Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nejde mi ADSL
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EL34



Založen: Sep 21, 2009
Příspěvky: 621
Bydliště: Chrast u Chrudimi

PříspěvekZaslal: po leden 12 2015, 6:34    Předmět: Nejde mi ADSL Citovat

Zdravím. fakt už nevím co s tím, proto se ptám v tomto zkušenějších.
Vypadá to asi takto: 10m dvoulinky od telef. kabelu ze sklepa k tel. zásuvce. pak modem zyxel, zapojený dle návodu a připojený orig. kabelem k PC. Pod zapnutí modem asi po minutě ukáže červenou LED internet a když ho restartuju vše je OK internet LED svítí zeleně. Svítí i LED DSL a LED indukující aktivitu přísluš. LAN výstupu. Internet ale nefunguje. Nastavil jsem DHCP i pevnou adresu a nic. Když se kouknu na odeslané/přijaté pakety, tak to sice mírně stoupá, ale je to tak kolem 200/100, což je asi málo. Chyba musí být někde mezi modemem a ústřednou... Zkoušel jsem i jiný modem, do kterého se šlo přes 10.0.0.138 přihlásit. Mám normálně internet start od O2. Není to ani chyba v PC. Rád to popíšu podrobněji. Díky za rady. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hrivan



Založen: Nov 15, 2011
Příspěvky: 125
Bydliště: Louny

PříspěvekZaslal: po leden 12 2015, 8:14    Předmět: Citovat

Zavolej podporu O2,oni ti linku proměří a řeknou proč to nejde.
800 020 202
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
monterjirka



Založen: Jun 14, 2003
Příspěvky: 2801
Bydliště: Blížejov

PříspěvekZaslal: po leden 12 2015, 11:47    Předmět: Citovat

Důležitou podmínkou správné funkce je správná instalace, především pokud tam běží i telefon:
- je třeba tam mít ten "rozdělovač" a musí být OK
- ve společné části před rozdělením nesmí být telefon nebo jiné zařízení
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 9039
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: po leden 12 2015, 11:56    Předmět: Citovat

Splitter je jen nějaká dolní a horní propust ne? Něco jako když STA má zásuvku na TV a rádio. Už je to dost dlouho, co jsem naposledy někde zapojoval ADSL modem, ale myslím, že to fungovalo i bez toho splitteru, naposledy jsem myslím dělal nějaký Cisco 800 řadu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34224
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po leden 12 2015, 11:59    Předmět: Citovat

Bez splitteru to moze fungoval len ked tam nie je telefon.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 9039
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: po leden 12 2015, 12:02    Předmět: Citovat

Jo tak to bude ono, telefon tam nebyl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
dreamer



Založen: Oct 22, 2014
Příspěvky: 384

PříspěvekZaslal: po leden 12 2015, 15:19    Předmět: Citovat

10m dvoulinky může být problém. (Mám to sice taky tak a funguje to léta ale to neznamená že to musí fungovat všude) kabel by měl být kroucený. Zkus zapojit bez splitru modem přímo na přívod - nesmí být na lince žádné jiné zařízení! Modem by měl být nastavený: PPPoE; VPI/VCI 8/48; Už jméno O2; heslo O2. Pokud jsou na modemu kontrolky ADSL a Internet, ADSL po zapnutí začne blikat (modem se synchronizuje s D-Slam) pokud synchronizace proběhne v pořádku, zůstane svítit. Kontrolka Internet se rozsvítí když má modem konektivitu do netu - tedy dostane přidělenou IP a DNS. Nepíšeš jestli jde o novou instalaci nebo jestli to fungovalo a pak přestalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 18096
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po leden 12 2015, 16:08    Předmět: Citovat

A víš, co máš za ADSL v lince a umí ji ten Zyxel? Já měl postupně ADSL 4Mb, pak 8Mb, pak VDSL a na každej mi vnutili za kačku novej modem. Jo a musel se vždy vyměnit i Splitter.
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eleman



Založen: Feb 21, 2011
Příspěvky: 3505
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

PříspěvekZaslal: po leden 12 2015, 16:50    Předmět: Citovat

Tak předně bych prověřil jestli je lajna živá (není přerušený, nebo zkratovaný kabel), to lze zjistit i tlf. přístrojem. Dále bych zkontroloval připojení spliteru (první a jediné zařízení připojené na lajnu musí být spliter!!! Pouze pokud není telefon ani jiné zařízení než modem, lze spliter vynechat). Dále zresetoval modem do továrního nastavení a v PC bych nastavil "získat IP adresu automaticky a získat adresu DNS automaticky".
Pak bych zkusil připojení k netu (v případě VDSL to může trvat 5 minut i déle).
V případě neúspěchu bych kontaktoval technickou podporu O2 (od toho si je platíš), s tím, že až ti řeknou abys zresetoval modem atd. tak jim vyklopíš co všechno už si udělal. Když nenarazíš na vyloženého trotla, tak věř, že ti dokáží pomoci, popř. zajistit výjezd technika (i to je zadarmo).

_________________
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
paveltl



Založen: May 11, 2004
Příspěvky: 572
Bydliště: Domažlice

PříspěvekZaslal: po leden 12 2015, 16:55    Předmět: Citovat

10m kabelu by neměl být problém, mohou na něm být přeslechy což se projeví více chybami, ale internet by měl běžet.

Správná otázka je jakou máš rychlost a jaký modem. Je nový od O2, nebo někde koupený?

Splitter slouží jen k oddělení telefonu aby nerušil internetovou linku běžící na stejném kabelu. I bez něj to poběží, ale jakmile zvedneš telefon spadne ti internet a v telefonu může být slyšet rušení.
Ale už jsem měl problém když byla kamarádka dál od ústředny, že to se spliterem nefungovalo, musel přijet technik a snížit rychlost.

DHCP nebo pevná adresa s tím nesouvisí, když se vždycky dostaneš do modemu. Problém je mezi modemem a O2.
Takže napřed vyzkoušej připojit modem napřímo bez spliteru a pak z mobilu zavolej O2 a oni proměří linku.
V práci jsem měl problém při přechodu z 8M na 25M, kdy modem svítil že je vše v pořádku, ale internet vypadával. Nakonec se ukázalo že sousedovi připojily taky internet a máme společnou čtveřici drátů. Na nízkou rychlost to nevadilo, ale na vysokou už se rušily, takže nás přepojili jinam a od té doby jsme neměly problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
OMA50



Založen: Mar 17, 2013
Příspěvky: 221

PříspěvekZaslal: po leden 12 2015, 21:07    Předmět: Citovat

Ahoj,když už tady řešíte to ADSLko tak se vás zeptám na takovou věcičku.
Dá se provozovat na lince i starý telefonní přístroj s impulsní volbou spolu s internetem??
Myslím to tak jestli je zachováno na lince stejnosměrné uzavírání smyčky při vyvěšení telefonu nebo jestli telefonní přístroj musí být už s tónovou volbou.
Mám takový dojem,že přes spliter se ss smyčka už neuzavírá...
Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 18096
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po leden 12 2015, 21:16    Předmět: Citovat

Za splitrem mám letitou ústředničku Stelco a ta přepojuje v lokální síti pouze impulzkou a nijak to VDSL-ce nevadí. Ale pokud zapomenu přepnou zpět na tónovou volbu a volám ven pulzkou, tak se nic nespojí. Funguje ale dnes vůbec O2 na pulzku?
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eleman



Založen: Feb 21, 2011
Příspěvky: 3505
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

PříspěvekZaslal: po leden 12 2015, 21:22    Předmět: Citovat

Právě vyzkoušeno, na lajně O2 s VDSL pulzní volba normálně funguje a dojde ke spojení.
V práci volám ven (do O2) přes pobočkovou ústřednu taky pulzkou a taky bez problému. Jenom se samozřejmě nedá proklikat přes eventuelní automat na druhé straně, který logicky vyžaduje tónovou volbu.

_________________
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EL34



Založen: Sep 21, 2009
Příspěvky: 621
Bydliště: Chrast u Chrudimi

PříspěvekZaslal: út leden 13 2015, 6:13    Předmět: Citovat

Včera jsem zavolal do O2, a bylo mi sděleno, a změřeno, že je vše v pořádku, internet tam pouští a vedení je bez svodů a zkratů. Ten můj modem tam normálně viděli připojený a bez problémů. Přesto to nejde. prostě zapnu PC dám DHCP a leze to strašně pomalu podle statistiky připojení. Modem je koupený od O2 - Zyxel prestige660. Nepodařilo se mi do něj ale přes browser dostat - chce to nějaké přihlášení. Od známého mám ještě jeden modem, do kterého se sice dostanu, ale taky to nejde. Ten internet mi přetím šel normálně, ale při každém zapnutí PC jsem musel čekat třeba hodinu než se to nějak rozjelo. Prostě ve statistice připojení -odeslané/přijaté pakety pomalu stoupal, asi kolem 20 000 přijatých to azčlo fungovat a třeba po 6h na PC to bylo 800 000, po každém zapnutí PC to šlo ale třeba od 2000. To mě štvalo, tak jsem zkoušel dát jiný RJ45 na prodlužovacím kabelu - ten jsem si dělal sám - podle originálního černého patch kabelu a od té doby to nejde vůbec. Svůj prodlužovací kabel jsem zapojil stejně jako originální, tj. pouze oranžový a zelený pár. ostatní nebylo použito.
Ještě dodám, že ten telefonní kabel ze země má nejmíň deset vodičů, použity jsou ale pouze dva - červený a bílý. u zdi je krabička, kde je to spojené s tou cca 10m dvoulinkou (podobnou jako orig. propojovací braevné kabely od modemu. Nad lednicí je zásuvka. Co si pamatuju, tak tam v té zásuvce je snad nějaký rezistor.. V krabičce u zdi, kde ústí venkovní kabel je také napojen venkovní kabel zvonku ~8V a snad část toho zvonkového vedení vede souběžně s tou telef. dvoulinkou. Před časem jsem se zkoušel připojit přímo z toho telef. kabelu ze země, ale také nešlo...
Zkoušel jsem to i bez splitteru a nešlo to, v minulosti to ale bez splitteru šlo a pamatuji si , že se splitterem to dělalo nejaké problémy. Prostě to někdy slo někdy ne..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EL34



Založen: Sep 21, 2009
Příspěvky: 621
Bydliště: Chrast u Chrudimi

PříspěvekZaslal: út leden 13 2015, 18:52    Předmět: Citovat

Tak už to jede... Stačil reset modemu a pak se konečně podařilo vlézt do nastavení toho modemu. Původně jsem tam plnotučný kabel měl, ale při snaze najít možnou chybu jsem z něj udělal nízkotučný, tj. zapojeny pouze dva páry, tak jako to je v originálním patch kabelu. Very Happy


z.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  z.JPG
 Velikost:  207.66 kB
 Staženo:  77 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund