Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Hoří mi tranzistory, viz zapojení
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jambus



Založen: May 18, 2011
Příspěvky: 16
Bydliště: Ostravsko

PříspěvekZaslal: st květen 18 2011, 17:57    Předmět: Hoří mi tranzistory, viz zapojení Citovat

Ahojte.Mám dotaz.Postavil jsem si plošný spoj podle vzoru na netu a nemůžu ho pořádně rozchodit.Při zapnutí se mi pálí tranzistory.U tranzistoru IRF 740 sem přidal chladič a je to lepší,ale nejvíce mě trápí ty tranzistory BC 547 a 557. Může to být tím,že jsem tam dal místo odporu 58 ohmu, jen 56 ohmu? Protože jsem jiný nesehnal.Nebo kde by mohla být chyba? díky za jakékoliv info.Snad se mi podaří přidat chématko.
Doplnění:Já jsem laik.Schéma jsem našel na netu a mělo by sloužit ke snížení proudu ve vodíkovém vyvíječi.Udajně by to mělo probíhat tak,že pokud cívkka bude ,,krmena,, proudem jen tak dlouho než se úplně nakrmí a včas se napájení odpojí,tak se ta energie vyzáří na druhou stranu-tedy do vyvíječe.Co se bude dít u D 2 netuším. Já ten plošnák prostě amatérsky zbastlil,ale kde je zrada-to netuším.A na foru zaměřeném na tuto tématiku je více tazatelu než odpovídjících.Momentálně bych tu nechtěl rozebírat malou účinost vyvíječe-to je nadlouho.Spíš jsem se na Vás obrátil s dotazem k té elektronice,protože si nevím vubec rady a věřím,že se tadou nějaké chytré hlavy.



1.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  1.jpg
 Velikost:  68.56 kB
 Staženo:  888 krát



Naposledy upravil jambus dne st květen 18 2011, 19:08, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32194
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st květen 18 2011, 18:04    Předmět: Citovat

Hoří od toho vyvinutého vodíku, musíš je pořádně zahermetizovat, nejlíp zalitím do epoxidu s příměsí látek pohlcujících vodík. Celé je to pak potřeba uložit do kontejneru složeného z grafitové vnitřní vložky obalené bezpečnostním obalem ze železobetonu.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: st květen 18 2011, 18:09    Předmět: Citovat

jambus napsal(a):
nejvíce mě trápí ty tranzistory BC 547 a 557

Tak je tam nedávej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st květen 18 2011, 18:20    Předmět: Citovat

Když nám napíšeš, za jakých podmínek poteče proud přes D2 a vyvíječ, tak to třeba začnem brát vážně.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jambus



Založen: May 18, 2011
Příspěvky: 16
Bydliště: Ostravsko

PříspěvekZaslal: st květen 18 2011, 19:11    Předmět: Citovat

Doplnění:Já jsem laik.Schéma jsem našel na netu a mělo by sloužit ke snížení proudu ve vodíkovém vyvíječi.Udajně by to mělo probíhat tak,že pokud cívkka bude ,,krmena,, proudem jen tak dlouho než se úplně nakrmí a včas se napájení odpojí,tak se ta energie vyzáří na druhou stranu-tedy do vyvíječe.Co se bude dít u D 2 netuším. Já ten plošnák prostě amatérsky zbastlil,ale kde je zrada-to netuším.A na foru zaměřeném na tuto tématiku je více tazatelu než odpovídjících.Momentálně bych tu nechtěl rozebírat malou účinost vyvíječe-to je nadlouho.Spíš jsem se na Vás obrátil s dotazem k té elektronice,protože si nevím vubec rady a věřím,že se tadou nějaké chytré hlavy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st květen 18 2011, 19:18    Předmět: Citovat

Hezký, úplně cítím světy elektro atd.

Jaký potřebuješ napětí na tom vyvíječi ?

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]


Naposledy upravil ZdenekHQ dne st květen 18 2011, 19:49, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
procesor



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 5286
Bydliště: PO

PříspěvekZaslal: st květen 18 2011, 19:33    Předmět: Citovat

Diódou D2 tečie predsa prúd v závernom smere Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jambus



Založen: May 18, 2011
Příspěvky: 16
Bydliště: Ostravsko

PříspěvekZaslal: st květen 18 2011, 19:35    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Hezký, úplně cítím světy elektro atd. Jaký potřebuješ napětí na to vyvíječi ?

Nevím co je světlé elektro Sad
No,napájené to bude z autobaterie,takže 12 V,ale přímo na vyvíječi bude určitě nějaký úbytek.Ale měly by tam jít spíše nějaké pulzy.A ten tranzistor IRF 740 je do 10 Amper,takže víc tam asi nebude.S tím proudem co pujde do vyvíječe bych mohl ještě nějak ,,kočírovat,, -např.upravit vzdálenosti mezi elektrodami,takže bych se dostal níže-ale zase na úkor produkce vodíkovo-kyslíkové směsi.
Ale pořád netuším proč mi hoří ty tranzistory BC (možná jen jeden) Může to být tím menším odporem? A existujou i patice na tranzistory? Abych je nemusel pořád pájet-než to plně zprovozním a příjdu na tu zradu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st květen 18 2011, 19:53    Předmět: Citovat

Aha. Tak hodně štěstí.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32194
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st květen 18 2011, 20:01    Předmět: Citovat

Největší zrada je v samotné myšlence "ušetřit palivo" tímto způsobem (elektrolyzér vody a přisávání vzniklé kyslíkovodíkové směsi do motoru). Uvědom si kolik energie získáš spálením (v motoru) kilogramu kyslíkovodíkové směsi a jakou má ten motor účinnost. A pak si to porovnej s množstvím energie nutné k získání toho kila směsi - a uvědom si, že tu energii získáš jedině další konverzí energie poskytované jen a jen tím samým spalovacím motorem... Uvědom si, kolik přeměn musí ta energie podstoupit, aby se z vody stala palivem - a s jakou ÚČINNOSTÍ se ty přeměny odehrávají - a zjistíš, že je to fůra času, nemalé peníze a kupa práce - to vše úhledně vyhozené z wokna... Aby to skutečně mělo nějaký šetřicí efekt, musel bys ten elektrolyzér napájet například polem solárních panelů - a tu je jednoduchý výpočet. Abys dostal z motoru 1kW výkonu, musíš v něm spálit palivo s energetickým obsahem 3,3kW (u zážehového motoru). Abys tedy mohl provozovat jen blbou "haťapku" s výkonem 44kW, musíš jí každou sekundu dodávat víc jak trojnásobek jejího mechanického výkonu v podobě paliva. I kdybys tím kyslíkovodíkem pokryl jen 10% spotřeby, je to 4,4 x 3,3 neboli cca 14,5kW - a abys získal tento výkon (při zanedbání účinnosti elektrolyzéru!) se solárních panelů, potřeboval bys na to v naší zeměpisné šířce KAŽDOU SEKUNDU plný výkon panelů o ploše (podle účinnosti) několika stovek metrů čtverečních...!!!
Už chápeš, čím Tebe a spoustu dalších (kteří to "najdou na internetu" a chtějí to zkusit taky, protože na netu jsou o tom jen tuny chvály) autor téhle myšlenky OJEBAL?

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
procesor



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 5286
Bydliště: PO

PříspěvekZaslal: st květen 18 2011, 20:13    Předmět: Citovat

EKKARe, ty to nechápeš? Účinnosť týchto "kravín" je v počte klikov na .ebnutej stránke. Čo klik to cent (pardon 0,24Kč). Pred desiatimi-pätnástimi rokmi sa predávali v amerike brožúry do 100 strán so zaručenými návodmi na takéto zázraky. Dne to ide cez internet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jambus



Založen: May 18, 2011
Příspěvky: 16
Bydliště: Ostravsko

PříspěvekZaslal: st květen 18 2011, 20:22    Předmět: Citovat

Jen na okraj:Mám starou felicii a s vodíkovým vyvíječem mimo město mám spotřebu cca 4,4 litry,takže psát tu jako nevěřící Tomáš a myslet si že je to blbost je jako myslet si ,že země je placatá.Neříkám,že to je jednoduché-o tom,že to je náročné na proud vím své.A teď prosím zkusme pořešit ty tranzistory-snad se tu nějaký rádioamatér najde a nebudu to muset zkoušet do nekonečna sám systémem pokus-omyl a neustále pájel nové tranzistory Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: st květen 18 2011, 20:27    Předmět: Citovat

Už jsi jednu radu dostal, nedávej je tam, stejně jsou tam k ničemu. A když už je tam mermomocí chceš mít, tak je tam dej tak, jak tam mají být a nepleť jim nožičky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jambus



Založen: May 18, 2011
Příspěvky: 16
Bydliště: Ostravsko

PříspěvekZaslal: st květen 18 2011, 20:29    Předmět: Citovat

kurni chlapi,neřeště prosím jestli ten vyvíječ funguje nebo je to totální nesmysl.Oprostěte se od toho a myslete si,že tám je nějaké jinačí zařízení a berte ten obvod s tím NE 555 jako nějaký blikač co spíná tranzistor s větším proudem........... a hoří mu k tomu i ty malé BC éčka Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jambus



Založen: May 18, 2011
Příspěvky: 16
Bydliště: Ostravsko

PříspěvekZaslal: st květen 18 2011, 20:34    Předmět: Citovat

Andrea napsal(a):
Už jsi jednu radu dostal, nedávej je tam, stejně jsou tam k ničemu. A když už je tam mermomocí chceš mít, tak je tam dej tak, jak tam mají být a nepleť jim nožičky.


Díky za odpověď.Já si u té první,že to tam nemám dávat-myslel,že je to vtip.Nejsem rádioamatér a vubec tomu nerozumím.Ten tišták jsem byl nucen zbastlit sám,protože jsem nenašel ve svém okolí nikoho kdo by mi to udělal.A ty nožičky ještě teda překontroluju,ale před tím než jsem tam ty tranzistory napajel,tak jsem googloval,tak myslím,že tam jsou dobře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 1 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund