Q72 spíná 12V-to si myslím,že by byl spíš problém,že napětí by pro LNB nebylo vůbec.
Máte s tím někdo zkušenosti?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vrky



Založen: Nov 28, 2004
Příspěvky: 1786
Bydliště: pod Black Mount

PříspěvekZaslal: pá duben 11 2008, 14:24    Předmět: Citovat

Družici to najde? Není vadné LNB? V úterý jsem si blbě hrábnul do mého DM600PVR. Teprve včera jsem našel Thor. Mám motor tak je to docela zábava na dva dny. Zjistil jsem že to ladím špatně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
olda007



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: pá duben 11 2008, 16:05    Předmět: Citovat

LNB je v pořádku,když to připojím na jiný přijímač,vše šlape,jak má.
Napadá mě už jen ten volič,ale je dost drahý,tak bych chtěl mít jistotu.
navíc jsem jej našel na netu jen někde v Polsku..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xxxe



Založen: Sep 12, 2005
Příspěvky: 2340
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: pá duben 11 2008, 16:26    Předmět: Citovat

V menu nastavení satelitu je vše jak má mít?Nemá tam nastavený motor třeba špatně souřadnice?( na 500s se motor nedoporučuje protože dostává sat. záhul).Byl tenhle sat. používaný s motorem?Moc si nám toho o něm nenapsal.Vyzkoušej zadat v nastavení jen jeden sat bez motoru kdyžtak a pak to testni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vrky



Založen: Nov 28, 2004
Příspěvky: 1786
Bydliště: pod Black Mount

PříspěvekZaslal: pá duben 11 2008, 16:33    Předmět: Citovat

Jo odcházely zdroje. Ten motor byl opravdu moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
galjo



Založen: Jul 15, 2005
Příspěvky: 1352
Bydliště: záp.slovensko

PříspěvekZaslal: pá duben 11 2008, 16:46    Předmět: Citovat

vrky napsal(a):
Jo odcházely zdroje. Ten motor byl opravdu moc.
No prvý zdroj odišiel rýchlo , ale druhý mám už dva roky a natáčam 60°E až 4°W potom už činžiak nepustí signál... Tam je treba dobre nastaviť NULOVU polohu , lebo potom sa nedočkáš dobreho signálu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2058
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: pá duben 11 2008, 18:22    Předmět: Citovat

Mas dobre nastaveny parametry LNB v menu prijimace a druzice ?
Jinak v techDM500 neodchazely zdroje ale powerLNB obvod, neni tojen Qxx ale je nutne vymenit 4dalsi soucastky. Da se udelat repase toho obvodu ze zvladne i motor a uz nikdy se neposere. DM500 patri mezi stroje, ktere se NEMAJI provozovat s motorem, prave kvuli extreme poddimenzovaemu powerLNB (a je zcela FUCK, kolikaamperovy zdroj k tomu pripojis). To, ze to nekomu jede 2roky a nekomu se to kurvi po 3 mesicich provozu je vec toho, jake smejdske soucastky jsou pouzity a jak moc se sejdou tolerence techto soucastek. Dreamboxy patri HW mezi celkem slusnej srot.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xxxe



Založen: Sep 12, 2005
Příspěvky: 2340
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: pá duben 11 2008, 19:18    Předmět: Citovat

RadekB napsal(a):
Mas dobre nastaveny parametry LNB v menu prijimace a druzice ?
Jinak v techDM500 neodchazely zdroje ale powerLNB obvod, neni tojen Qxx ale je nutne vymenit 4dalsi soucastky. Da se udelat repase toho obvodu ze zvladne i motor a uz nikdy se neposere. DM500 patri mezi stroje, ktere se NEMAJI provozovat s motorem, prave kvuli extreme poddimenzovaemu powerLNB (a je zcela FUCK, kolikaamperovy zdroj k tomu pripojis). To, ze to nekomu jede 2roky a nekomu se to kurvi po 3 mesicich provozu je vec toho, jake smejdske soucastky jsou pouzity a jak moc se sejdou tolerence techto soucastek. Dreamboxy patri HW mezi celkem slusnej srot.



Tak s tím že Dreamboxy jsou šrot s tebou nemůžu souhlasit.Neházej všechny do jednoho pytle.Mám tady pod palcem asi 6 kusů a není jedinej problém.7000S třeba jedou v pohodě už několik let.500S tady jedou 3 už asi třetí rok a bez závady,jeden dokonce i s motorem(jen občasně točí)To že 500S není dělaný pro motory je jiná věc,a další věc že ne všechny jsou origo výrobek.Taky jsou na trhu DM500 neorigo a to jsou opravdu šunty ale to si kupující už musí pohlídat co kupuje.Jinak souhlas s ostatním co se týče závady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2058
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: pá duben 11 2008, 19:29    Předmět: Citovat

xxxe napsal(a):

Tak s tím že Dreamboxy jsou šrot s tebou nemůžu souhlasit.Neházej všechny do jednoho pytle.Mám tady pod palcem asi 6 kusů a není jedinej problém.7000S třeba jedou v pohodě už několik let.500S tady jedou 3 už asi třetí rok a bez závady,jeden dokonce i s motorem(jen občasně točí)To že 500S není dělaný pro motory je jiná věc,a další věc že ne všechny jsou origo výrobek.Taky jsou na trhu DM500 neorigo a to jsou opravdu šunty ale to si kupující už musí pohlídat co kupuje.Jinak souhlas s ostatním co se týče závady.

Kamarade, ja nemluvim o 6ks, ale o 60 a vice. DM500 patri mezi nejcastejsi hosty reklamacnich rizeni, hned po srackach typu Globo-Opticum. Nepocitam prusery s prehravanim image a pod,ale vylozene HW vady. Fakt je, ze treba DM500 se mrvi nejvic v kombinaci s motorem, a muzes lidem rikat zlatesvate ze tenhle stroj proste na motor NESMI !! Dale nepocitam konstrukcni vady jako treba problemy s LAN.
Nepocitam ani absolutni nedostupnost jakekoliv dokumentace a nekterych ND.
V DM rady 7000 a podobnych se sralo kde co, tunery LG, z 10ks 2 do 1 roku (ale LG je sragora sama o sobe, to neprekvapuje), ale i CPU, coz v jinych satech opravdu neznam ale nejvetsi problem jsou treba pametove moduly, ktere byly nocni murou nejedne serie DM rady 7000.
Jinak nesouhlasit se mnou muzes a muzes k tomu mit i duvod. Svuj nazor na mnoho veci jsem schopen prehodnotit, ale nazor na vyrobky Dream Multimedia fakt NE.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xxxe



Založen: Sep 12, 2005
Příspěvky: 2340
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: pá duben 11 2008, 19:38    Předmět: Citovat

No a kolik případů z nich bylo že Dreama dojebal sám zákazník?Třeba tím že to neuměl obsluhovat (nahrát fw. atd.)?

Ale necháme toho,otázka tazatele zněla na něco jinýho a nechce tady asi číst jak se dva dohadujou Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2058
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: pá duben 11 2008, 19:50    Předmět: Citovat

xxxe napsal(a):
No a kolik případů z nich bylo že Dreama dojebal sám zákazník?Třeba tím že to neuměl obsluhovat (nahrát fw. atd.)?

Ale necháme toho,otázka tazatele zněla na něco jinýho a nechce tady asi číst jak se dva dohadujou Smile


No taky, ne malo, hlavne u tech 500. Ty 7000 byly o hodne drazsi a preci jen si je koupili spis ti, co o tom neco vedeli. Ale souhlasim, nechme toho.
Jen bych vzkazal asi tolik - DM500 neni dobre provozovat s motorem, powerLNB obvod na to neni dimenzovan. Pri oprave se meni nekolik soucastek, ale jsem jiz doma, poznamky mam v praci a vzhledem k nedostupnosti dokumentace tu nemam presna pozicni cisla. Vadny muze byt i samotny tuner a tudiz oprava nemusi byt jednoducha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xxxe



Založen: Sep 12, 2005
Příspěvky: 2340
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: pá duben 11 2008, 19:56    Předmět: Citovat

Počkáme co odepíše olda007 ,třeba má opravdu jen špatně nastavené parametry někde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2058
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: so duben 12 2008, 7:29    Předmět: Citovat

xxxe napsal(a):
Počkáme co odepíše olda007 ,třeba má opravdu jen špatně nastavené parametry někde.

Jasne, jinak jsou tam dva tranzistory v SMD, jeden pro napajeni 13-18V a jeden pro spinani 22KHz, vadne jsou vetsinou oba dva. Pokud ma motor, meni se za klasicke tranzistory v TO220 pouzdre s odpovidajicim vykonem a neni problem. K novym DM500 se daval 2A zdroj, ten sice lepe utahnul dream s motorem ale neresil problem s temi poddimenzovanymi tranzistory.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
olda007



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: so duben 12 2008, 10:35    Předmět: Citovat

Děkuju kluci,že jste se ozvali a za Vaše reakce.
Motor k tomuto přijímači nikdy nebyl připojen a ani nebude.Dream je připojen přes diseq přepínač na 3 družice-Astra19.2,Astra23.5 a Hotbird u mého kamaráda,kterému přestal chodit a nevěděl si s tím rady,tak poprosil mě.
Image jsem smazal asi 3x a nahrál nakonec originál dream multimedia,ale stále se to chová stejně.Diseq jsem samozřejmě odpojil a mám přímo zapojenou jen ASTRU19,2.Konvertor jsem nikdy na dreamboxu nenastavoval ani jsem tam žádné menu něco jako frekvence lokálního oscilátoru ap.jak je to u některých přijímačů nenašel.Je tam vůbec?
Stejně se to chovalo i na Hotbirdu,dal jsem scan a našlo jen asi 40 kanálů a víc ani ťuk.
Místo toho NDS352 jsem dal IRF9640,jinak ty dva malé BC jsem dal orig.smd
Nemám dokumentaci,takže ani pořádně nevidím,co s tím ještě souvisí.22khz asi neprověřím tak lehce,ale 13/18V tam je.



///Nejsem žádný profík.Já řešil u dreamboxů kromě přehrání img-což bylo nejčastěji- pouze 1 hardwarový problém a to bylo u DM7000S,že podelší době co byl vypnutý prostě nenabootoval a zůstalo svítit jen dream multimedia.Po delší době bádání-několikrát přehraný img a nakonec i nový bootloader přes JTAG/tuším s 74HC244 nebo 245/ to stejně stále nenajíždělo-podezření jsem měl na vadnou paměť Hynix stačilo na ni fouknout fénem a jelo to.
Sehnat ji byl celkem problém,nakonec jsem to rozjel tuším na Gemini/bylo oproti rudreamu o něco menší co do velikosti/ a var jsem pak ještě přesunul na usb.Od té doby to je v pořádku-možná tam bylo vadných jen pár buněk a ne celá paměť..nevím///


Děkuju Vám za ochotu poradit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
olda007



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: út květen 20 2008, 9:42    Předmět: Citovat

Problém vyřešen,volič byl dobrý,veškeré nastavení přijímače také.Jednalo se o hardwarový problém a zmenšené ladící napětí pro volič z DC/DC měniče.Zájemcům rád poradím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund