Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

VN trafo
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sp
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st říjen 04 2006, 12:07    Předmět: VN trafo Citovat

Zdravím všetkých!

Neviete niekto náhradu HR VN trafa BSC 25-2701 (TV OTAVA 5541)

Díky!
Návrat nahoru
texi



Založen: Nov 25, 2005
Příspěvky: 376
Bydliště: Lužec n.C.

PříspěvekZaslal: st říjen 04 2006, 12:59    Předmět: Re: VN trafo Citovat

sp napsal(a):
Zdravím všetkých!

Neviete niekto náhradu HR VN trafa BSC 25-2701 (TV OTAVA 5541)

Díky!


HR7484
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
84.47.12.85
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st říjen 04 2006, 15:34    Předmět: Re: VN trafo Citovat

texi napsal(a):
sp napsal(a):
Zdravím všetkých!

Neviete niekto náhradu HR VN trafa BSC 25-2701 (TV OTAVA 5541)

Díky!


HR7484


A máš to odškúšané? Na webe som našiel na jednnej stránke ako náhradu aj HR 8438 a podľa zapojení sú úplne rôzne

http://www.hrdiemen.es/products/index.php?command=viewSchema&filename=./img/esquemas/HR8438.gif

http://www.hrdiemen.es/products/index.php?command=viewSchema&filename=./img/esquemas/HR7484.gif

Podľa ohmického premerania vinutí BSC 25-2701 ako náhrada sa ukazuje skôr HR 8438
Návrat nahoru
texi



Založen: Nov 25, 2005
Příspěvky: 376
Bydliště: Lužec n.C.

PříspěvekZaslal: st říjen 04 2006, 17:59    Předmět: Citovat

Vyzkoušené to nemám,bral jsem to podle tištěného katalogu HR.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5708
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: st říjen 04 2006, 19:29    Předmět: Citovat

Do Otavy patří HR8438, HR7484 nedávat, chyba v katalogu HR. Viz stránky http://www.ame.cz/index.php?param=fullresult
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pepper



Založen: Nov 21, 2006
Příspěvky: 587
Bydliště: Sokolov

PříspěvekZaslal: čt červen 28 2007, 10:14    Předmět: Náhrada VN TR BSC25-2701 Citovat

Stejné trafo potřebuji do otavy 5551 FTS.
Objednal jsem podle orig značení "BSC25-2701".
fa AME mi poslala HR 8438.
Je větší než původní, jako pro velkou báň 110°.
Výška obrazu je o kousek menší, změřil jsem VN : 35 KV!!
+B je 135V, na 51cm neobvyklé ale je to psáno na desce
a chassis nevypadá na to, že by mělo i 110° verzi.
(Nápis na chass" PTZM 03 KEC-VER; 010 710 C1893171E)
C404 6n8 měřen - dobrý.
AME trvá na tom, že náhrada je správná, ale nabízí možnost výměny.
Buď stejný typ kus za kus, nebo jinou náhradu- typ si nepamatuji,
bylo to telefonicky.
Určitě zkusím tu druhou náhradu a podám zprávu.
Má někdo podobné zkošenosti?
Mám před vrácením trafa ještě něco ověřit?

Děkuji Pepper
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kondik



Založen: Dec 25, 2006
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: čt červen 28 2007, 10:20    Předmět: Citovat

xxx

Naposledy upravil kondik dne ne listopad 12 2017, 17:26, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pesko



Založen: Apr 04, 2007
Příspěvky: 562
Bydliště: vých.SK

PříspěvekZaslal: čt červen 28 2007, 12:27    Předmět: VN trafo Citovat

Pri náhrade VN tráf je treba venovať pozornosť aj napätiu pre žhavenie
obrazovky.Pred nedávnom som použil do staršieho menšieho Philipsa
údajne priamu náhradu HR Diemen. Ešte že som si všimol v hrdle obrazovky
že akosi silno svieti žhavenie. Nameral som tam 8,5V. Pôvodný seriový
odpor 1,5ohm som musel nahradiť odporom 6,8ohm aby bolo žhavenie 6,3V.
Ostatné napätia boli v poriadku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kondik



Založen: Dec 25, 2006
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: čt červen 28 2007, 12:54    Předmět: Citovat

xxx

Naposledy upravil kondik dne ne listopad 12 2017, 17:26, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: čt červen 28 2007, 12:56    Předmět: Re: VN trafo Citovat

Já jsem jednou nahrazoval trafo v oravě nějakým HR, přesně už nevím. V katalogu HR to bylo jako přímá náhrada. Zapojil jsem a v hrdle obrazovky cosi bliklo...
Trafo mělo přehozené vinutí 200V na napájení RGB zesilovače a žhavicí napětí. Od té doby než použiju náhradu HR tak to čtyřikrát kontroluju z různých zdrojů (inet, katalogy atd).

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kondik



Založen: Dec 25, 2006
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: čt červen 28 2007, 13:19    Předmět: Citovat

xxx

Naposledy upravil kondik dne ne listopad 12 2017, 17:26, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: so červenec 04 2009, 10:50    Předmět: Citovat

Kde se dá koupit to HR8438 ? Nějak není.... Cry
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: so červenec 04 2009, 10:53    Předmět: Citovat

Už jsem ho našel v TSNOVA, ovšem ta cena....
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jardalosos



Založen: Jan 08, 2009
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: so červenec 04 2009, 11:49    Předmět: Citovat

zdenek-nejem si jistej ,ale něco se mi plete ,že jsem kdysi místo 20B 013 dával nějaké VN od goldstaru-bylo za polovic,v pondělí se zkusím kouknout,měl bych to mít poznačené někde,byla tam nějaká drobná odchylka ...už se přesně nepamatuju
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8873
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne červenec 05 2009, 8:30    Předmět: Citovat

Pesko napsal(a):
Pri náhrade VN tráf je treba venovať pozornosť aj napätiu pre žhavenie
obrazovky.
Pred nedávnom som použil do staršieho menšieho Philipsa
údajne priamu náhradu HR Diemen. Ešte že som si všimol v hrdle obrazovky
že akosi silno svieti žhavenie. Nameral som tam 8,5V. Pôvodný seriový
odpor 1,5ohm som musel nahradiť odporom 6,8ohm aby bolo žhavenie 6,3V.
Ostatné napätia boli v poriadku.


kondik napsal(a):
Zaujimave, to by ma nenapadlo kontrolovat napetie zh. este som s nahradami nemal problem (az na spominanu otavu)


Už jsem to psal třeba tady: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=21933&postdays=0&postorder=asc&highlight=c445+%9Ehaven%ED&start=15

--------------------------------------------------------------------------------

Honza_dy napsal(a):
Takže oprava se povedla! Po osazení PET 19-01 je zase obraz jako víno. Jenom bych ještě potřeboval vědět o kolik mám zvednout ten srážecí odpor? Prozatím tam mám 3,2ohm. Stačí to nebo ještě víc? Jinak děkuji všem, kteří poradili.


kokun napsal(a):
Jak zjistím správnou hodnotu srážecího odporu (pro optimální žhavení obrazovky)?

Je známo, že z VN-trafa nejde žádný "sinus", který by šel měřit běžným měřákem! U nesinusových průběhů lze spolehlivě měřit jen ručkovým měřákem s tepelným systémem; nebo digitálem, příp. osciloskopem s TRUrms!
Mám zhotovený takovýto přípravek: černá trubička - na jednom konci fotoodpor; na druhém konci žárovka s co nejmenším příkonem, abych co nejméně ovlivnil obvody žhavení obrazovky (fotoodpor: nějaký TESLA; žárovka: 14V/40mA - co se používá na podsvícení panelů autorádií. Když dostane těch 6 - 7V Uf, je dobře podžhavená a příkon minimální!!!). Fotoodpor i žárovka uzavřeny v černé trubičce, aby nebyly ovlivněny vnějším světlem.
Teď už stačí měřit hodnotu "takto nasvíceného fotoodporu" digi-ohmetrem. "Převést na Volty" už lze jednoduše - pomocí regul. ss zdroje a hlavně ss. voltmetru, kterým si ten fotoodpor vlastně ocejchuju (žárovka bude svítit určitým jasem, a je jí jedno, jestli dostává proud pulzního charakteru, nebo proud ss). Takto nepřímo (pomocí ohmetru!) vlastně měřím napětí!!!

Pak už měním "srážecí odpor" v TVP, až docílím optimálního žhavení pro danou obrazovku (POZOR - není u všech obrazovek jednotných 6,3V; některé mají dle výrobce předepsáno třeba 6,15V !!!). Takto lze žhavicí obvod optimálně upravit, aby obrazovka byla žhavena alespoň v doporučeném tolerančním poli (cca +- 5 až 7%; zase je dáno výrobcem obrazovky!).
Pro hrubé měření jsem dříve používal DU10 na rozsahu 6 Vst. Správně žhavená obrazovka mně na tomto rozsahu dělala výchylku 4,8 Vst. (Vzhledem k pulznímu charakteru proudu, který je u všech TVP "téměř totožný", se dalo i z takto naměřeného napětí usuzovat "jak správně je tedy obrazovka žhavena". Zhotovením výše uvedeného "přípravku" jsem myslím metodu měření Uf dostatečně vylepšil.

Bylo by to na další diskuzi, co je lepší - obrazovka podžhavená, nebo přežhavená. Můj názor: starší obr. (co už má něco za sebou!) je lépe mírně přežhavit. Pokud ale měním VN-trafo u zánovního TVP, tak se snažím nastavit Uf optimálně. Ono totiž jak podžhavení, tak i přežhavení zkracuje její životnost.

Honza - "kokúň"

Naposledy upravil kokun dne st srpen 06, 2008 8:40 am, celkově upraveno 3 krát.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund