Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

2.8 Inch china mp4 firmware

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3330
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 27 2011, 12:19    Předmět: 2.8 Inch china mp4 firmware Citovat

Sehnal jsem tuto mp4. Mamit 16GB pamet. Mam pomalu tu stejnou, navic mam fotak a mensi pamet. Ale dotykovka je v haji. Nez to rozkucham tak se pokousim ji rozjet. Na zapnuti nereaguje, baterka ma 1.2V, ma mit 3.7V. Po pripojeni usb se rozsviti displej s Welkome a dole je kolecko s popisem loading. Obraz je staticky. Takhle jsem to nechal asi hodinu. Beze zmeny. Baterka se v tomhle rezimu nedobiji. Asi proto ze nabijeni ridi mp4. A kdyz nenajede, tak ani neridi. Zjistil jsem jak udelat hard reset. Ale na ten prehravac nereaguje. Mozna az nabiji baterku, treba se chytne. Napadlo me nahrat novy firmware. Ale nemohu ho najit a po pripojeni k pc ani pocitac mp4 nezaregistruje. Coz je taky spatny. Nemate nekdo nejaky napad ci info kde se da firmware sehnat. Dik


4gb-digital-mp4-player.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  4gb-digital-mp4-player.jpg
 Velikost:  53.61 kB
 Staženo:  70 krát


IMAG0044.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMAG0044.jpg
 Velikost:  34.97 kB
 Staženo:  82 krát



Naposledy upravil robo dne pá leden 28 2011, 0:30, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34209
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt leden 27 2011, 13:37    Předmět: Citovat

Skusal si to s odpojenou bateriou pripojit k PC? Pripadne bateriu nabit vonku.

BTW. Tento smejd som uz v rukach mal, existuje z neho viac verzii (s fotakom/bez, rozne velkosti flash).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3330
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 27 2011, 14:12    Předmět: Citovat

Baterku jsem nabil a zapnul. Vypnout uz nejde. Sad Mam bez te kamery chip ATJ2237T .Deska je ZX8023R-TLS -V1.1, displej 03 FTP280F 21N-02

Nasel jsem tohle http://mp4-mp5.darkbb.com/
Ale moje chaba anglina na tohle forum nema.
Edit: po ctyrhmatu a pripojeni usb kabelu xp reaguji. USB device. Zkousim pocitaci vecpat ovladac AdfuUpdate.inf. bez uspechu. Nekde jsem cetl ze za nefunkcnost MP4 stoji pamet. Udavanych 16GB to nema. Prej je to nejaka soft. klicka. A diky tomu to padne na hubu. Typu krabicek je nekolik. Pouzdro muze byt stejny ale pajsl je jiny. Sehnat nejaky firmware se mi nepovedlo. A zamena displeje take padla. Je flex kabelem pripajen k desce.

Edit. Tak uz jsem trosku pokroci. Ted hledam vhodny firmware. Ale nenasel jsem. Prosim zkusene o pomoc. Dik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bezny



Založen: Jun 08, 2005
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: po leden 31 2011, 17:02    Předmět: Citovat

robo napsal(a):

Edit. Tak uz jsem trosku pokroci. Ted hledam vhodny firmware. Ale nenasel jsem. Prosim zkusene o pomoc. Dik

Ahoj,
trochu jsem s tim kdysi dělal. Podle fotky střev to má vnitřní pamět 4GB. 16MB byl oblbovací hack, pokud se tama nasypalo přes 4GB tak to lehlo.
Jedná se o klon přehrávače Onda VX858. (ale s jinou vnitřní architekturou, původní FW tam nejde). Pro nahrání firmware potřebuješ softik
RockChip_Customer_Update_3.1.2.0.rar.
Samotnyý firmware mám, jak původni verzi (MP4-En-V0.03.zip) tak verzi upravenou tak, že úvodni logo je Onda (MP4-En-V1.10_ONDAlook.zip). Obě mají audio bug, že pokud vypneš vnitřní reprák (vypíná se softwarově) tak při přeskočení na jinou skladbu se zas zapne. Přehrávač se vypíná posunutím přepínače doprava a tam se musí chvíli držet (což platí jen když funguje).
Po nahrání Rockchip upgrade do PC musíš MP4 připojit na USB PCčka a dostat ho adfu modu (PCčko vidi další device). Do adfu se uvede držením jakéhosi tlačítka (snad MENU) při zapnutí, při poškozeném firmware to nemusí zabrat. Pak je třeba vyzkratovat vhodně širokým šroubovákem 5 pinů na paměti uvnitř MP4, připojit počkat a odzkratovat. To mi zabralo vždy. Přikládám obrázek co šlusnout , ale nevím jestli si to pamatuju dobře.
Pokud chceš soft na upgrade (6MB) nebo firmware (2,2MB) hoď mi mail na SZ.
Nebo si to vygoogli, je to razdva.



SlusniTo.gif
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  SlusniTo.gif
 Velikost:  62.76 kB
 Staženo:  67 krát


_________________
Pravděpodobně kecám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bezny



Založen: Jun 08, 2005
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: po leden 31 2011, 22:21    Předmět: Citovat

Bezny napsal(a):


Pokud chceš soft na upgrade (6MB) nebo firmware (2,2MB) hoď mi mail na SZ.
Nebo si to vygoogli, je to razdva.


Zadržte!!!
Lehce jsem přehlédl, že tam máš Actions Chip. Já hovořil o Rockchipu. To by spolu nepasovalo ani trochu. Omlouvám se. Popátrám, jestli něco nemám.

_________________
Pravděpodobně kecám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bezny



Založen: Jun 08, 2005
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: út únor 01 2011, 0:55    Předmět: Citovat

Bezny napsal(a):


Zadržte!!!
Lehce jsem přehlédl, že tam máš Actions Chip. Já hovořil o Rockchipu. To by spolu nepasovalo ani trochu. Omlouvám se. Popátrám, jestli něco nemám.


Takže po řadě:
Firmware jsem nevyštrachal což je blbé. Co lze zkusit bez firmware:
1. Vypínač nesmí být v levé poloze (zablokovaný dotekáč)
2. Dotekáč nereaguje, zkusit změřit. Na širokou FPC pásku displaye je připájena úzká FPC páska dotekového snímače. Má 4 piny. Obsahuje dva oddělené odpory tvořené horní a dolní průhlednou plochou displaye. Odpory jsou od sebe izolované pokud se nedotkneš. Tedy s odpojenou baterkou by měl být odpor řádu tuším kOhm mezi piny 1-3 a 2-4. Mezi odpory navzájem má být nekonečno (1-2 nebo 3-4), odpor se má objevit při doteku. To nekonečno může být o něco menší protože jsou tam připojeny IN/OUT porty CPU. Tím prověříš zda dotek žije nebo ne.
2. Zkusit zformátovat flash. Inspirace zde:
http://mympxplayer.org/how-to-removing-memory-hack-vt2400.html
V podstatě formát Windowsím nástrojem. Pokud tedy PC flashku vidí.
3. Hrábnout na to upgrade toolem, který jsem objevil zde:
http://rapidshare.com/files/101624836/ProductTool_5_15.rar
Jestli by nešel FW z toho vytáhnout a znovu tam nacpat, vytáhnout alespoň verzi FW a hledat ji na Internetu.
Volnou inspiraci jak to dostat do adfu mohu poslat na mail.

_________________
Pravděpodobně kecám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3330
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út únor 01 2011, 19:00    Předmět: Citovat

Kdyz se dole zmacknou naraz tl. a zapoji se usb kabel mp4 ozve se zvuk oken o novem zarizeni. Ale nesel mi nainstalovat ovladac. Pak jsem se nekde docetl ze staci pridat retezec id hardware do AdfuUpdate.inf. Pote to uz ovladac priradilo. Sice v ovlad. panelech neni nazev ADFU ale %USB\VID_10D6&PID_ff66.......ale ovladac uz v systemu mam. At to zapnu normalne nebo nenormalne Smile vidim Welcome a dole loading. Zadny disk. A to je vse. Soft MP3 Players Product tools4.19, co jsem nekde sosl, se zda ze s PM4 komunikuje. Viz screen. Jak natannout z pm4 soft? Kdyz dam download, tak prava strana PT zesedne a teplomer se po chvilce zastavi. A dal se to nehne. Dal jsem se nedostal. Kdyz se dilo podari, klidne poslu na tvuj ucet neco na ciga ci pivko. Je skoda to hodit do kyble. Dik za pomoc.


Mp tools 4.19.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Mp tools 4.19.jpg
 Velikost:  81.66 kB
 Staženo:  65 krát


USB.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  USB.jpg
 Velikost:  43.25 kB
 Staženo:  57 krát


1.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  1.jpg
 Velikost:  81.26 kB
 Staženo:  64 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bezny



Založen: Jun 08, 2005
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: st únor 02 2011, 10:37    Předmět: Citovat

robo napsal(a):
Dal jsem se nedostal. Kdyz se dilo podari, klidne poslu na tvuj ucet neco na ciga ci pivko. Je skoda to hodit do kyble. Dik za pomoc.

Ahoj,
na cíga a pivko mám, netřeba sponzoringu:-)
Zdá se, že jsi dosáhl mírného pokroku v mezích zákona, t. dostal jsi škatulku do startovního bodu, kdy do ní lze nalít firmware. Pozná se to podle toho, že soft Product tools vidí 1 ADFU device.
Teď bohužel je třeba ten správný firmware. Nevím jestli ho umí tenhle soft vydolovat z MP playeru. Tlačítko Download slouží k nacpání FW do MP4. Ale na screenshotu 1.jpg vidím, že to patlá něco v adresáři recover, stálo by za to mrknout jestli tam nejdřív nestáhne stávájící FW z MP3 (může tam být jen během akce, pak se smázne).
Pokud se tímhle FW nevytáhnout nedá tak pátrat na netu po firmware extractor pro Actions chipy.
Když to ztroskotá tak jedině zkusit vyštrachat správný firmware.
Diskusní skupiny, čínské stránky (google umí přeložit), OEM prodejci MP playerů. Může to sežrat hodně času a výsledek nejistý. Takhle jsem čirou náhodou sehnal u nálepkové firmy MeeElectronics FW do svého noname China zdechlého MP4. Víc poradit neumím.[/b]

_________________
Pravděpodobně kecám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3330
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st únor 02 2011, 11:10    Předmět: Citovat

Ten soubor $actsdk$.fw je ve slozce recover a vznikne po instalaci. Pokud ho dam pric a spustim soft, spusti se instalace PT.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bezny



Založen: Jun 08, 2005
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: st únor 02 2011, 15:23    Předmět: Citovat

robo napsal(a):
Ten soubor $actsdk$.fw je ve slozce recover a vznikne po instalaci. Pokud ho dam pric a spustim soft, spusti se instalace PT.

Tak na fórech jsem vícekrát našel tvrzení, že z tohohle chipu se FW prostě vytáhnout nedá.
Čímž se to "zjednodušuje" na úlohu sehnat správný FW.

_________________
Pravděpodobně kecám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3330
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so únor 05 2011, 22:33    Předmět: Citovat

Nekde jsem nasel info ze by mel existovat univerzal firmware. Ale to jsem nenasel. Proste tomu slapnu do usmevu, rozumej displej, a bude pokoj. Prosim moc nemate nekdp reseni.
Zkusil jsem s1fwx na vytahnuti firmware. je tam par bataku a exsac. Na exsac blikne okno a nic. A ty bataky jsem zkusil taky. jenze to chce aby vokna mp4 brali jako dalsi disk. Bohuze to taky nejde. Co se mi povedlo tak v ovl. pan. uz mam ADFU device. Ale to je proti puvodni variante asi jen kosmeticka zalezitost. Vyznam to nema zadny. Dekuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bezny



Založen: Jun 08, 2005
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: ne únor 06 2011, 1:51    Předmět: Citovat

robo napsal(a):
Proste tomu slapnu do usmevu, rozumej displej, a bude pokoj. Prosim moc nemate nekdp reseni.

Na univerzální firmware bych moc nevěřil, ale podle bádání vezmou znalci občas FW z podobného MP4 a pomocí ATJ2237T modify toolu a sehnání správných driverů ho modifikují k obrazu svému. Dají se tam přiřadit funkce konkrétním tlačítkům a vrazit tam ovladače na konkrétní display a pod. To je cesta největší námahy. Na tvém místě bych se registroval na fórum
http://mp4-mp5.darkbb.com
, jde to raz dva. Tam je sekce ATJ2237T firmware.
http://mp4-mp5.darkbb.com/f4-atj2237t-firmwares
Zde bych vyčichal kdo je tam guru a toho zkusil nějak mailem uhranout jestli by FW neposlal nebo nehodil link. Identifkace je číslo boardu, chip, typ displaye, cam/no cam, velikost (typ) paměti. Asi to bude běh na delší trať.
Po škatulce bych neskákal, nikdy nevíš. V šuplíku tolik místa nezabere. Já onehdá sháněl samotný dotekový senzor (dá se z displaye separovat a hodit na jiný display), nakonec jsem musel na Aukru koupit vadný MP4 s dobrým displayem za 600Kč. Postupně jsem z něj ještě upotřebil Pouzdro, baterii a slot na SD kartu.

_________________
Pravděpodobně kecám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3330
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne únor 06 2011, 19:03    Předmět: Citovat

Tak jsem to tam hodil. V zaloze mam variantu ze pouziji dotykovou vrstvu, tlacitka, na jinou funkcni, vzhledem stejnou MP4. Kdyz jste psal ze ta dotykovka jde dobre sundat, velmi me to potesilo a hned jsem si to musel overit. A fakt jo. Mel jsem strach ze to nepujde a praskne to. Nene. Jde to dobre. Takze nejaky casek pockam a kdyz nic, tak ten dotyk prehodim. Chleba to nezere a v supliku je mista dost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.26 sekund