Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

opet color Oravan

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bob



Založen: Mar 19, 2004
Příspěvky: 4
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út únor 14 2006, 21:41    Předmět: opet color Oravan Citovat

Tentokrat se mi asi tak po peti az deseti minutach rozladuje.Vymenil jsem IO1.knalovy volic, modul, O ,lad.nap.nekolisa a porad se rozladuje.Co s tim?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wiktor
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út únor 14 2006, 21:59    Předmět: Citovat

mne se taky rozladoval obraz ale na cb merkuru ale tam jsem pokud si vzpominam vymenil par kondiku na desce omf a pak bylo vsechno ok.
Návrat nahoru
Frenky



Založen: Apr 19, 2005
Příspěvky: 424
Bydliště: CZ-MO

PříspěvekZaslal: út únor 14 2006, 22:44    Předmět: Citovat

Musíš *hledat* ! Začni u voliče.Z pevného zdroje/30V/,si přes potenciometr 47K vyzkoušej naladit nějakou stanici,zda se udrží,zkontroluj
si zdroj ladícího napětí,může být napálený odpor /18K -2W/,vadné MAA550,ale pravděpodobně máš vadnou předvolbu,*vyběhané*
ladící potenciometry,a tady už se moc nenadělá,oprava většinou nemožná,nové předvolby již nejsou,v KERRu mívali náhradní předvolby i s DO,ale byly drahé a dávno již tomu.Jediné řešení zkusit nějaký jiný typ
předvolby,pokud si chceš *pohrát*.Jen nějakou *minutku* to trvá..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
urbanek



Založen: May 01, 2005
Příspěvky: 556

PříspěvekZaslal: st únor 15 2006, 11:09    Předmět: Citovat

Taky bych to tipoval na předvolbu. LPA8 jsou podle mě nejhorší předvolby co Tesla do televizí montovala. Někdy pomůže to rozebrat, vyčistit, napružit kontakty atd., ale je to hodinářská práce...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Nagant



Založen: Nov 11, 2005
Příspěvky: 1064
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: st únor 15 2006, 12:09    Předmět: Citovat

Kdyby bylo nejhůř, mám snad někde doma nepoužitou předvolbu, pokud je tedy pro tento TVP, kdysi jsem to koupil někde ve výprodeji. Jen zrovna nevím, kam jsem to uklidil. Sad

Naposledy upravil Nagant dne st únor 15 2006, 12:10, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hifista



Založen: May 15, 2005
Příspěvky: 753
Bydliště: U Ostravy

PříspěvekZaslal: st únor 15 2006, 12:09    Předmět: Citovat

To rozlaďování skutečně nejčastěji způsobuje vadná předvolba LPA8. Jak píše Frenky, nejlepší metodou byla předělávka na dálk. ovládání. Předvolby LPA8 se většinou po opravě kazily znovu - byl to neskutečný šmejd.
Po předělávce na DO se z Oravanu stal o třídu lepší televizor, doknce bych řekl, že lepší než pozdější modely Oravanu s DO typů LUX a 343. Dnes, když už tyto televizory mají obrazovky vesměs na odchodu, to není efektivní. Sady na předělávku dodávala do Kerru firma Atoll elektronic z Havířova. Daly se použít do Elektronů, Rubínů, Tesla 110, 110ST i do přenosných ruských C431.
Nevím, zda-li tato firma ještě vůbec funguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: st únor 15 2006, 12:09    Předmět: Citovat

Rozlaďuje se to na všech předvolbách? Pokud ne, jsou vadné jednotlivé ladicí potenciometry, pokud ano, pak je chyba v ladicím napětí, AVC, mf zesiku atd. Ale spíš to odhaduju na předvolby. Upadávají tam běžce potenciometrů, je to plastová kostička na ladicím šroubu a v ním je uchycen drátový kontakt, který běhá po odporové dráze souběžně se šroubem. Kontakt je uchycen jen dvěma nálitky a jak pruží, nálitky upadnou a kontakt ztratí dotek a vynechává. Předvolba se dá rozebrat, ale je to piplačka a kontakt se dá zatavit pájkou zpět do kostičky a pak to drží docela slušně.
Návrat nahoru
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: st únor 15 2006, 15:45    Předmět: Citovat

Fu pozrel by som tu predvolbu.
Uz som jednu daval dokopy. Bezce sa tam pootrhavali a zaoxidovane kontakty napruzenie no 6 hodin minimalistickej prace pinzeta a pevna ruka.

No ak sa ti preladuju vsetky kanaly kukni stabilitu zdroja ladiaceho napatia 30V.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
62.24.83.192
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st únor 15 2006, 21:06    Předmět: Citovat

[quote="pole"]Fu pozrel by som tu predvolbu.
Uz som jednu daval dokopy. Bezce sa tam pootrhavali a zaoxidovane kontakty napruzenie no 6 hodin minimalistickej prace pinzeta a pevna ruka.

Pole ty nemáš chybu . Šest hodin!!!! Ty jsi tu předvolbu snad vyráběl. Ivan
Návrat nahoru
achil



Založen: Dec 01, 2004
Příspěvky: 221

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2006, 5:48    Předmět: Re: opet color Oravan Citovat

bob napsal(a):
Tentokrat se mi asi tak po peti az deseti minutach rozladuje.Vymenil jsem IO1.knalovy volic, modul, O ,lad.nap.nekolisa a porad se rozladuje.Co s tim?
Kanálový volič si vyměnil a ladicí napětí ti nekolísá - tak jak se může ulaďovat. To mi hlava nebere. Jedině že by? Co si představuješ pod pojmem kanálový volič. Tuner nebo předvolbu? Jestli se ti nemění ladící napětí přímo na konektoru tuneru(=kanálový volič), tak pak se musí ulaďovat samotný tuner (=kanálový volič). Pozorovatelné uladění dělá změna ladícího napětí o pár desetin voltu. Pokud to na desetiny sedí pak musí být vada v tuneru(=k....)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kimi



Založen: Mar 22, 2005
Příspěvky: 170
Bydliště: OLOMOUCKÝ KRAJ

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2006, 21:56    Předmět: Citovat

Předvolby se dají sehnat,v republice je firma která to dělá,ale sem tam se stane že nějaké to tlačítko nefunguje. Cry .Jinak firma ATOLL již dávno zanikla ale jejich dálkové ovládání skutečně v těchto typech televizorů chodí bez problémů,ale je to tak velký zásah do konstrukce btvp,že v případě poruchy v tomto obvodu je to konečná pro tvp i opraváře.Sám jsem jich několik namontoval a když rozdělám oravana tak se hrozím abych neurval někde drát protože schema zapojení již samozřejmě nemám.Rubiny už naštěstí skončili životnost přirozenou cestou(zdechla obrazovka) Very Happy Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frenky



Založen: Apr 19, 2005
Příspěvky: 424
Bydliště: CZ-MO

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2006, 23:05    Předmět: Citovat

V OTF se vyráběly krásné *převaděče*ovládané DO,přijímač pro všechna pásma včetně kanálů S40,výstup koaxiální v pásmu VHF1,dalo se použít ke všem typům TV,takže stačila jedna jediná funkční předvolba,v nejhorším se i R trimrem dal nastavit kanálek a ono to makalo.¨Naposledy jsem kupoval v " www.avelektronik.cz*,ale možná ještě někde budou...a šlo to i na Rubínka,který mnohdy ještě *pomůže*,když nová,3 roky stará telka už nemůže...byla to *značka*.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund